Zápach a pachuť v ústach po korunkách

12. júl 2024

Ahojte,
asi cca pred mesiacom mi boli robené dve korunky dole na stoličkách (boli mi čistené a zaplnané kanaliky a nasledne obrusene zuby a nasadené korunky). Pred týždňom som si všimla neprijemnú chuť v ústach a mierny zápach, dlhšie som nevedela odkiaľ ide presne ale včera mi to doplo. Ide to z častí medzi korunkami a mojimi zubami. Používam medzizubné kefky,nite, elmex pastu, curaprox kefku, mam aj zubnu sprchu a vyplachujem si aj ustnou vodou takže som naozaj bezradná prečo z tých koruniek cítim tento nepríjemný hnusný pach. Aj ked som si prešla medzi zubami a korunkami nitou a ovoňala ju smrdela presne tak ako ten pach v ústach. Začínam byť bezradná pretože som si za tieto dva zuby vytrpela fakt svoje, nespočetné peniaze boli investované, čas a to ako ma to všetko bolelo ani nehovorím. Môže tento pach zmiznúť? Normálne to však isto nieje, ale má s týmto niekto nejakú skusenosť? Skúsim íst buduci týžden k zubárovi či by mi to pozrel, obávam sa že ich mám zle nasadené a vchádza mi pod ne jedlo ( alebo začali zuby hniť pod korunkou? ale za mesiac to pochybujem), ale potom čo aký je postup? Dajú vám dole korunky (mne boli prilepene cementom) , vyčistia a potom znova spať a ked zas bude nejaká diera či medzera tak to budeme opakovať do aleluja? 😵😨

egonsk
12. júl 2024

zrejme sa ti tam dostalo jedlo a to tam kvasi. No ries to cim skor, lebo ked ti z toho vznikne este aj vacsi zapal, nebudes sa moc radovat.

autor
12. júl 2024

@egonsk dúfam že nie, že to zubár spraví....pritom som si myslela že sa dajú korunky a konečne bude pokoj....mám pocit že so zubami nebudem mať už do konca života pokoj 🙄😖

koniarova
12. júl 2024

Robil ti čistenie pod mikroskopom?

wishes
12. júl 2024

ja mam presne ten isty problem… korunky uz mam asi 6 rokov a do dnesneho dna som sa nezbavila neprijemneho zapachu, zubarka mi nedokaze pomoct a ona vraj nic neciti… zuby si umyvam tookokrat denne ako to len ide… je to nieco priserne a hlavne ked som dlhsie mimo domu a nemam prilezitost si umyt zuby, tak sa len sustredim na to, ci mi nahodou nesmrdi z ust 😢 najviac mi na to pomaha ustna sprcha a ustna voda, ale to je len docasne riesenie, po zopar hodinach som tam, kde som bola…. lutujem strasne tie zuby… z estetickwho hladiska to je super, ale to ostatne neprajem nikomu….

autor
12. júl 2024

@wishes fuh tak to si neviem predstaviť toľko rokov 😭😪 ja už takto po týždni idem zošaliet, po každom jedle si idem na kompletku vyčistiť zuby ale presne ako hovoríš po pár hodinách to je spať. Ale neboli ma nič, ani korunka ani zuby okolo, nemám dasna podrazdene ,fakt len ta pachuť ma ničí...🥲😵 uvidíme co mi povie potom zubar

autor
12. júl 2024

@koniarova nerobili mi nič také, on sa na ne pozeral cca pondelok pretože mi vtedy robil kaz a kontroloval všetky zuby kde ešte mam, prešiel aj tie kde sú korunky a nič nevytkol takže zjavne sa mu zdali v poriadku...

koniarova
12. júl 2024

@wishes skúšala si konzultáciu aj u iného zubára?

koniarova
12. júl 2024

Zjavne máš slabého zubára. Choď sa poradiť aj k inému.

koniarova
12. júl 2024

Ani RTG nerobil?

