Zápach z mostíka

7. feb 2024

Ahojte , mostík mam urobený na horných zuboch, medziclen je lavay chýbajúca jednotka a druhá jednotkami a obe dvojky su zbrusene... No a uz asi dva týždne ked si prejdem jazykom po tej jednej dvojke, citim akoby zápach... Čistím to ústnou sprchou, zubnou niťou,ustou vodou a pravidelne kefkou zubnou no stále to cítim.. je to na tom jednom zube akoby, nechápem co sa stalo... Nic ma nebolí ani nič. Len tam to miestoe aj ked sa dotknem prstom toho zuba tam mi zapácha , l zubárovi mam ísť az v lete. Čo môžem ešte skúsiť? Aký môže byť problém?

autor
7. feb 2024

Mostík mam asi 3,5 roka... Naposledy na preventívke v zime min roka bol v poriadku nepoškodený

majkakvet
7. feb 2024

Zubar to musi kuknut. Moze to byt zapal atd.

wishes
7. feb 2024

Ahoj, mam presne ten isty problem a kvazi od zaciatku… ked som sla s tym k zubarovi, tak povedal, ze nic neciti, chcel ma poslat na odstranenie mostika, s cim som nesuhlasila, lebo nemyslim si, ze by to bolo riesenie…. nakoniec mi pomohla len dentalna hygiena a aj to len max na tyzden… mostik mam uz asi 5 rokov a trapi ma to dodnes… jedine riesenie je umyvat si zuby po kazdom jedle, aj ked nie vzdy je to mozne a najlepsi pomocnik je pre mna ako si vyssie spomenula ustna sprcha… proste moj postup je taky, ze najprv si umyjem zuby klasickou zubnou kefkou, ptoom medzizubnou kefkou, ustnou sprchou a na zaver pouzijem ustnu vodu…. pre mna to je len docasne riesenie, po zopar hodinach alebo po jedle citim ten zapach zas…. a aj vecer pred spanim ked si umyjem zuby, rano to hned citim, takze ako prve si musim umyvat zuby, som z toho zufala….. zubar tam stale nevidi nic a ja nechcem vyhodit zas niekolko tisic € , ked boh vie ako to zas dopadne….

autor
7. feb 2024

@wishes presne takto to mam . po jedle hned čistím zuby, chvíľu ok a za hodinu uz to cítim zas... Mad to tiež len akoby na jednom zube alebo na celom mostíku?

wishes
7. feb 2024

najprv som to tiez citila iba ako keby na jednom zube a to na dvojke…. teraz uz na vsetkych zuboch a to mam 8 zubov mostik…. proste po estetickej stranke je to super, ale inac to je moja nocna mora a citim sa kvoli tomu velmi neprijemne, hlavne ked som napr niekde mimo domu, cely den musim fungovat a nemam tu moznost si umyt zuby…
naposledy mi na dentalnej hygiene odporucili jednozvazlovu zubnu kefku, ale stoji to za nic, proste ani to nepomaha…. uz aj kadejake drahe ustne vody, zubne pasty apod som vyskusala, nie je to vobec o tom… uzivam obycajny listerine a vysledok je rovnaky…

wishes
7. feb 2024

co povedal tebe zubar na tvoj problem?

autor
7. feb 2024

@wishes co si mysliesy ty , že môže byť chyba v čom? Ja som rozmýšľal ze ci mi nejak nehnije ten zbruseny zub pod tým alebo nechápem.. doteraz nic a zrazu pred 2 týždňami smrad... Musim asi zavolať zubárovi ale teda.predstava zeby davali mostík dole je pre mna strašná

autor
7. feb 2024

@wishes este som to snim neriešila.. myslela som ze to prejde keď skúsim sprchu ústnu

wishes
7. feb 2024

ja mam taky pocit, ze mam tam asi velku medzeru medzi mostikom a dasnami alebo co…. lebo tam sa mi hromadia sliny a to jedlo sa zacina ako keby rozkladat…. a proste aj v noci, ked nic nejem, ale proste tie sliny si robia svoju pracu a nejake bakterie sa tam usadzaju….
a co myslis, keby ti to odstranili, co ine ti tam daju aby to prestalo zapachat? lebo ja uz som uvazovala nad tym, ze o niekolko rokov ked si dam robit zuby, tak uz nie mostik ale tie, ktore sa vrtaju do kosti, neviem ako sa to odborne vola 😀

kiki68
8. feb 2024

Zubar a hned