Zápal ľadvín z baktérii

marina24
26. júl 2018

zdravím,
chcela by som sa spýať, či ste niektorá mala zápalené ladviny, ladvinu od moč. mechúra zo zápalu a z premnoženia baktérii, ako to prebiehalo a aké ste mali prejavy...už pol roka pocitujem totiž tlak v rebrách, bolesti tupé, rezanie, pálenie pri močení, bolesti krížov, akoby nafuknutie zvnútra a stále mi môj urolog tvrdí,že na sone nič nevidieť ani v moči nič nemám žiadny nález, že to nie sú ladviny,ale od chrbtice, zaujímavé, že vždy mi zaberú až atb - konkroétne zinat alebo ciprinol, a pochybujem,že ATB sú na bolesti chbtice :D síce nie som lekár,ale ...cítim,že tam mám aj hore v ladvinách premnožené baktérie, citim to aj ked zachladnem,aj ked sa spotím poriadne (napr. ako dnes), úplny tlak cítim v bruchu, hornej časti, po bokoch tela. Na to, že mi zaberajú na to jedine až ATb sa urolog začal smiať, že to je psychika. No nie je. Viem,čo ma bolí a ten tlak asi nejde iba od mechúra, skôr myslím,že ladviny mi to stále chytá a zapalujú sa mi. Hoci teploty nemám,ani krv v moči,ale cítim,že bolia ladviny aj pnutie citim v nich, občas zareže a pod. Reže ma aj pri močení. Preto sa chcem spýtať, či môže toto všetko sa diať od mechúra a tam dole nižšie od premnožených bakterii,alebo od ladvin. Mám sa obávať? lebo mám ísť na dovču a trošku sa začínam báť,lebo dnes znova cítim po pár týždnoch od spotenia totálneho dnes, a následneho zachladnutia, pnutie, pocit na zvracanie, bolesti v bedrách, ale testovala som sa papierikom moč- neg. uplne. Tak neviem,čo robiť. Od chrbtice to isto nie je. Dakujem

nito
26. júl 2018

@marina24 ak by tam bol zapal v moci by sa urcite, ukazal...ja som mavala caste zapaly a zabral mi uz iba monural-to su atb na jedno pouzitie, ale tym, ze som mala velmi vysoky zapal nspisal mi 3 balicky...nemyslis, ze to budes mat skor z krizov alebo ineho vnutorneho organa? Skus si dat zobrat na vysetrenie krv a moc, nech ti da vysetrit, pretoze bez vysetrenia je tazko hadat a toto su take zakladne vysetrenia, popripade ak sa zapal potvrdi zajdi za nefrologom 🙂

miriama11
26. júl 2018

@marina24 skus si dat DManosu, poskodit ti nemoze, je to vlastne “cukor z brusnic”je velmi dobry na ecoli ked sa drzia v mocovich cestach.skus si nieco o tom precitat, su s tym dobre skusenosti.predava sa v prasku

bambulkax
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
danicabbb
26. júl 2018

@marina24 niesi tehotná

silviak
26. júl 2018

@marina24 podla mna to zapal ladvin neni. Tam by ste mali aj teploty a urcite by to zistili aj z mocu. Skor to moze byt piesok alebo kamienok. Taketo bolesti ja citim ked mi ide kamen. Mozno na CT by bolo dobre ist. Alebo aspon na RGN. Na ultrazvuku ho nemusi vidiet. A kazdopadne by som zmenila lekara.

maxmama
26. júl 2018

Ahoj, ja mám podobné problémy, ale u Dr. som zatiaľ nebola. Z odbornej literatúry som sa dozvedela, že obličkám nesvedčí biele pečivo , kvoli lepku ktorý ich dosť zanáša. Niesom celiatik ale v bežnom pečive sa bohužiaľ nachádza toho lepku už oveľa viac ako pred 20 rokmi. Niektoré publikácie tvrdia, že dnešná pšenica môže obsahovať až 40 krát viac lepku ako odrody pestované v minulosti. A v takom množstve škodí každému.

Bola som cca pred 5 rokmi liečená na jednu obličku, aj keď zápal ustúpil, odvtedy mám kde tu pocit že je akási zväčšená stuhnutá a aj citlivá na tlak. Občas ma reže pri močení ale iba mierne...a keď si dávam pozor čo jem tak ma nereže vôbec ale v obličke tiež niečo je a cítim to a myslím si že lekári nemôžu vidieť všetko, uvidia to až keď je tam asi ten zápal poriadny.

