Zápach a divný nos po prekonaní Covid-19

kamoska_z_konika
21. jan 2021

Ahojte baby. Prekonala som v októbri covid 19 a asi po 2 mesiacoch som sa jedno ráno zobudila a začala mi strašne smrdiet cibuľa. Horúčky som nemala už mi nič nebolo ale mne stále smrdí.
Po prekonaní mi lekár nastavil protizápalovu stravu plus sledovanie pH a diétu ale pach som necítila... Žeby u mňa prebiehala ketoza v organizme?
Ten istý pach cítim aj z moču. Mala som ho vyšetrení v labaku je negatívny žiaden zápal nič.

Prosim poraďte mi co robiť :(
Bojim sa ze mi odišlo časť receptoru na vône...

amyweber
21. jan 2021

@kamoska_z_konika ahoj ja ti síce neporadím iba ti chcem napísať že aj mne sa dva mesiace po prekonaní covidu začali zdravotné problémy... nevysvetliteľné sucho v Dutine ústnej .... chodím po lekároch čakáme na výsledky

anna_maria1
21. jan 2021

Pocula som od viacerych ludi, ze aj po prekonani covidu im zacali zdravotne problemy. Bohuzial ti tiez neviem poradit, no ked to riesis s doktorom, tak snad ti na to nieco pomoze.

kamoska_z_konika
autor
21. jan 2021

Baby ďakujem ste zlaté 😘k tej sliznici skus vincentku aj ja mam suchý nos :( Niekedy aj upchaty. Žiaľ som rada ze som to prežila mala som druhu vlnu už ale nechápem tomu

hacula1816
21. jan 2021

citala som, ze ludia co stratili chut a cuch maju s tym doteraz problem. na internete su kadejake recepty ako si to skusit vratit do normalu ale neviem co z toho fakt zabera a ci vobec

fiona203
21. jan 2021

Môj sused (taky objemnejší) mal takú skusenost, že počas kovidu schudol 20 kg, lebo mu všetko strašne smrdelo. Iné príznaky nemal.

mogaa
21. jan 2021

@kamoska_z_konika to čo píšeš je po Covide bežné...veľa ľudí to stále bagatelizuje, ale môžu ostať aj uplne bez čuchu či s pretrvávajúcimi bolesťami hlavy, známa má 4mesiace po prekonaní problémy s krvou - rozhádzaný krvný obraz, stále vysoké zápalové parametre, ATB nezaberajú, tak len čakajú kedy sa to samo upraví....je už 4mes.po prekonaní Covidu

mogaa
21. jan 2021

@kamoska_z_konika ja sa preto čudujem že ľudia sa nechcú očkovať , tie riziká že niekto bude mať po očkovaní nežiaduce účinky sú minimálne v porovnaní s tým , aké ťažkosti mu môžu ostať po prekonaní Covidu.....

herodias
21. jan 2021

Skúsenosť nemám, my sme po cca 2 týždne, ale tiež mám pocit, že sa úplne nevrátil čuch. Niektoré arómy necítim vôbec. K tomu u mňa idú bolesti kĺbov stále. Cítim sa ako dôchodkyňa. Kolená, členky, bedrá, lakte aj zápästia. Chcela by som už aj cvičiť, ale netrúfam si vôbec. Držím veľmi palce nech to prejde.🙏🏻

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jankulka01
21. jan 2021

@miriam11 presne toto mam aj ja, tiez citim cigaretovy pach tam kde nie je.. je to cudne cele. Mne sa cuch vracia len velmi pomaly, ale prekonala som ho len teraz pred par dnami.

kamoska_z_konika
autor
21. jan 2021

@mogaa áno akurát že ja som bola ok a asi 3 alebo 4 mesiac sa mi to ukázalo.. Vône som mala už v pohode :(

kamoska_z_konika
autor
21. jan 2021

@herodias veľa zdravíčka želám 😘

kamoska_z_konika
autor
21. jan 2021

@mogaa nechcú lebo nie je na to vyvinutá dostatočná klinická štúdia a každý reaguje inak.. Bojím sa ho aj ja nakoľko mám problém ze som skoro sterilna a táto injekcia to vraj tiež dokáže..

