Žalúdok - gastro

10. mar 2024

Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať ako dlho trvá vyšetrenie hadickou na gastre? Pravdepodobne tam pôjdem, chcem ísť. Ale neskutočne sa bojím že najradšej by som nešla.

Mavam poslednú dobu pravidelne pokazený žalúdok, býva mi ťažko po jedle….Začalo to všetko ako sa mi potvrdili uzkosti. Mám uzkosti už od decembra. Žalúdočné problémy možno posledný mesiac,dva… niekedy sa mi aj stáva že mam aj taký pocit “napnuteho” brucha. Nieje to bolesť ale je to len taký divný pocit neviem či chápete čo myslím. Ako keď máte možno svalovicu ale nieje to svalovica. Prepáčte neviem to lepšie vysvetliť.

Pôjdem k obvodnej lekárke ale straaaašne sa bojím. Som z okolia Prievidze, viete poradiť dobrého doktora v okoli Prievidze? Som ochotná cestovať kúsok ďalej.
Ak aj mi neviete poradiť lekára akú máte skúsenosť? Ako dlho to trvá? Strašne sa bojím naozaj … až tak že sa braním ísť k doktorke ale stále si hovorím že musím ísť …
Samozrejme neviem či ma doktorka hneď pošle na gastro ale to som ja cez uzkosti… hneď najhoršie scenáre…

misa1308
10. mar 2024

Trvá do do 10 min , je to úplne v pohode nemáte sa čoho báť. Nepríjemné je akurát to keď musíte prehltnúť ten začiatok, a potom vás začne napinat, treba len dýchať, a celý čas sa sústrediť na dýchanie ... Počúvať lekára a bude to ok ...

autor
10. mar 2024

@misa1308 ďakujem no hádam sa tam naozaj dostanem. aj keď zároveň vôbec nechcem Ach 😀mám panicky strach z doktorov … väčšinou mavam pocit na odpadnutie u každého doktora

misa1308
10. mar 2024

Mňa čaká o pár dní kolonoskopia a tiež už začínam mať všelijaké myšlienky 🫣

evickuska
10. mar 2024

napis spravu

autor
10. mar 2024

@misa1308 och a idete pod narkozu? Alebo to vyskúšate bez?

hugigugin
10. mar 2024

Netrvalo to dlhsie ako 30sekund max minúta. Kolono detto, a injekciu som si dala ale ani raz nezabrala

hugigugin
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gemerka17
10. mar 2024

Úzkosti aj nejaké riešiš pravidelnými sedeniami u psychologa?
Čo sa týka gastra, tak každý sa bojí. Avšak máš možnosti ako to riešiť. Dá sa ísť s oblbovakom alebo aj celkovou narkozou. Sú pacienti, čo využijú aj takúto možnosť a nie je to hanba. Ja by som išla tiež touto cestou, inak by sa ma nikto ani nedotkol.

iwesska
10. mar 2024

Ake najhorsie scenare? Sama pises,ze ti je zle,odkedy mas uzkosti. Nic ti tam nezistia, povedia ti,ze je to z nervov - o tom svedci aj to napnute brucho. Vysetrenie trva asi 3min. Absolvovala som ho 4x. Najhorsi na nom je zbytocny strach.

misa1308
10. mar 2024

Nie idem bez všetkého, nebojím sa bolestí, bojím sa strachu 🫣😂

misa1308
10. mar 2024

@hugigugin fuu tak to je až príliš rýchlo nie ?

autor
10. mar 2024

@gemerka17 áno chodím k psychológovi. Preto som to tak aj napísala že mám potvrdené uzkosti. Uz mi odporučil sa aj objednať k Psychiatričke.

autor
10. mar 2024

@iwesska najhoršie scenáre na gastre, u doktorov. Odkedy mám uzkosti doktorov sa bojím ešte viac až tak že odpadávam v čakárni. Takže ja si hneď predstavujem ako mi bude zle na odpadnutie ako to nezvládnem a podobne.

autor
10. mar 2024

@misa1308 wau takl to závidím také nastavenie… držím palce

autor
10. mar 2024

@hugigugin ďakujem

hugigugin
10. mar 2024

@misa1308 netuším, pre pacienta akurát

autor
10. mar 2024

@gemerka17 určite si zistím tie oblbováky. Psychologicka aj moja obvodná tvrdia že mám citlivú nervovú sústavu podľa všetkého. Takže mňa by neprekvapilo keby som mala nejaké funkčne ochorenie, nejaké problémové trávenie.

autor
10. mar 2024

@hugigugin musím veriť že to bude 30 sekúnd 😂

autor
10. mar 2024

@iwesska a závidím vám vašu odvahu že 4 krát 🙂 ja by som už umrela asi. A bodaj by ste mali pravdu ale musím to asi nejak prekonať a ísť tam.

ivik4
10. mar 2024

Gastroskopiu by som dala aj 2x tyzdenne ,zatial co kolonoskopiu by som bez anestezy neabsolvovala uz nikdy

iwesska
10. mar 2024

Ja mam tiez od malinka zdedeny syndrom bieleho plasta. Ale vsetko mozne som si uz u lekarov zazila. Proste sa zatnem a idem. Ked to bolo na mna moc,dala som so ukludnovak. Na to to je. A mozem ti povedat,ze gastroskopia je uplne nic v porovnani s 24hod.ph metriou,kedy mas hadicku v zaludku cely den aj noc,napina ta,pri kazdom suste jedla,ku koncu ta uz boli z tej hadicky aj hrdlo,ale prehltat musis. A manometria cez nos ani nehovorim - zavadzanie hadicky cez nos do zaludka na 3x,az mi krv z nosa tiekla,slzy v ociach...To su "lahodky". To 3min.gastro je manana,fakt,ver mi. Nikdy sa toho strachu nezbavis,ale dolezite je mu celit,lebo inak ho len posilnujes.

liv1
10. mar 2024

@iwesska prosim ta to preco az 24 hodin? 😳

misa1308
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
misa1308
10. mar 2024

@ivik4 tá kolono bola až taká hrozna ? 🫣

autor
10. mar 2024

@iwesska asi máte pravdu. Ďakujem. Veru sú aj horšie veci

ivik4
10. mar 2024

@misa1308 pre mna ano, po asi 4minutach museli prestat a nepozreli mi vlastne nic. Kricala som akoby ma rezali . Takze som potom sla na kolono v anesteze

kabinka11
10. mar 2024

Moja 14 ročná dcéra to zvládla bez anestezy. Tiež som na tom bola a úplne v pohode. Keby sa dalo idem namiesto teba, keď sa tak bojíš. Neboj sa, nič hrozné. 😉

mantilka
10. mar 2024

Ja som bola už minimálne 5 x a dalo sa bez obl obalu a bez narkózy. Dýchala som pokojne a celý čas som si hovorila "zvládli to iní, zvládnem to aj ja. O chvíľu bude po tom a budem spokojná,že presne budem vediet v akom stave je žalúdok. "

autor
10. mar 2024

@kabinka11 ďakujem veľmi pekne aj ste ma upokojili. Bohužiaľ niekedy moje myšlienky ma ovládajú viac

autor
10. mar 2024

@mantilka ďakujem máte pravdu