Zaľahnutie ucha z lietadla

tina_tar
5. jún 2023

Zienky, verím že mi niekto budete vedieť poradiť
Letela som lietadlom a pri pristavani som mala silnú bolesť v uchu. Odvtedy mám zalahnute v uchu, cítim tam také ako keby steklenie a pozorujem že slabšie počujem, sem tam ma tam tak bolestivo pichne. Prileteli sme však ešte v sobotu ráno, čiže už prešiel dosť dlhý čas a ja som už zúfalá. Nemáte na to prosím nejaký trik alebo niečo, lebo mám pocit že sa zbláznim kým sa z dovolenky vrátime

kristie571
5. jún 2023

Mala som to par tydznov dozadu doma, len tak z nicoho nic, nejakym tlakom asi, samo to preslo. No ale pred letom si dávam žuvačku, trocha to eliminuje ten tlak, tiež to nemam rada, ale čo na už zalahnute ucho neviem :/ snad niekto poradi

listy456
5. jún 2023

@tina_tar mas alergie dake?? teraz je take obdobie a ta nepotesim asi ale toto pri pristavani lietadla mizne do par min ak nie ta musis vyhladat lekara :/ a ziadne triky ako zapchaj nos a vyfukni neskusaj lebo barotrauma so stred uchom suvisi a estachovymi trubicami a preto sa pytam ci nemas alergie alebo ci nie si chora lebo kedze to nezmizlo muselo sa ti to zapalit a potrebujes zmiernit zapal preto to neprestava :/ aj smrkaj opatrne a zyvaj opatrne nech ta tam neboli a nekupis tam dake kvapky do ucha?? protizapalove na volny predpis ak nie na volny tak musis na lekara pockat ak sa to zapalilo samo to nezmizne ale mozno to zapalene nebude co dufam ze ti to len tak prejde a ano zuvanie zuvacky otvara eustachovu trubicu a moze cez nu prejst vzduch len to tebe nepomoze uz :/

tina_tar
autor
5. jún 2023

@listy456 veru som cestovala s plným nosom a kaslom. To som teda netušila že sa môže stať :( ďakujem ti veľmi pekne...

tina_tar
autor
5. jún 2023

@listy456 a ešte prosím ťa, stačí ak pôjdem k svojmu lekárovi v pondelok keď budem späť na slovensku, alebo by som to mala riešiť už teraz?

listy456
5. jún 2023

@tina_tar nechcem radit daco co ti ublizi vobec nie som ziadny odbornik :// zapal sam od seba nezmizne cize ak to bolo ono co je pravdepodobne ked pises ze si mala kasel a plny nos ta bude sa to uz iba zhorsovat a maz zo zapalu ti moze na dlho sposobit upchate zalahnute ucho.... ak mas moznost zavolat svojmu doktorovi a jeho sa spytaj vysvetli bolesti podla mna budes moct pockat ale ked zacnes citit zmenu napr ako keby si mala tekutinu v uchu alebo bolest aj ked neprezuvas nezyvas, nerozpravas tak by som to riesila skor aby liecba netrvalo este dlhsie ked sa vratis ale neriad sa iba mnou skus zavolat a nech ti poradia prajem ti skore uzdravenie

katatina
16. aug 2023

@tina_tar co Vám pomohlo prosím Vás?

tina_tar
autor
16. aug 2023

@katatina nakoniec mi to predposledný deň dovolenky odznelo samo... Chvalabohu

katatina
19. aug 2023

@tina_tar ďakujem, mne nakoniec narezavali bubienok.. 🙈