Zápach alkoholu

14. dec 2023

Ahojte. Muž mi už viac krát povedal, že zo mňa akoby cítiť alkohol (z tela). Bola som osprchovana a nepila som v ten deň nič alkoholické. Celkovo alkohol pijem malo. Z čoho to môže byť? Robia tento pach aj iné potraviny? Alebo to môže byť niečo zdravotné? Príde mi to také divné....

moonlight1210
14. dec 2023

Moze to byt zdravotne, metabolicke. Asi by si mala skusit s tym navstivit doktora.

anos18
14. dec 2023

Nemáš cukrovku?

dadka1997
14. dec 2023

Hyperglykemia ? Chod k lekarovi a daj si to skontrolovat, vedeli by to zistit aj z moču

alex49
14. dec 2023

Cukrovka, otestuj sa.

stanulienkat
14. dec 2023

Acetonovy zapach-moze byt pri cukrovke.

autor
14. dec 2023

Ďakujem skúsim

alickapusinka
14. dec 2023

Taký zápach je pri cukrovke. Daj si vyšetriť krv alebo moč alebo si kúp glukomer a zmeraj si sama doma. Iné príznaky nemáš nepiješ veľa nechodíš často na WC.

marsmykkok
14. dec 2023

Mama to má tiež, ale na cukrovku sa nelieči. Hodnoty z krvi nalačno ok. Raz jej robili ten test, kde sa vypije ten cukor čo robia aj tehotným a po najdlhšom čase mala vyššie hodnoty, teda telo jej cukor odburáva pomaly. Ale bolo to hraničné-nábeh na cukrovku, nemá cukrovku. Teda možno aj tebe len cukor sa pomalšie odburáva, ale cukrovku priamo nemusíš mať a nemusíš sa báť, že si budeš musieť pichať inzulín. Skús sa pýtať na ten glukozový test a ak budú hodnoty hraničné, treba obmedziť cukor. Cíti skôr tvoj muž ten zápach z teba večer ako ráno? Ak áno, značilo by to, že cez deň sa ti hromadí cukor.

sterea
14. dec 2023

Acetón cítiť aj keď si dehydrovaná, nemusí sa jednať o cukrovku. Piješ dostatočne?

autor
14. dec 2023

@marsmykkok bolo to vždy večer. Prave preto mi to bolo divné, lebo som vyšla zo sprchy

autor
14. dec 2023

@sterea no, ťažko povedať. Často pijem malo, ale v poslednom čase som si na to dávala dosť pozor. Tak neviem.

sterea
14. dec 2023

Daj si čistú vodu do 2 litrovej fľaše a treba ju vypiť v priebehu dňa aspoň budeš presne vedieť koľko si vypila ak to nepomôže v priebehu týždňa treba navštíviť lekára. Inak ak malo piješ mala by si mať tmavší moč.

marsmykkok
14. dec 2023

Autorka podľa mňa ten cukor sa ti pomalšie odbúrava z tela. Mama podobne, ráno nalačno ju necitiť, ale večer sa umyje, dá si čisté a stačí vojsť do spálne kde je sama a už tam je ten zápach hrozný.