Zapáchajúci pot

vera1605
3. sep 2015

Dobrý den mamičky, neviem či ste mala niekto taký problém ako ja už vyše roka ma to trápi. Mám problém z potením, nepotím sa velmi nemávam vôbec mokré mapy v oblasti pod pazuchami. Stačí len ked trochu moje telo vylučí pot tak zapácha hlavne ked mam tričko z rukávom, krátkym alebo dlhým. už som skúšala všelijaké deodoranty... a stále je to rovnaké aj rôzny druh oblečenia myslím materiál, len vtedy nezapácham ked mam úplne holé podpazušie.. Už neviem ako to mám riešiť či ísť ku kožnéj ale je mi to velmi trápne povedať. A nedomýšlam si to lebo mi to už viacero ludí povedalo :( už som na dne..

22ewka72
3. sep 2015

Myslím si, že to bude stravou. A treba viac piť vody.

sissy27
3. sep 2015

@vera1605 hľadať príčinu, prečo tvoj pot až tak silno zapácha... štítna žľaza, hormóny, cukor v poriadku? skúšala si aj prípravky ako driclor alebo excipial deoforte? čo tvoja strava, pitný režim?

seahorse27
3. sep 2015

Moze to naznacovat vselico - problemy s oblickami, poruchu stitnej zlazy alebo len nedostatok niektorých mineralov, napr. zinku. Ja by som to konzultovala urcite s lekarom - najskôr s obvodnym a ten ta uz posle, kam on uzna za vhodne...Dovtedy si skus nasadit ten zinok a uvidis...a vela pit, koncentrovany pot viac zapacha. Tiez odporucam vyskusat antiperspiranty z lekarne ako napr. Driclor.

veriiii
3. sep 2015

@vera1605 pach potu ovplyvnuju bakterie,ktore kolonizuju nasu pokozku.. ty mozes ovplyvnit tvorbu potu antiperspiratnami(pozor-deodoranty len 'prevonavaju',lale nebrania vorbe potu)iekmi ,pripadne botoxovymi injekciami..pripadne liecbou urcitych ochoreni,ktore mozu pssoboivat zvysenu potivost..floru,ktoru uz mas na kozi ovplyvnis len docastne..ale, su urcite ochorenia,ktore sposobuju charakteristicky pach potu-napr cibulovy pach, mocovinovy atd.) to treba riesit..

nutrimas
3. sep 2015

Zamerajte sa na stravu, aj tymto sposobom mozete ovplyvnit pach Vasho potu. V ziadnom pripade sa nesnazte zabranit poteniu. Potenie je potrebny fyziologicky proces v nasom organizme, vdaka comu sa nase telo zbavuje toxinov, odpadovych latok. Ak tomuto zabranime, problemy sa objavia v inej forme, dokonca aj vaznejsie zdr. komplikacie. Neodporucame pouzivat antiperspiranty typu Driclor a pod.
Mozete vyskusat prirodne deodoranty, bez hlinika a inych skodlivych latok, ktore pohlcuju pach potu, ktr. vznika pri styku pokozky s bakteriami. V nasej ponuke najdete viacero druhov. Do pozornosti by sme Vam radi dali najmä deo so salviou, ktr. potlaca cinnost potnych zliaz, rovnako je napomocne aj vnutorne uzivanie salvie, napr. vo forme caju: https://www.modrykonik.sk/market/kozmetika-dosp...
Pach potu dokaze do velkej miery ovplyvnit aj znama Chlorella. O jej ucinkoch si mozete viac precitat na nasom eshope, v clankoch najdete ucinky chlorelly spec. v suvislosti s potenim.
@vera1605

vera1605
autor
3. sep 2015

@22ewka72 stravujem sa zdravo, mam dieta kojim, pijem 1,5l denne

vera1605
autor
3. sep 2015

Asi to začnem riešit z Dr. Ale furt ked mi robili vyšetrenia bolo všetko v poriadku lebo som bola tehu, a brali mi vela odberov

zabina27
3. sep 2015

@vera1605 1,5 litra denne je dost malo, hlavne ak aj kojis, skus aspon par dni pit viac, ci sa nieco zmeni, aspon 2,5 litra, aj ten salviovy caj by mal pomahat, ale mne napriklad vobec nechuti... skus pridat cistu vodu, aj caje rozne, nie sladke vody, stale maj flasku s vodou na ociach

cyclo_danka
3. sep 2015

@zabina27 salviovy caj sa pri dojceni neodporuca; znizuje tvorbu mlieka

zabina27
3. sep 2015

@cyclo_danka fakt, mas pravdu, na potenie by mal sice pomahat, ale teda az po kojeni 😉

0silvia0
3. sep 2015

@vera1605 keďže kojíš a problém trvá asi rok, nemôže to byť spôsobené hormónmi? Každé telo reaguje inak a možno tvoje telo reaguje takto. Ja osobne by som počkala... po skončení kojenia, ak bude problém trvať, až potom to rieš. Niekedy sa veci vyriešia aj samé, ak do toho silou-mocou netlačíme...

luludia
3. sep 2015

@vera1605 ja mám ten istý problém. Liečim sa na zníženú funkciu štítnej žľazy a spomínala som to svojej endokrinologičke, ktorá ma odkázala na kožného lekára. Za ním som ešte nebola. U mňa je pot zápachovo výraznejší hlavne počas menštruácie. Snažím sa stravovať pestro, denne jedávam ovocie a zeleninu, snažím sa piť dostatok tekutín, nefajčím no i tak mám problém. Tiež by ma zaujímalo, čím to je.

