Zápal ďasien

siska012
6. jan 2017

už 2 dni mám mierne zapálené ďasná , bolí ma to len keď si umývam zuby. čo vám pomohlo ? a kedy to asi prešlo ? viem že to neprejde hned ale aký asi čas ? umývam si zuby viac krát denne aby som odstránila tie baktérie a potieram si to propolisom , máte ešte niečo čo pomôže ? alebo je aj nejaká špeciálna pasta na to ? stalo sa mi to 1. krát v živote

lasina
6. jan 2017

Lacalut pasta,propolisova tinktura toto mám odskúšané

sissy27
6. jan 2017

@siska012 nestačí si zuby len čistiť, treba si ich hlavne čistiť správne... Odporúčam návštevu dentálnej hygieny, kde ťa to naučia... Klasická kefka, jednoplôšková aj medzizubná a s každou treba nacvičiť správnu techniku.
Zatiaľ si môžeš vyplachovať ústa šalviou alebo repíkom, zmierni to zápal, ale nerieši príčinu vzniku zápalu.

siska012
autor
6. jan 2017

@sissy27 za rok 2016 som bola u zubára až až čo mi riešil problémy po starom zubárovi - na ústnu hygienu mi nikdy nič nepovedal a on je taký že ked má niekto zle čistené zuby, hned ho otočí a pošle domov ... kefku mám curaprox

ivanka12311
6. jan 2017

Ahoj kup si curaprox 1560 zubnu kefku, lacalut medzizubne kefky,paradontax pastu, herbadent tinkturu ns masirovanie dasien vela spravi aj corsodyl roztok..ak ta to velmi boli skus kamistsd lidokain strpne prestane boliet na nejaky cas...aj ked skor by pomohla velmi pomohla dentalna hygienicka 🙂 ja stym bojujem vzdy po nachladnuti

sissy27
6. jan 2017

@siska012 choď na tú dentálnu hygienu a uvidíš, čo všetko robíš zle... prípadne si kúp v lekárni také tablety na odhalenie zubného plaku - asi budeš tiež prekvapená, ako čisto tvoje zuby vyzerajú a aká je realita... samozrejme, že keď zubár vidí zvyšky piatkovej večere na utorkovej preventívke, tak pošle pacienta domov, ale čo sa týka zubného plaku, za to ťa žiadny zubár nejak extra nezďube, ale ani to s tebou nebude riešiť - na to je zubný hygienik...
zubný plak je najčastejšou príčinou zápalu ďasien, odstrániť sa dá len správnou technikou čistenia zubov, to totiž zahŕňa aj čistenie medzizubných priestorov, ďasien, jazyka, atď...

drobcek26l
6. jan 2017

Urcite si kúp Herbadent ten je super a pomôže aj vyplakovanie vecer peroxidom. Je to hnus ale mne pomohol za dva dni

maykaaa1122
9. jan 2017

ja pouzivam domaci malinovy sirup...krasne zabera..a je bez chemickeho zasahu..

balazovaj
10. jan 2017

@siska012 ja používam tieto prírodné výrobky aj preventívne, sú veľmi dobré za dobrú cenu:
http://jane.sirael.sk/kozmetika-tea-tree-oil/92...
http://jane.sirael.sk/sera/248-dentasol-serum-n...

siska012
autor
11. jan 2017

Ďakujem za odpovede , už to mám vyriešené 🙂 pomohla mi zubná pasta parodontax