Žalúdočné/tráviace problémy psychického pôvodu

25. sep 2023

Prosím vás žienky, zažila ste si tu niektora žalúdočné/tráviace problémy psychického pôvodu ? (Nemyslím tým ze počas skúšky vás prehanalo , alebo pred nejakou skúškou bolesť žalúdka … ) myslim dlhodobé ťažkosti. Ak ste si tým niektora prešla môžete mi opisat aké ste mala pocity ,ťažkosti , príznaky ? 🙁 ďakujem.

harrisson
25. sep 2023

Ja som zažil čosi podobné z prepracovania, vyhorenia a stresu. Neustála tupá bolesť žalúdka a pokazené trávenie. Trvalo to mozno aj rok a vola sa to syndrom drazdiveho čreva. Pomohlo mi menej pracovať a probiotika.

autor
25. sep 2023

@harrisson a pokazené trávenie v akom zmysle prosím ? Aj pocity na zvracanie ?

deti95060810
25. sep 2023

zo stresov... problémy s jedením. NECHUTENSTVO.
stiahnutý žalúdok, bolesti žalúdka, ktoré udierajú až do nôh....áno aj pocity na zvracanie.
čo pomáha....magnézium, popr. niečo na ukľudnenie...

autor
25. sep 2023

@deti95060810 a môže byt aj že chuť na jedlo je ale som hneď plna po najedeni hoci čoho akoby zastavené celé trávenie , nafúknutá , bolesti žalúdka , pocity na zvracanie až …

jozeffezoj
25. sep 2023

Stres, vyhorenie, domáce problémy, Rano vysoka žalúdočna kyselina a následne ranné vracanie

harrisson
25. sep 2023

Vracanie nie, ale vadne bolo skôr to, co zo mňa vyšlo. Bol som na gastro zaludka a nič nenašli, ale keď strašili ďalšími vyšetreniami, povedal som si, že sa skúsim dat dokopy sám. Pretože mi nebolo zle počas spánku, dalo sa tušiť, že to je psychické. Probiotika pomohli.

deti95060810
25. sep 2023

autorka - všetky tieto príznaky som mala a ak prídu akékoľvek problémy - som tam kde predtým...
pozor na žalúdočné vredy...

autor
25. sep 2023

@deti95060810 koli psychike môžu prísť vredy?

zmrzlinka2021
25. sep 2023

Ja mám kyselinu zo stresu

ivanakaka
25. sep 2023

@deti95060810 mne az psychiater lieky

ivanakaka
25. sep 2023

@deti95060810 tepla vana

autor
25. sep 2023

@ivanakaka a aké si ty mala ťažkosti?

biankaaaa
25. sep 2023

Ja mám kvôli úzkostiam zápchu

mija23
25. sep 2023

@biankaaaa no aj ja mam v posledných mesiacoch akosi ťažšie trávenie a aj zápchu.. môj chlap ten stále chodí na záchod na veľkú potrebu ale ja málokedy

ivanakaka
27. sep 2023

zaludok krce, mohla som jest len hrubostennu papriku, acidko, zaha ma palila, pocit na odpadnutie, akokeby sa kyvota so mnou zo strany na stranu, neschopnost sa pozriet do oci, v obchode zle akoby idem zomriet = panicky zachvat atd…potom sa fyzika preklopila do psychiky…