Zápach z úst - čím to môže byť spôsobené???!!!

tamker
28. sep 2019

Zdravím, píšem ohľadom jedného zdravotného problému, a síce ide o zápach z úst. Je to dosť nepríjemná a tabuizovaná téma, ale už fakt neviem, na koho sa obrátiť, tak skúsim prispieť tu a možno sa nájde niekto, kto má/mal podobný problém a napíše, ako by sa toho dalo zbaviť. Je to už dlhoročný problém. Riešila som to veľakrát, ale neúspešne. Moje opatrenia proti tomu: Zuby sú ok, nemám kaz, plomby vymenené, pravidelné sa o zuby, ďasná a aj jazyk (škrabka na jazyk) starám, chodím na dentálnu hyg. aspoň raz za rok, ale ani po nej to nie je ok. Mandle (krčné) vybrané. Zápach bol aj keď som ich mala a aj keď už ich nemám. Výtery z úst, nosa, hrdla sú ok. Operačne mi dali von malinké zrasty v nose, ktoré som mala, že či to nebude tým, ale nič sa nezmenilo. Na pľúcnom som bola tiež a vraveli, že u nich to chyba nebude. Mala som zavedenú aj sondu do žalúdka, odobraný výter a tiež bol dobrý a samozrejme už pozreli aj pažerák a pod. V poriadku bol aj výter zo stolice (ak by som náhodou mala baktériu v hrubom čreve). Používala som aj z lekárne všelijaké prípravky na výplachy úst, kloktanie a pod., prípravky, ktoré by upravili prípadné zlé pH v ústach. Riešila som to už aj cez čaje, ale problém pretrváva. Je to už dlhodobý/dlhoročný a fakt nepríjemný stav. Prosím o radu, ak máte čím prispieť. Za každú vhodnú odpoveď/radu vopred ďakujem.

tigev
28. sep 2019

nekonzumujete vela mliecnych vyrobkov? lebo ja ked som pred svadbou drzala bielkovinovu dietu, tak som s tymto mala velmi velky problem.. vtedy som ficala na syroch, jogurtoch tvarohoch a tak.. ked som potom zacala jest vsetko, tak som prestala mat problem zo zapachom z ust

tamker
autor
28. sep 2019

@tigev práveže ani nie, mlieko pijem v káve alebo samostatne občas, ale to je tak niekedy 2-3dcl na deň a niekedy aj menej....., samozrejme, občas si dám aj syr alebo jogurt, ale nie je to na pravidelnej báze..., ale ďakujem aj tak za tip, skúsim obmedziť

tanyan
28. sep 2019

môže to byť bielkovinami alebo lepkom (alergia, možno len intolerancia) v kombinácii s nejakým iným javom v tvojom organizmu

mooonika1975
28. sep 2019

Osmičky zuby už máš?

tamker
autor
28. sep 2019

@mooonika1975 mám,... oddávna

mooonika1975
28. sep 2019

@tamker tak potom tie bielkoviny, a hlavne večer nejesť, lebo kvasi celú noc...

lenka54321happy
28. sep 2019

@tamker
Skus vela
Pit
Vela vela pit

A daj mi vediet
Drzim
Palce

ellasom
28. sep 2019

No ja si myslim, ze to moze byt tiez tymi bielkovinami. Aj ja som skoncila Dukanovu dietu prave kvoli tomu. Ked som jedla len syry, maso, salamy atd, bol to problem. Stacila normalna strava a je to ok, ale...aj ked jem normalne, vecer si dam cervene vinko, k tomu syr, na ranajky jogurt s vlockami a som opat tam kde nechcem. Tiez mi stacia cestoviny so smotanovou omackou a syrom ak som napr na ranajky nemala pecivo ale len jogurt. A tiez som si vsimla, ze vo mne akoby hnije bravcove maso. Stalo sa mi par krat ze som pochopila ze ide o zaludok, cely den som mala v ustach zo seba divny pocit, prisla velka potreba a islo to zo mna a aj pocit ust a dychu sa zmenil. Skus tu stravu sledovat.

