Zaočkovaní, poraďte mi

7. nov 2021

Dobrý deň zdravím vás mám 17rokov v robote vyžadujú kovid pass teda sa musím ísť zaočkovať ale frajerka a mama sa o mňa boja že sa mi niečo môže stať po vakcíne ja rozmislam že pôjdem na tú Johnson na tú jednu dávku prosím vás máte skusenosti ? Keď pôjdem na tú jednu Johnson tak nezavolaju ma na druhú zase ?čítal som aj o tom že keď sa mladý človek v tomto veku pôjde zaočkovať tak sa môže stať že nebude mať deti teda problém s plodnosťou .Robím v Rakúsku a vraj potrebujú len zaočkovanych už 😏neviem čo mám robiť

janinah
7. nov 2021

17 rokov?

tinka_1807
7. nov 2021

Rodine nič nemusíš hovoriť a neboj sa, problém s plodnosťou sa nepreukázal. Viem už o veľ pároch, sme boli obaja zaockovani a čakajú bábo ;) Nedaj sa zmiasť tými hoaxami.

PS: Pokus sa napraviť gramatiku.

beata_k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mikadooo
7. nov 2021

Keď pôjdeš na johnsona, na druhú ťa nezavolajú. Respektíve možno o pol roka, ale to nikto teraz ešte nevie.

panelacikova
7. nov 2021

@janinah hej, má 17 rokov a už pracuje. a navyše vyžadujú CP 😀 zase to tu niekto hodil len preto, aby rozvíril vášne 🙂

miskakyska
7. nov 2021

Robíš v Rakúsku?🤔ešte by si mal chodiť do školy,nie?

danieladeley
7. nov 2021

johnsonom ockuju od 18 vyssie

cocolino234
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ella_price
7. nov 2021

Že sa ti takéto chujoviny aj chcelo spísať 😂😂

janai1
7. nov 2021

Maloletý sa ockuju len Pfizerom a so zákonným zástupcom 🙂

vroni
7. nov 2021

Johnsonom 17 ročného nezaockuju. V AT platí očkovanie Johnsonom len do 3.januara, takže blbosť hneď na dvakrát.

alexandra2468
7. nov 2021

Ja som tiez ockovana a dokonca 2 davkami a predstav si, ze som otehotnela 😃

janka2273
7. nov 2021

@tinka_1807 to je fakt úžasné navádzať 17 ročné decko,aby mame zamlčalo očkovanie!!😡😤👎👎 že ťa hanba nefackuje!! Byť to môj syn a toto mu vtĺkaš do hlavy, tak by som ti to veľmi jasne vysvetlila! 😡

martinka13
7. nov 2021

Sme všetci v rodine zaockovani a nic sa nikomu nestalo. Nečítaj kraviny a urob niečo pre seba. Daj sa zaočkovať

martinka13
7. nov 2021

@janka2273 môj syn, keby ma 17 je už dávno zaockovany

negymama
7. nov 2021

@janka2273 klud. ak je mladisty do 18 rokov, sameho ho nikde nezaockuju. moja 17 rocna sa vybrala sama na ockovanie a poslali ju domov, ze musi ist s rodicom. na druhy den ju zaockovali v mojej pritomnosti - ja som podpisovala suhlas ako rodic.

janka2273
7. nov 2021

@martinka13 to je tvoj problém

janka2273
7. nov 2021

@negymama áno viem, ale takto navádzať decká na očkovanie je trestuhodné 😡 ako keby išli na pivo v štýle "veď choď,mama sa to nedozvie" 🙏🤦rodičia za deti zodpovedajú a zvlášť pri týchto vakcínach treba byť nad mieru opatrný! My sme doma očkovaní na všetko možné nad rámec povinných očkovaní,no keby mi niekto decko navádzal na toto bez môjho vedomia,tak ho osobne prihluším🤦😡

negymama
7. nov 2021

@janka2273 ok. chapem

via88
7. nov 2021

Od 15 moze pracovat (zakonnik prace).

via88
7. nov 2021

Neviem ako rakusko ale nebude to asi inak, ked sa zjednocujeme. To len btw.

jana_eyre_2
7. nov 2021

@cocolino234 aj ja si myslím že to je nasilu vymýšľane, fakt čo deň to nová téma o očkovaní.. veď to nebolo také caste ani v čase keď bolo v kurze MMR 😅