Zápal močových ciest

smile31
27. okt 2016

MAminky ahojte, prosim vás mám rezanie v podbrušku a pálenie pri močení, behám často na wc, trvá to cca 3 dni, no dnes som sa mi 2x stalo, že som si všimla, že mám na papieri niečo ako krv - prirovnala by som to ku špineniu pred MS, aj ma napadlo, či to nemôže byť ona, ale tú mám dostať až v sobotu/nedeľu (beriem HAK). Nestalos a to niektorej z vás? Keď som mávala zápal močových ciest, vždy ma rezalo palilo pri čúraní, no nikdy som tam nemala "špinenie" resp. som si to nikdy nevšimla. Chodila som k urológovi a ten mi predpisoval flector prášok a cyc kontrol - oboje mám doma a aj som ich začala užívať...preto som ešte nebola u lekára. Ak tu je nejaká maminka, ktorej sa t tiež stalo poraďte čo s tým. Ďakujem

dilaila999
27. okt 2016

Bez k doktorke. Zapal na tri kriziky, pomozu jedine antibiotika.

smile31
autor
27. okt 2016

@dilaila999 zajtra pôjdem, ak to ovšem nebude mrcha....

dilaila999
27. okt 2016

@smile31 pokiaľ máš problém pri moceni tak asi nie. Ale držím palce nech to nie je nič vážne!

smile31
autor
27. okt 2016

@dilaila999 dakujem

1zabka11
27. okt 2016

Ano stalo...behala sm na wc,mala som spinenie podla dr zapal moc.ciest..a nakoniec? Tehotenstvo :D

smile31
autor
27. okt 2016

@1zabka11 no na kolko beriem tabletky tak tehu by som byt nemala....

marianeta
27. okt 2016

@smile31 ja som infektmi moc.ciest trpela roky ..prvý krát keď som to mala curala som krv aj hnis..výsledky som mala katastrofálne..zajtra choď nech ti vyšetria moc na statim.. bolesť je to neskutočná..au ani spomínať nechcem😨..

smile31
autor
27. okt 2016

@marianeta mne 10 dni dozadu brali kopletne krvne odbery a mala som všetko v norme... a teraz toto... mam doma elektricku podusku myslite ze si mozem take teple dat na brucho? alebo na takyto zapal by to bolo len na skodu?

marianeta
27. okt 2016

@smile31 to neviem či teplé môže ísť..ak máš algifen doma daj si,ulavi od bolesti,alebo ten urinal,ale toto bude asi na atb..

smile31
autor
27. okt 2016

ja mam doma flector a ten som si aj dala dnes 2 vrecuska...tak uz si nechcem nic davat kedze flector je dost silny
@marianeta

smile31
autor
28. okt 2016

tak už som aj doma od urológa, a je tams ilný zápal takže som na ATB,,,,

marianeta
28. okt 2016

@smile31 a čo si mala prítomné? E-coli?

dilaila999
28. okt 2016

@smile31 tak skoré uzdravenie. ATB pomôžu, o týždeň si fit 🙂

smile31
autor
28. okt 2016

@marianeta netuším, len povedal, že moč vyzerá katastrofálne... a dallieky o 7-10 dni mam prist na kontrou.... mne 10 dni dozadu robili crp a vsetko som mala v poriadku, on hneď povedal, že to sa mi muselo niekedy teraz stať, že som prechladla

smile31
autor
28. okt 2016

@dilaila999 dakujem 🙂

siska53
28. okt 2016

@smile31 teplo je urcite faj. Pridaj nieco bruanicove. Vela pi a aj urologicky caj. Mne vzdy zabralo toto. Nikdy som ale krv nemala,takze zasla by som za lekarom,menzea nemenzes. A kludne sa ti moze spustat aj ten plus infekt mocovych ciest.

siska53
28. okt 2016

@smile31 aha,tak vidia,infekt.. Tie brusnice,urologicky caj plus teplo si ale nasad aj pri ATB. Ja som mala zoparkrat aj atb a vzdy som to doplnila i o tieto 3 veci.

smile31
autor
28. okt 2016

@siska53 brusnice mám - cys kontrol, ale urologický čaj mi zakázal piť, že mám piť skôr vývar z petržlenovej vňate, tak som si kupila sušenú a to pijem

siska53
28. okt 2016

@smile31 a dovod zakazu urologickeho caju? Mne ho jedine v tehotenstve neodporucali pit,resp.len trosku.
Takze vyvar z petrzlenovej vnate?

smile31
autor
28. okt 2016

@siska53 že to by som stále len na wc behala zbytočne, že vňať je oveľa lepšia

siska53
28. okt 2016

@smile31 a tam je aj nejaky speci postup? Dlzka varenia,potom scedit hned ci do vychladnutia?