anetka1978
4. okt 2015

Ja pouzivam antiperspirant od amway - gulicku - detter ,uz roky rokuce a take ze flak na tricku nikdy,a to nosim vacsinou uzke tricka. Moze byt vonku 40 stupnov , nikdy SA pod pazuchami nepotim. Videla som tento deo pred 15 rr.v jednom Filme a potom som nahodou natrafila na susedu este na SK,ktora zhodou okolnosti to mala doma v kupelni a zhodou okolnosti SA zaoberala touto svedskou kozmetikou. Bola som tak rada, objednala som si a odvtedy nedam dopustit. Skus na nete stoji len 10 Euro cca, vydrzi aj pol roka,treba len malinko aplikovat a uvidis. Liecila som SA na stitnu zlazu dlhe roky, potenie..a tak chodi s diagnozou, mala som pracu s ludmi , nemohla som si dovolit vonat inak ako cisto, a bluzka musela byt bez mapky, toto jedine mi pomohlo.vyskusaj, uvidis, ze neolutujes.len musis vyhladat na nete niekoho, kto SA tym zaobera. Ja som to tak vyhladala aj tu v Rakusku a pouzivam nadalej.

niceday79
5. okt 2015

zameraj sa na správnu a vyváženú stravu, dostatočný pitný režim.. na 10kg hmotnosti cca 4dcl čistej vody, môže to byť problém s obličkami, ak máš záujem o viac info IP

dobrosa
21. mar 2018

vyborne je oblecenie so striebrom, to brani mnozeniu bakterii ktore rozkladaju pot a tak brani vzniku zapachu, je to lepsie ako dezodoranty, a samozrejme antibakterialne mydlo

ferko10742
28. jan 2019

@vera1605 ahoj já mám taký istí problém :( môžem sa opýtať čo ti pomohlo nato prosím

shilla23
28. jan 2019

@vera1605 ja mam problem s nadmernym potenim uz roky .. ja uz som skusala kadeco ale nic nepomohlo ano driclor jediny pomohol ale to mi tak opuchli paze ze dovidenia a dr hovorila nech to uz na seba nedavam lebo to je chemia... pot sam o sebe nema smrdiet pokial sa nerozklada .. skus menit castejsie tricko a umyvat s handrickou s vodou paze a az potom nejaky antiperspirant.. old spice ma jeden taky neutralny ja si dam vzdy ten a navrch zensky dezodorant a nepotim sa az tak a hlavne nesmrdim . Je to horor u zeny .. najma ak mas mapy 5 min po sprche ako ja 🙄

kristina3791
9. feb 2021

@seahorse27 ja uzivam zinkorot uz asi mesiac mozno dva pretoze mi padaju vlasy mam tie flaky na nechtoch a tiez mi smrdi pot a sice mi prestali rapidne padat vlasy ale aj tak padaju celkom dost a pot stale smrdi

ferko10742
10. feb 2021

@kristina3791 ahoj moj problém sa vyriešil , po operacije krčnej hrbtice , prajem všetko dobre a hlavne zdravicka

majuska53
15. feb 2021

@kristina3791 Dobrý deň, ...asi mesiac dozadu som obadala tiež zvláštny zápach v podpazuší, normálne sa potím, ale niečo také cítim na sebe 1krát. Zhruba v decembri som sem tam užila Zinok, a teraz pravidelnejšie Zinok so Selénom. Už som googlila čoby to mohlo byť, ale ten pach neviem konkretizovať. Inak nemenila som stravu, neužívam žiadne lieky. Keď použijem deodorant, tak priamo to necítim, ani na tričku, keď ho zoblečiem to necítim až keď si prejdem rukou po pokožke, alebo keď urobím nejaký pohyb, zacítim to vo vzduchu. Chvíľami sa mi už zdá, že to mám v nose ☹

dada2012
28. máj 2021

@vera1605 neviem ci si ešte tu prešlo ta to lebo aj ja mam ten troblem už mesiac.

jankulina
20. nov 2021

@dada2012 Už Vám to prešlo? ja mám ten istý problém.

dada2012
23. nov 2021

@jankulina stale to mam nepreslo to

jankulina
26. nov 2021

@dada2012 boli ste s tým u lekára? prišli ste na dôvod?

dada2012
26. nov 2021

@jankulina u obvodnej som bola tak mam krv ok, aj na štítnej ešte chcem ist gynekológicke... Ale dr iba mi na to povedi ze to mozem mat z vycerpania...

roman81
17. dec 2021

@majuska53 Dobrý deň, už vám to prešlo alebo to stále máte ? Lebo presne ako to opisujete tak to mám aj ja. Boli ste niekde stým, či vám zistili niečo alebo tak?

jankulina
7. jan 2022

@roman81 obvodná mi povedala ze to ma veľa ľudí a je to postcovidovy syndrom. Nevedia ci sa to zmení. Povedala mi ze ak áno bude to zrejme dlhsia doba.

julinnka2
7. mar 2022

@jankulina fakt vam povedala ze je to postcovidovi syndrom?? Ja som to zacala citit presne po covide ked sa mi vratil cuch.. uz to bude pol roka a stale to citim.. ale iba pod jednou pazuchou.. 🤔

jankulina
8. mar 2022

@julinnka2 ano. Ja som to začala mať 9 mesiacov po covide. Už 6 mesiacov cítim cibuľu v moči v pote... aj u druhých aj u seba. Zatiaľ žiadne zlepšenie.

zuzanak96
9. mar 2022

@julinnka2 Ja mám to iste …🤦🏻‍♀️ Asi mesiac po druhom prekonaní covidu som začala cítiť taký cibuľový zápach a najhoršie je, že to cítim aj z jedla niektorého a tak😀 a to som myslela že mi šibe už úplne .. takze predsa to môže byt tým prekonanim covidu