dollyzv
12. júl 2024

V ktorom meste ti to prosím robil zubár? Mňa cakaju tiež korunky,ale tomuto by som sa rada vyhla 🙏

autor
12. júl 2024

@koniarova spresnim to lebo som to nepovedala v príspevku prepac, ale bohužiaľ som si korunky musela dávať robiť inde u jednej zubárky v madarsku, keďže tu ma tlačil čas a nemala som momentálne ako z vrecka vytiahnuť tisíc eur za obe, takže korunky boli robene inde. U tohto pána zubára kam chodím normalne, tam mi ich prezrel a nevytkol nic, fakt detailne všetky zuby pozeral a potom sme vybrali ktorý zub budeme ďalej riešiť ( mam ešte par kazov co treba doriesit). Túto pachuť som mala už aj vtedy ale ešte som nevedela z čoho to pramení až dnes mi to došlo ze preboha to tie korunky! Takže pondelok pôjdem spať a skonzultujem to s nim pretože ma fakt ide rozdrapit z tej pachute, neskutočne mi to vadi 🥲😭

autor
12. júl 2024

@koniarova RTG mi robili to áno, všetko je okej takže ja naozaj neviem kde je problém....hovorím on ich pozeral a nič nepovedal tak neviem fakt...

autor
12. júl 2024

@dollyzv pani zubárka v Maďarsku v Gyori...úprimne nešla by som tam keby mam navyše peniaze ale bohužiaľ už nebol čas a muselo sa to doriešiť, takže musela som si ich dat niekde za lacnejšie spraviť

koniarova
12. júl 2024

Máš to pod tými korunami pokazené. Robil ti RTG,sono? Mala som to rovnako. Pomohla až zmena zubára, kvalitný RTG a ošetrenie pod mikroskopom. A pár stoviek v kýbli.

koniarova
12. júl 2024

Ale kvalitný RTG? Alebo len ten najlacnejší?

autor
12. júl 2024

@koniarova je to možné ale žeby po mesiaci sa pokazili tie pozostatky co som mala z tých zubov? To je extrém ak to tak bude...zbytočne som vyhodila za korunky aj za zapínanie kanálikov peniaze potom

koniarova
12. júl 2024

Snáď sa mýlim. Ale určite choď po iný názor. Ja som takto prišla o pár tisíc eur. A stále bolo všetko v poriadku,podľa zubára. Trt.

autor
12. júl 2024

@koniarova uvidíme 🥲😭 každopádne tam pôjdem a uvidí sa co povie...lebo neexistuje ako si ja zuby cistim, koľko energie do toho vkladam aby za mesiac všetko vyšlo nazmar...to som si ich mohla rovno dat vytrhnúť radšej 🤣😭😭😭

koniarova
12. júl 2024

Čo by neexistovalo. 😁😁Ja som živý príklad. 😁😁Daj potom vedieť. Držím palce.

autor
12. júl 2024

@koniarova ďakujem, dám potom, snáď to dobre dopadne 🥲🙏🙏🙏

oli18
12. júl 2024

Urcite zuby pod korunkami pokazene nemas. Tie sa nepokazia sni za 10-20 rokov. My s mm tak dlho mame a zuby su v poriadku. Zapach sa tvori v medzizubnych otvoroch tam, kde to cistis medzizubnou kefkou. Tam sa dostane jedlo a zaplni tu mikromedzeru a hnije. Aj ked to vycistis, tak v ustach, v slinach sa nachadzaju bakterie ktore sa tam usadia. Dalsia moznost je, ze ti urobila kvazi kratke korunky, ktore ti poriadne nevopchal pod dasno a medzi dasnom, korunkou a tvojim obrusenym zubom je mikromedzera a tam usadeniny. Toto mala moja znama po rokoch, ale jej sa stiahli dasna a ta medzera bola volne viditelna. Nejak jej tam nadstavovali. Pamatam, ze davno mi daval dr korunku na 4ku hore a tak ju podsunul pod dasno, ze mi ho poranil a par dni som mala ranku. Podobny pripad, ako ty som pocula. Dotycny mal urobeny cely vrch a dal ho kvoli zapachu dole, zuby vytrhat a dal si vyberacie.

zuzi56
13. júl 2024

Maš pod korunkou a ďasnom priestor a tade sa ri dostalo jedlo pod korunku, tetaz ti to hnije a nezbavíš da tpho pokiaľ nezajdeš dať korunku dole.
Ta korunka musi byt az pod ďasno, skontroluj si to aj dama doma