adamadent
29. sep 2019

Neuzivas nejaké lieky Od psych?, to ovplyvňuje sliny. Ešte ma napadli lieky na alergiu? V minulosti nestriekala si veľa do nosa Spraye? Kortikoidy?

tamker
autor
29. sep 2019

@adamadent Nie, neberiem žiadne lieky...v minulosti som brala častejšie antibiotika, ale vo forme tabliet, spreje veľmi nie. A antibiotiká hlavne kvôli hnisavým mandliam, ale tie mi už pred pár rokmi na odporúčanie lekárky vybrali.

tamker
autor
29. sep 2019

@chantalka86 mandle nemám :/

cabby88
29. sep 2019

Zapach z ust je myslim hlavne nieco so zaludkom,tam by som smerovala svoje hladanie priciny..skus intolerancne testy na mlieko a lepok..a dehydrovana nemozes byt?

bafka
29. sep 2019

@tamker mám ten istý problém. No ja mám chronický zápal žalúdka a problém s trávením, so žalúdkom. Tak ja to mám z toho. A mňa tie prípravky z lekárne proti zápachu z úst strašne napinaju na vracanie. Ble.

jana_eyre_2
29. sep 2019

mam tiez ten problem, nic nenajdene a je to tak odjakziva.. moja povinna vybava je zuvacka a musim povedat, ze je to vyrazne lepsie ked vela pijem a strazim si pitny rezim..

sarinana
29. sep 2019

Skuste si vyplachovat usta s vodou a lyxickou sody bikarbony..ta by mala odstranit zapach. Skuste.

tamker
autor
29. sep 2019

@cabby88 intolerančné testy: to si len mám odsledovať sama alebo sú aj na to nejaké pomôcky?

tamker
autor
29. sep 2019

@bafka a ako ste zistli vašu diagnózu? bolesti, zvracania a pod.? Mne zavádzali sondu a všetko mám ok...výter mi brali, že či náhodou tam nie je bacil, ale nebol. Žalúdok ma neboli, nezvraciam, nemám kŕče a pod., to sa stane len občas, napr. pri strese alebo tak...

tamker
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tamker
autor
29. sep 2019

@sarinana to som už skúšala a nefunguje to - vyplachovať a aj dočistiť si zuby so sódou...mala som aj od krčného doktora predpísaný prášok z lekárne na zmenu pH v ústach - rozrobiť vo vode a vyplachovať, ale tiež bezúspešne

cabby88
29. sep 2019

@tamker napr veroval test na zistenie alergie na lepok,ani to neni moc drahe,cca 14€

akecheta
29. sep 2019

@tamker môžu to byť aj kamene...žlčníkové alebo aj pod jazykom...

akecheta
29. sep 2019

alebo ešte ma napadá...pankreatitída...

baskarepkova
29. sep 2019

mozno helicobakter pylori alebo rpemnozenie nejakych bakterii

tamker
autor
29. sep 2019

@akecheta vďaka za tip, ale čo som si čítala o tom, tak nemám žiadne príznaky, ktoré tam píšu, aby som mala predpokladať, že tie kamene mám

tamker
autor
29. sep 2019

@baskarepkova brali mi výter na helicobakter a aj na určité baktérie, kt. by to mohli spôsobovať, ale nič nenašli

bafka
29. sep 2019

@tamker no mne bývalo zle asi z každého jedla a preháňalo má často a na tej sonde mi to zistili a aj povedali, že ten zápach môže byť z toho

tamker
autor
29. sep 2019

@bafka jaaaaaaaj, tak to u mňa také nie je........asi to bude fakt intolerancia na lepok alebo bielkoviny, ako písali ostatné, lebo čo som pochodila doktorov, tak tam oni príčiny a ani riešenia nenašli 😒

dzina007
29. sep 2019

Mne na intolerancie robila test obvodna lekarka z krvi. Na laktozu, bkm, soju, vajcia, lepok, histamin.