Čo by som ti mohla poradiť, skús si naštudovať niečo o strave ktorá nepodporuje rast mikróbov a množenie baktérií... nejdem ti písať čo všetko ja obmedzujem lebo je toho dosť, ale niesom vegetarián ani vegán. Keď ma reže vyhýbam sa škrobom - napr. ryža, zemiaky, pečivo, cestoviny, mlieku a cukru. Ak si ale predsa len dám tak v menšom množstve a napr. to primiešam do polievky, kde sa to nejako stratí. Dúfam, že ti bude niečo užitočné. S pozdravom, Tatiana

eliska13
26. júl 2018

@marina24 momentálne mám zápal moc.mechura a ATB voľakedy som to mala dosť často
Bola si aj u gynekológa?lebo často jedno súvisí s druhým.Tiez som to pociťovala ako ty, rezanie pri močení, bolesti krížov, bolesti pri chodení a tiež mi povedala doktorka na pohotovosti z CRP, že nemám taký silný zápal ako ho ooisujem.
Bolo mi to smiešne, lebo celú noc má nutkalo na volanie a pár kvapiek so strasnym držaním.nemohla mi brať moc, lebo som mala aj menzes, tak spravila CRP
Ja som to mala voľakedy často a obvodná má vždy liečila štýlom ATB potom mi nevzala kontrolný moc a o týždeň dva som to mala späť, takže odvtedy chodím k urologovi a moc cievkuju priamo z moc.rury
Veľa pi tekutin, nenos umelé nohavičky iba bavlnu, pozor na prechladnutie od nôh a išla by som k inému lekárovi

marina24
autor
26. júl 2018

@maxmama dakujem krásne za info, čiže si prekonala zápal jednej ladviny? aké si mala prosím priznaky? Tiež presne v nich obidvoch niečocítim:( po prekonaní zápalu:(
niečo tam je,ale na CT ma nechce urolog vypísať. vraj by nič neodhalilo, ale som už nanho za to nahnevaná.

dr. mi brala včera krv na CRP a na sedimentáciu, výsledky ešte nemám, moč som mala ok- len papierik, ale cítim to. A viem,že to neni z iného orgána a ani z chrbtice,ako ma vehementne urolog presviedča, lebo na sone je to cisté. Ja niečo v tých ladvinách mám,ale nechcu ma poslať ani k nefrologovi.
Totiž, začalo sa to všetko tým,ako som pred pol rokom schytala brutálny zápal silný mechúra, kedy som nemohla ani sedieť, ležať nič, rezanie, štipanie, pálenie zo zimy, a aj sa vykultivovala nejaká baktéria, dali ma do nemocnice najprv,ptoom ma pustili s liečbou macmiror a ciprinol. A vtedy mi to začalo, okrem rezania a bolestí mechura som mala aj bolesti vyššie, akoby teraz saasi sa sprosto vyjadrím,ale tlaky po bokoch tela v hornej časti brucha, tlaky v bruchu, pichanie v ladvinách, pichanie vyššie, kde su rebrá, na zvracanie mi bolo, lekár usudil,že " zapal asi ide na ladviny", tak mi zdvojnásobil dávku atb, lenže som ten zápal veľmi nevyležala v posteli,lebo som mala hektické obdobie v škole a aj v práci a po dvoch dnoch šup von do mrazov. Tak sa mi to vlečie už odvtedy. Nepoáha prakticky nič na dlhšie, ani čajíky,ani brusnice, nič, ani ATB ani macmiror, no jednoducho nič, ani manoza, ani vitaméín C. Vtedy po liekoch tie bolesti a divné tlaky, rezanie pri ladvinach ustupilo,ale vracia sa mi neustále. Už ma mechúr nereže, ani nepáli, občas zareže pri močení, ked nachladnem,alebo sa prehrejem, prepotím,ako dnes, ked biolo tak horuco, a zase to isté. mám pocit,ako v zime: divné tlaky v rebrách, a pod rebrami, v okolí obličiek, tazsie sa mi dýcha, pali ma pri močeni, a tak....zdá sa akoby pseudozapal /zatial/,ale ja tam niečo cítim,že to je, takéto pocity nemávam,ale fyzikálne vyšetrenia oničom, na nič zatiaľ nepoukazujú. Urolog ma vysmieva, že tam nič nemám,nech nepreháňam. Ale ja nie som taký pacient, že preháňam,alebo že naschvál hovorím niečo,čo neni pravda, mna to bolí akoby " v plucach, rebrách".citim tamto premnoženie tych bakterii, v tých močovodoch, alebo pri ladvinách, ja to proste cítim. a tie mi sposobuju bolesti, alebo tak. Odvtedy hocikedy ma ofukne, alebo naopak sa prehrejem a spotím,a už sup mám divne rezanie, pichanie v ladvinach, a okolí, alebo bolesti tlaky brucha...:( strašne sa moc bojím,či to proste nie je zapal ladvin. a vravím, o par dní ma čaká dovča a ja takto klempírujem:(
ženy, tehotná nie som, takéto prejavy mám už pol roka.)

