Zaľahnutie v ľavom uchu a ORL lekár

dada558
27. jún 2023

Ahojte, mám takú otázku, či by ste mi náhodou nevedeli poradiť. Od soboty večera mám zaľahnuté v ľavom uchu. Mala som tam veľa toho ušného mazu a použila som kvapky s peroxidom vodíka, aby sa mi to vyčistilo lenže po tých kvapkých mi zalahlo ešte viac. Mohlo sa stať, že by sa mi to tam upchalo? Skúšala som aj ušné sviečky a zatiaľ mi to nepomohlo. Nemám tam žiadnu bolesť len také pískanie, praskanie, hučanie a cítim, že to je jedno ucho mám zalahnuté. Možno to môže byť aj z klímy, čo máme v práci alebo z ventilátora. Chcem ešte skúsiť kvapky Alimare, že vraj sú fajn a keby nepomohlo ani toto, tak by som išla na ORL. Chcem sa spýtať, potrebujem na ORL výmenny lístok? Lebo práve riešim nového lekára obvodného, tak preto sa pýtam. Vôbec neviem, ako to funguje, či bude musieť môj obvodný tam poslať alebo, či môžem ísť k hocijakému lekárovi ORL. Ešte sa chcem spýtať na pohotovosti by mi to nevedeli spraviť? Ja viem, že je to asi banálna vec, keď ma to nebolí ale zatiaľ, čo som pozerala lekárov ORL, tak majú volné terímy o týždeň až dva, tak preto sa pýtam, či to nerobia náhodou na pohotovosti, takéto veci. Ak by ste mali niečo overené, ako by som si zatiaľ mohla pomôcť doma, tak mi kľudne napíšte. Budem vďačná za každú radu.

dada558
autor
27. jún 2023

Ešte som chcela dopísať, že v tom uchu cítim, ako keby vodu, keď si na to ucho trocha zatlačím.

deginko
27. jún 2023

Ak pôjdeš na pohotovosť s tým a nevyriešia to priamo tam,tak by ti oni mali dať výmenný lístok na oRL...ja som bola s malým kvôli zápalu stredného ucha,naša dr mala dovolenku vtedy,tak sme šli na pohotovosť..ale na ORL nebolo treba

gabiso3
27. jún 2023

@dada558 ja som s tým bola na pohotovosti. Výplachli ucho a bo dobre.