Zápal implantátu

janka1011
10. jún 2021

Baby prosím vás poraďte mi...mám zavedený zubný implantát cca mesiac, ďasno bolo zašité, takže implantát vôbec nevidieť. Doteraz bolo všetko ok, ibaže pár dní pociťujem bolestivosť v tom mieste pri jedení a je to celé akési červené, aj keď sa dotknem prstom tak bolí. Znamená to, že sa ten implantát neprijal??? Termín u zubára mám až v auguste. Máte niekto skúsenosť?

ivka21
10. jún 2021

@janka1011 ak sa ti niečo nepozdáva kľudne chod na kontrolu skôr.

janka1011
autor
10. jún 2021

@ivka21 no ak to bude takto pokračovať tak určite pôjdem, len by som chcela vedieť či mal niekto podobnú skúsenosť a mám sa báť ( aj keď sa už aj tak bojím)

reenie
10. jún 2021

@janka1011 k zubárovi čím skôr, tým lepšie,,najlepšie hneď.. možno je to iba ďasno..ale píšeš, že ťa to bolí pri jedení..nezaťažuješ ten implantát?

lubica088
10. jún 2021

Ahoj, ano manzelovi sa neprijal, davali mu potom iny... ale najskor mu tam vlozili umelu kost, ta sa musela prijat a nasledne novy implantat... vestko to bolo ale uz v cene toho prveho, nedoplacal navyse za to, ze sa ten prvy neujal

janka1011
autor
10. jún 2021

@reenie no ja tam zub teda korunku ešte nemám...len ten šroub v kosti, je to zakryté ďasnom, stehy mám vybraté, je to už mesiac čo mi to zavádzal. Pri jedení to zabolí keď sa mi toho dotkne jedlo alebo aj prstom keď pritlačím 😕

janka1011
autor
10. jún 2021

@lubica088 no veď tohto sa bojím už úplne najviac, že skoro 700 eur pôjde do koša, vôbec som sa so zubárom nebavila o tom, že čo ak by nastala takáto situácia...ledva som tých 700 eur nasporila a teraz toto...som zúfalá

janka1011
autor
10. jún 2021

@lubica088 a po akom čase sa ukázalo a ako sa to prejavilo že sa neprijal? Ja tam korunku ešte nemám, len ten šroub.

reenie
10. jún 2021

@janka1011 rozumiem, ja som mala pozašívané pod ďasnom implantáty, raz ma to tiež pobolievalo, našťastie nebolo to nič, iba mi povychádzali cez ďasno tie granulky z umelej kosti, čo mi implantovali, ale píšeš, že pri jedení ťa to zabolí, tak ma napadlo, či ho nezaťažuješ, nesmie sa na tom vôbec jesť, volaj tam hneď zajtra, fakt, čo najskôr,aby sa ti to nezhoršilo, že to máš zapálené, ak to máš zašité, tak to nie je tvoja chyba, mali by v rámci reklamácie to dať do poriadku..

andrejka1974
10. jún 2021

@janka1011 ale ak ti to telo neprijme tak ti to budu musiet vybrat a peniaze ti nevratia na to zaruka nie je manzel si dal a nastastie sa mu to ujalo ale mal hned na zaciatku napisane ze sa na to zaruka nevztahuje

lubica088
10. jún 2021

@janka1011 ani on nemal este korunku, len imlantat v kosti a ten sa neprijal... vybrali, vyplnili umelou kostou a dali druhy... ten uz bol v pohode a drzi 10 rokov bez akehokolvek problemu 👍

oslo1
10. jún 2021

Mne robili 2 implantaty naraz. Po par dnoch, led vybrali stichy, som ani nevedela, ze ich mam.
Cim skor k zubarovi

retatka
11. jún 2021

Naraz mi robili dva implantaty .Žiadne šitie nebolo .Sice stali 3000€, no bola to perfektná investícia a neľutujem .Mam ich dva roky ,žiadne problémy ,žiadne bolesti ,akoby mi patrili vždy .Robili mi ich v Smile Clinic ,v BA.

shades3
15. mar 2022

@janka1011 prosím ťa, ako si dopadla? som v rovnakej situácii, ale hneď som utekala k lekárke. Tá mi to otvorila, implantát vybrala, vyčistila ranu, doplnila "kosť" a povedala, že sa to musí teraz pol roka hojiť, a potom bude dávať implantát nanovo. Vrámci záruky, nebudem platiť za druhý pokus. Len teda sa to všetko predlžuje o pol roka, a o bolesti jak hovado ani nehovorím, som spuchnutá a ubolená, vybratie bolelo viac, ako prvotné dávanie.

janka1011
autor
16. mar 2022

@shades3 ahoj, ja som dobre dopadla nakoniec, bolo to len podráždené ďasno, prešlo to samé. Držím palce 😊

shades3
16. mar 2022

@janka1011 joj tak super. Závidím, v dobrom xxx