eliska13
26. júl 2018

@marina24 prečo Ti potom predpisujú ATB, keď moc je čistý?ono od mechúra sa často zapália aj vaječníky, maternica, po sexe sa zvykne spraviť zápal moc.mechura, po každom kúpaní si plavky prezliekanie...

marina24
autor
26. júl 2018

@eliska13 myslím, že všetci lekári su na jedno kopytko, lebo to neni im,tak potom jasne, nic sa nedeje, ale to je hakliva oblast spodna, a crp ked neni vysoke , tak co ale bolesti su bolesti..mne davaju atb,lebo sa splham po stenach od bolesti, rezania, palenia, ked ich nemam..akonahle ich zacnem brat uz po prvej tabletke ovvela lepsie a na cas,kedy ich beriem, na periodu mi to zaberie a citim sa uplne fit. Preto viem,ze to nie su kamene ani piesok,to su bakterie proste, a ja sa obavam,ze z tych bakterii sami zapalia ladviny:( ak ich uz aj nemam zapalene.

liduska12
26. júl 2018

Ja som mala velmi podobne problemy v roku 2012, zapal ladvin a mocoveho mechura a kazde dva tyzdne sa mi to vracalo...strasne to bolelo, ani chodit, lezat, nic poriadne som nevedela. Vyliecili ma z tychto zapalov az imunologicke injekcie, od vtedy to preslo a nevratilo sa. Teraz ma zase trapia zapaly usi co sa mi furt vracaju tak som zase skoncila u imunologa. Mozno to skus aj cez imunitu riesit. Ale ked mas pocit, ze ta bolia ladviny tak chod aj k nefrologovi na vysetrenie..

eliska13
26. júl 2018

@marina24 zmeň lekara.Ja som, keď ma muž viezol na pohotovosť cítila kazdy hrbol na ceste ako má to bolelo, hneď v čakárni curala pár kvapiek a tiež som si pripadala ako hypochonder.
Mne stačí, keď v zime od nôh prechladnem a hneď cítim taky tlak od spodu a nutkanie má na cikanie
Nedaj sa odbiť a daj si spraviť aj prehliadku u gynekológa.

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marina24
autor
26. júl 2018

@lenkakravcova a pri zapale vajecnikov a vajickovodov, by som citila taketo bolesti tlak,a rezanie v oblickach?myslis? či mas stym skusenost? cysty by videl na sone urolog,ci nie? tiez som nad tym uvazovala,ale kedze su to rezave pulzujuce bolesti,ako pri zapale,tak i to nejde dokopy, a kedze je to vtedy,ked sa spotim,alebo prehrejem,ci prechladnem,tak mi to nepride ako z cysty,ale skor zapal a bakterie.
@eliska13 lenze ja ten tlak necitim odspodu,to by mi bolo jasne,ze je mechur a zapal,ako som mavala pred rokmi,ale mne akoby sa to uz posunulo vyssie ten tlak a bolesti- do ladvin :(
@liduska12 prosim ta a ake imunologicke prreparaty?Lebo ja som uz na toto uzivala polyoxidonium wobenzym aj urovaxon a nič mi vobec nepomohlo.

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marina24
autor
26. júl 2018

@lenkakravcova a prosim ta,ako ti na tie cysty dosli? na sone,či? A nechapem,su tie cysty nebezpecne,ak ich aj mam?ci su iba bolestive a neskodne? Neviem, ako moze cystu zhorsovat chlad,alebo teplo, nechapem ach jaj..:( vidno,ze nie som lekár :D mne sa to zda,akoby som tam stale mala premnozene bakterie, ale ked ten moc vyzera pekne a nema bielkovinu ani bakterie, nechce sa mi tomu ani verit,a ja mam velke bolesti :(az tlaky a pocity na zvracanie. ze by som si vlasy trhala,a kukaju na mna ako na psychopatku:D

miminka327
26. júl 2018

@marina24 skús si navariť čaj z petržlenovej vňate,alebo z malinových listov. Aspoň 3x za deň.