smile31
autor
28. okt 2016

@siska53 na 1 sialku si davam cca 1 polievkovu lyzicku tej vnatky susenej zalejem necham to chvilku postat a scedim a vypijem...neni tam podla mna ziadny speci postup-.... mne to kedysi uz suseda poradila keď ma zapaly trapili casto namiesto urologickeho caju... 🙂

bee_1
1. nov 2016

Mne pomohol vitamín C, prišlo to tak rýchlo že som sa nahnevala a zjedla 4 tabletky vitaminu C a do par hodin to prestalo, s branim vitaminu som pokracovala ale dobre pomaha aj urinal akut forte alebo urinal to vacsie balenie ale ak chces bez liekov tak ten vitamin, na pilulke teraz maju zlavy http://www.kuponyzdarma.sk/pilulka-sk/
Alebo si kup ken urinal to velke balenie a uzivaj ked budes citit ze to prichadzda znova

smile31
autor
1. nov 2016

@bee_1 dakujem za radu beriem cys kontrol...mne urolog povedal ze urinal je len reklamny tah... ze to neobsahuje ani zdaleka tolko brusnic ako cys kontrol...ze sa do toho neoplati investovat

bee_1
1. nov 2016

@smile31 Môže byť že lekári majú iný názor, ale ja len vravím, že čo mne pomohlo, vždy keď som cítila už jemné pálenie dala som si dve tabletky a na druhý deň už nič, áno brať to po jednej tabletke je málo, ja som brala po dvoch a tiež som zjedla pol kila kondenzovaných brusníc 😀

smile31
autor
1. nov 2016

@bee_1 ano kazdemu pomaha a sedi nieco ine 🙂

domx
1. nov 2016

ahojte baby, veľmi súrne vás prosím o radu... včera večer som zistila, že ma tak nejako nepríjemne šteklí v podbrušku, a pri cikaní sa to iba zhoršilo.. keďže doma nemám nič, čo by mi preventívne mohlo pomôcť, vypila som veľa vody a ľahla som si spať.. v noci som sa 2x zobudila, že musím ísť cikať, ale hneď na prvýkrát čo som sa posadila na wc, som už vedela, že mám asi zápal močových ciest. Neskutočné pálenie, rezanie a šteklenie v jednom.. najhoršie je to po vycikaní, akonáhle sa močový mechúr vyprázdni, všetko ma začne bolieť a rezať... okrem toho mám v moči krv a neustále pocit, že mi strašne treba na malú.. Je to neznesiteľný pocit, už z toho pomaly šaliem.. rozmýšľam že idem asi na pohotovosť, ale chcela som sa vás opýtať, či nepoznáte náhodou nejaké zaručené triky ako si aspoň na chvíľu pomôcť. Ja totiž dnes cestujem domov na SK a čaká ma 2h cesta autom, čo absolútne netuším ako zvládnem, pretože na záchode sedím každých 10-15 minút s tým že tam bežím fakt v poslednej chvíli.. ☹ ☹ a potom 3h let.. a zas 2,5 h cesta autom.. baby prosím poraďte... ja som úplne zúfalá!! 😢 ☹ ☹

buba08
1. nov 2016

@domx ak sa dá,chod na pohotovosť,dajú ti atb,čím skôr ich začneš užívať,tým lepšie,z babskych rad vypiť sódu bicarbonu s vodou,pripadne si daj veľa Vít C a čaj z medvedice lekárskej (ale to asi po ruke nemáš),tak potom čaj z petržlenovej vňate alebo urolog čaj

smile31
autor
1. nov 2016

@domx na t bude treba atb si myslim, ale ak mas doma petrzlenovu vnat skus si z toho uvarit caj... pomaha to ale treba ho vypit aspon liter co zas poedie len k castemu curaniu... ale pri zapale treba cikat cikat a cikat....

domx
1. nov 2016

@smile31
@buba08 dakujem vam velmi pekne.. ten caj s petrzlenu som vyskusala, a od rana som pila tiez urologicky, ale to bolo strasne.. kazdych 10-15 minut na wcko, a s neskutocnymi bolestami.. ani som si nestihla precitat vase odpovede lebo sme hned utekali na pohotovost, ked som si vsimla ze moc je nielen krvou sfarbeny, ale mala som ju uz aj na toaletnom papieri ako ked mam MS.. zlakla som sa velmi.. teraz som sa vratila a veru ze, zevraj infekcia mocovych ciest, dali mi antb. na 3 dni 4x denne.. tak dufam ze ma z toho neklepne.. dakujem vam.. :*