mogaa
22. jan 2021

@kamoska_z_konika to je hoax.....očkujú sa s ňou miliony ľudí na svete, ak by vakcína nebola bezpečná alebo spôsobovala sterilitu naozaj si myslíš že by ňou očkovali miliony ľudí v takých štátoch ako USA, Nemecko,Švajčiarsko, celá EU? a neočkujú len seniorov ale ako prví sa očkovali skoro všade zdravotníci - lekári, sestričky.....žiadny štát by nepoužil na svojich zdravotníkov vakcínu ktorá ich môže ohroziť alebo spôsobovať neplodnosť....ona ani nemá ako spôsobiť neplodnosť - je to časť bielkoviny z okolia Covidu, ktorá keď sa dostane do bunky tá zo seba urobí vzhľadovo covidovú bunku-čiže tie výbežky s čím sa Covid naviaže na bunku - telo rozozná že ide o chybnú bunku a zničí ju......čiže ak sa následne objaví pravý vírus - telo už vie že ide o chybnú bunku a vie ju zničiť.....tebe sa urobí z vakcíny len určité množstvo buniek vzhľadovo podobných Covidu, telo ich zničí a vytvorí si protilátky.....preto je potrebné podať vakcínu 2x, aby si telo natrénovalo ako zničiť také bunky a vytvorilo si dostatok protilátok....vakcína tiež nebude fungovať že sa zaočkuješ a už nikdy nedostaneš Covid......predpokladá sa imunita min. na rok, tí ľudia čo boli očkovaní v prvej vlne majú stále dostatok protilátok aby neochoreli.....účinnosť je 95%, čiže stále je tam pravdepodobnosť že Covid môžeš dostať ale tým že telo už má natrénované ako takéto bunky "zničiť" by mal byť priebeh minimálne miernejší.....podľa štúdií nik z tých čo boli zaočkovaní a boli v tých 5% kde ochoreli , nik nezomrel.....

bigislava
11. mar 2021

@kamoska_z_konika ja mám presne ten istý problém ako ste opísala. Tiež neviem čo s tým...

katkabg
11. mar 2021

Mozem napisat aj ja?som 2 mesiace po prekonani kovidu a zacala som badat na sebe akoby som sa potila a ten pach jak cibula aj moc....ze preco.Umyvam sa aj dezodorant pouzivam....nechapem je to dost neprijemne

kamoska_z_konika
autor
11. mar 2021

@katkabg áno presne to mam.. Netuším možno máme zničené receptory v nose alebo sa z tela niečo inak odbúrava. Bol mi robený odber mocu všetko ok

katkabg
11. mar 2021

@kamoska_z_konika ja neviem co ale ide mi to na nervy....okupem sa vysurujem sa potom dezodorant a idem do roboty kde beham vkuse a bum uz to citim.V zivote som to nemala 😠😠😠 nestaci ze som mesiac ani cuch ani chut nemala a teraz toto aby som smrdela ako cibula 😡 sak vcera som supala cibulu a presne taky pach

monci20
12. mar 2021

@miriam11 môžem sa opýtať, s odstupom času sa vám to upravilo, tiež som prekonala covid a mám tie problémy čo opisujete

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
monci20
12. mar 2021

@miriam11 ďakujem 🙂

monci20
13. mar 2021

@miriam11 môžem ešte otázku, prešlo to samo od seba, alebo ste sa nejako liečili, stále cítim čudné pachy a už ma to znervózňuje 🙁

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
sheyla95622
27. mar 2021

Baby mozem sa spytat ako ste na tom? Ja som prekonala v oktobri a tiez v januáry mi zacalo ze cibula mi tak divne zapacha tak inak, v paprike citim chemiu aj v sunke. Proste ten cuch sa zase nejako pokafral...

katkabg
27. mar 2021

@sheyla95622 ano ja som si na zaciatku ako som pisala stale myslela ze ja smrdim ako cibula.....ake uz som zistika ze vela veci mj smrdi ako cibula ci ako to nazvat

monci20
27. mar 2021

@sheyla95622 tiež som prekonala covid v októbri, a takisto od februára mám problémy s čuchom aj s chuťou, všetko mi smrdí, každé jedlo keď začínam jesť najprv v ústach zacítim ten zápach, mne sa to skôr podobá na dym alebo nejaká chémia, ani neviem čomu to prirovnať, až potom cítim konkrétnu chuť toho jedla, takisto je to aj s vôňami, prvé čo mi udrie do nosa, ten zápach... už je to otravné a čakám kedy to prejde🙁

cecilia29
27. mar 2021

Ja mám tiež fantomový pach.Niektore veci vôbec necítim. A zase naopak, keď nič nesmrdí ja cítim ten pach. Alebo mi mnoho vecí smrdí rovnako...strašne mi to už vadí. .. kovid
som mala v novembri

hlubik
27. mar 2021

@kamoska_z_konika ahoj ja som v novembri prekonala covid a pri nom som mala zapach ako horuace drevo. Dnes je marec a citim stale taky sladkasty zapach. Mne pomaha morska voda vyplachovat nos.

sheyla95622
27. mar 2021

@monci20 ano chemia ako pises. Na paprike, v sunke, v parkach 🤮

kamoska_z_konika
autor
28. mar 2021

@hlubik robím to aj ja ale je to jediné miernejšie. Ostáva to stale