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
laska201
26. júl 2018

Ja som mala zapal mesiac pred porodom.a mesiac predtym som mala zapal mocovych ciest to som uzivala atb no pri zapale oblicky som skoncila v nemocnici.Tiez vysoke teploty zimnica chceli si ma tam nechat no ked mala bola v poriadku tak som nechcela.no ale noc som nespala zacalo aj brucho tvrdnut a na obed uz som od bolesti vracala tak to uz sme sli spet.hned na sono obliciek tam sa ukazal zapal crp 90 a zvysovalo sa to tak uz atb rovno do zil.Musela som 24h mocit do flasky ze kolko toho vyprodukuju.ja stale oblicky citim furt ma tam pichne zaboli a na wc chodim naozaj malinko.

eliska13
26. júl 2018

@marina24 nemáš endometriozu?aj tá sa tak môže prejavovať nemusia byť bolesti iba pri menzese.Ale nemusí ju byť vzdy vidno na sono, ale na laparoskopii.Alebo cysta, myom, zatocena maternica, nejaké zápaly?ale to by Ťa nerezalo pri močení nie?ci teraz máš tlak a nie rezanie?
Ináč skús aj tu masáž pár x absolvovať kvôli krizom stiahnutým svalom, slacham či vyšetrenie u ortopéda, neurologa

milus777
26. júl 2018

Ja mam zase dost problemy s cystami na vajecnikoch a bola by si prekvapena ze ako to dokaze boliet. Ja ked mam cystu tak ma boli podbrusko pri moceni a tiez mam bolest a tlaky aj do boku...takisto aj do krizov. Takze urcite by som ti odporucila gynekologicke vysetrenie... Ked mas tak dlho problemy sa cudujem ze si este nebola. Problem s ladvinami by sa ukazal na moci. Preto to bude skor gyn problem. Daj si urobit sono u gynekologa a takisto vyter z posvy a uvidis. Ono je to dost prepojene. Takisto si daj skontrolovat zlcnik aj od neho ti to moze vyrazat....

marina24
autor
26. júl 2018

@eliska13 naozaj neviem,čo mám :( ja ale vsetko pocitujem, ked mam nejaky vykyv organizmu, napr. ked sa spotim v tej spodnej oblasti poriadne,alebo mi je celkovo horko,alebo ked mi je naopak zima- preto to prispiujem oblickam a moc. mechuru a samozrejme aj preto,lebo hned,ako si dam atb ciprinol,tak sa to zmierni ovela, preto viem,ze je to s moc. sustavou, lebo tue su na to okrem ineho.
@milus777 ja to mam ale len v urcitych pripadoch, napina ma momentálne na zvracanie, mam bolesti po bokoch tela, od bedier vyssie do rebier a hore pod prsia, po oboch stranach, a bolest v rebrach, pod nimi,ako koncia, vystrelujuce, pulzujuce, rezave, bodave, a tlmene sa mi to pekne meni, kazdu chvilku iny typ bolesti, teplotu nemam, a rezanie pri moceni mam tiez, a divne pocity tlaku v brusku ale hore, ako kde mame zaludok a po bokoch, proste kde su rebra, viem,ze je to divne,ale je to tam....a smerom k ladvinam....cela ta brusna dutina..ale skor vyssie, nizsie necitim nic vobec, ziadne rezanie a bolesti maternice, nic,len vyssie...co je strasne divne.

milus777
26. júl 2018

Tak ono ti to moze vyrazat hocikde inde. Ale urcite by som sa zamerala aj na ine veci ako je urologia. Take bolesti pod rebrom mozu byt od zlcnika alebo od pankreasu... Daj sa vysetrit celkovo... Lebo ked sa stale zameriavas na urologiu a nic ti tam nenaslli tak by som skusila hladat inde.... A to ze po atb sa ti to zlepsi.. Nemoze to byt len psychika? Sama som dost hypochonder a viem ze clovek si dokaze barsco vyvolat a utlmit myslou. Atb nezaberaju po prvej tabletke ale je treba brat viac dni aby si pocitila ucinok... Este ma napadol zapal vajecnikov alebo maternice... To by vysvetlovo preco ti je horsie ked nachladnes a moc mas negativny...a tiez pri tom je cloveku na zvracanie. Pockaj na vysledky a ak to bude zapal tak crp bude dost zvysene a tiez ostatne zapalove parametre.

marina24
autor
26. júl 2018

@milus777 joj, ale neviemprčo by som mala zapal maternice,ved s tymto nemam problemy, skor s tym mechurom, menzes mam ako hodinky, na tuto oblast mi nic neni :(
ja praveze nie som hypochodner,ale neznášam,ked ma niečo bolí a mam nejake problémy a nechápem prečo, zlcnik je OK,aj pankreas,vlastne som clea fit :D a naozaj po tych atb mam maximalny pokoj, dobre mi je. nemam co riesit.uz po jednej,dvoch tabletkach 🙂 naozaj...pockam na vylsedky krvi,ale vraj az v pondelok budu a dovtedyčo:(ale testujem si močsama, a nic v nom neni. len zaujimave,ze ma reze a mam tlak v ladvinach :Da nie nenamyslam si to vobec🙂 viem,co citim, inokedy to nemávam...a este pred cca rokom min. leto som to vobec nemala,aj ked som prechladla 🙂

loginexistuje
26. júl 2018

Ja som mala opakovane a to bola bolest ze som steny skrabala lezat sa nedalo teploty v moci hnis krv ja to mam po rodicoch u nas obaja mali problemy s ladvinami

Mne robili casto aj sono aj ct aj taky rtf s kontrastnou latkou

Taketo mensie problemy inak mozu byt aj premnozenim kvasiniek vtedy sa mi nedobre vyprazdnoval mechur to vedia sonom zistit a su nato tabletky

Inak sa tie testovacie prizky daju kupit a testovat moc aj doma my tak robime nech nebeham hned po lekaroch aj s detmi

maminecka2
26. júl 2018

Este existuje Urovaxom, mozno by pomohol. Skus si precitat nieco o prenasani holesti v tele- velmi casto sa nemusi zhodovat miesto vzniku a miesto prejavu bolesti. Baby Ti dobre radia- zajdi aj na gynekologiu- cysty, endometrioza, zrasty, zapaly, myomy-- treba vsetko vylucit. Ked toto bude ciste osobne by som zmenila urologa, velmi prisne dodrziavala prevenciu (chlad, spotenie...), dlhodobo vyzivove doplnky a caje (urol., oblickovy- mozno aj od bylinkarky). Mozno sa potvrdi dlhodoby mierny zapal a bude treba profylakticke dlhodobe uzivanie ATB v nizsej davke.
Opakovane testuj moc, ci nieco nevyskoci.
Ja som prekonala zapal oblicky pred par tyzdnami, tiez casto citim pobolievanie v driekovej oblasti- ked ma ofukne, prechladnem, normalne uz nemozem ani v horucavach chodit bosa po byte, plavky ihned musim prezliect za suche... Myslim ze oblicka zostane dlhodobo "oslabena" a treba si davat velky pozor.

katrinka34
27. júl 2018

Účinok atb nastupuje najskôr po 3 dňoch ... nechce sa mi veriť, že by baktérie zmizli po jednej tabletke ... Tak to nefunguje ;) Ja som mávala takéto obrovské bolesti v dôsledku problémov krizovej chrbtice :((( ale problém vie odhaliť len CT alebo RTG.

marina24
autor
27. júl 2018

@loginexistuje myslis,ze z kvasiniek sa da citit takuto hruzu,co citim?mam bolenie riadne a tlak vsade v hornej casti brucha, v driekoch, akoby pri ladvinach.Napina ma trosku, ciprinol co som mala posledny som si vcera vecer hodila radsej a ovela lepsie ako vcera.
Kvasinky ze by dokazali z posvy sposovit taketo hrozne bolesti v ladvinach a rezanie a to vsetko,pocit nafuknutia,bolesti po bokoch tela,v rebrach?pride mi to cudne.Dopujem sa preto brusni ami,vit.c a aj laktobacilmi.

marina24
autor
27. júl 2018

Urovaxon som uz brala ,nepomohol.ani wobenzym ani polyoxidonium
@katrinka34 ja mam skoliozu chrbtice,a zuzene medzistavcive priestory 5,6, udajne podla rtg.ale vraj ma urolog ubezpecil,ze to z toho nemozem mat.Tak nemozem.Tym padom si myslim,ze to je zo vcerajsieho spotenia a premnozili sa bakterie a je to v moc.sustave.Inak to nevidim.