Zákaz návštev v nemocnici

21. mar 2023

U nás v nemocnici je zákaz návštev
Zaujíma ma ale v akých prípadoch urobia výnimky
Potrebujem schopné argumenty
Starý otec je po mozgovej príhode a nerozpráva
Dovezú ho zajtra, doteraz sme ho navštevovali v susednom okresnom meste, kde bol na jiske a tam nám to povolili
Teraz však pôjde na interne oddelenie a tam nás nepustia
Psychicky to berie ťažko je aj po amputácii prstov na nohe
Mám cvičenia na rozvoj reči kým nebude prepustený a môže navštevovať logopeda
Ďakujem za každú cennú radu

januska12323
21. mar 2023

Zákaz návštev nedávajú len tak z pleziru, najlepšie bude keď sa budeš informovať na konkrétnom oddelení.

marca12
21. mar 2023

Skus pozhanat v okoli,ci niekomu nerobi znama na tom oddeleni inak vas nepustia. Nas pustili iba k umierajucemu.

autor
21. mar 2023

@marca12 to je tu tak že pustia len ak umiera
Ale mne napadlo to že predsa duševne zdravie a tak ďalej to nezaváži ?

viestta
21. mar 2023

Komunikovat s primarom oddelenia, jediny ten je opravneny udelit vynimku v oddovodnenych pripadoch.

bolarazjedna
21. mar 2023

Chápem, že by ste chceli ísť za starým otcom, a ze aj on to ťažko znáša... A že pre vás je to hrozný stav, ale žiaľ v nemocnici je väčšina pacientov v podobnom zlom stave, čiže to by mohli každému druhému dať výnimku.

Výnimku oficiálne dáva bud službukonajúci lekár v službe alebo cez deň primár oddelenia, ale iba k umierajucim, veľmi ťažkým stavom.

Už kto je nakoľko benevolentný, je veľmi individuálne. Možno jeden lekár by ťa pustil, druhý nie.

bolarazjedna
21. mar 2023

Na duševné zdravie by sa mohol vyhovoriť každí 😔

Počas covidu na našom oddelení primár udelil výnimku - ak nešlo o umierajúceho - napr u 30nika, ktorý na trvalo úplne ochrnul od krku nadol, tak jeho manželka asi raz do týždňa mohla prísť na chvíľu, a raz aj 9rocna dcéra (normálne do 10rokov je zákaz návštev), keď už sa nevideli s otcom 2 mesiace.

Este by si mohla skúsiť cez známosť, či sa neprihovorí za teba nejaká sestrička napr....

marca12
21. mar 2023

Nezavazi nam umrela babka v case zakazu navstev. Psychicky na tom bola zle,nevedela pochopit,preco ju nikto neprisiel pozriet a s tymto vedomim umrela a my s tym pocitom musime zit. Nestihli sme sa ani rozlucit a neviem,ci sa s tym niekedy dokazeme zmierit. Viem,ze sme jej venovali vsetok cas,boli s nou za zivota,ale to,ze pri umierani bola sama a opustena to je strasna bolest pre nas. A nie,zdravotnikov to vobec nezaujimalo,ziadny sucit,nic len sproste predpisy.

autor
21. mar 2023

@marca12 a toto ma tak štve !!!! Starký nemá veľké šance
Ma slabé srdiečko, upchavaju sa mu cievy, zápal pľúc, dia nohu, silný zápal v tele
Úplne Vám rozumiem
A nechcem zažiť to iste. Iného dedka už nemám a on je pre mňa veľmi dôležitý a nedovolím toto

onedaynick
21. mar 2023

boze toto je strasne!

bluka2
21. mar 2023

A prečo je tam zákaz návštev? Nechápem

muchotrafka298
21. mar 2023

Ja som mala mamu nedavno hospitalizovanu v jednej z bratislavskych nemocnic a platil zakaz navstev z dovodu kovidu. Bolo mozne 1 hodinu denne /presne urcenu/ doniest a zobrat veci.

siska25
21. mar 2023

My sme mali tiez babku po porazke v nemocnici. Tiez bol zakaz navstev a bolo nam povedane, ze len k umierajucemu pustia, ze tam je vynimka.

panelacikova
21. mar 2023

@bluka2 tiež ma to zaujíma...

keiko33
21. mar 2023

V januári mi zomrela mama, tiež ležala na internom, kde bol zákaz návštev. Nás k nej pustili každý deň na 5-10 minút, no len z dôvodu, že to s ňou vyzeralo zle a aj to dopadlo zle. Ležala tam len 5 dní. Otec sa pýtal, že prečo je zákaz, že či vymyslený kovid? Doktor sa len usmial. Pritom, kým ležala na ortopédia, tak problém nebol. Ale v danej nemocnici je to od kovidu s návštevami také všelijaké.

darina77
21. mar 2023

@bolarazjedna to je hrozné, mladý muž a od krku dole natrvalo ochrnúť

bolarazjedna
21. mar 2023

Tak zákaz nevymysli daný lekár, ale vedenie, nariaďuje riaditeľ, resp počas rokov covidu aj zákon. Ja chápem, že z hľadiska pacienta a príbuzných je to veľmi zlé, ale aj lekár /sestra musí plniť nariadenie. Je smutné, že niekto kvôli tomu nestihne sa ani rozlúčiť, ale nemôžeme z toho viniť nikoho.
Mna aj keď sa to našťastie netýkalo, veľmi rozčulilo, že počas covidu matky nemohli byť s predčasne narodenymi bábätkami v nemocnici, mohli nosiť iba mlieko a odovzdať vo dverách , a tak boli detičky prvý mesiac-dva svojho života bez dotyku matky...
A samozrejme, aj matka, ako sa ma adaptovať na materstvo, keď svoje dieťa nevidí 2 mesiace?
Úplne neľudské.... Pritom he vedecký dokázané, že klokankovanie, prítomnosť rodiča u predčasne narodených detí znamená lepšie vyhliadky, skorej sa ich dá odpojiť od prístrojov, lepšie sa vyvíjajú, majú menej zdravotných komplikácií. 😔

Autorka, skus teda ísť osobne za primárom a dohodnúť sa. Držím palce, hlavne aby dedka čím skôr prepustili a mohli ste byť s ním.

bolarazjedna
21. mar 2023

@darina77 áno, hrozné.... Ani sa to nedá opísať a predstaviť, ay ťažký môže byť pre nich odvtedy bežný život. 😔

tanyag
21. mar 2023

@autor
My sme to riešili s riaditeľom nemocnice, ten nám dal výnimku na návštevu, primár nedovolil, ale riaditeľ áno..skúste kontaktovať riaditeľa nemocnice

trendyy
21. mar 2023

Ja ti uplne rozumiem..skusila by som to slusne.... vysvetlit... ak nepomoze tak jedine nejake znamosti :(
na keru rit su teda respiratory ??? Povedz ze si das aj rusko aj respirator ze ti na tom zalezi....mne taktiež zomrel starky pred 2rokmi prisiel po svojich a odisiel v truhle. Z nemocnice..covid zakaz navstev..atd karanteny ...vyhovorky ...a nakoniec sa docitame ze za kolarom chodili štetky...to bolo ok...uz by som taka hlupa nebola...len v tom case som bola tehotna tak som sa bala kvoli babatku..ale za normalnych okolnosti by som sa nenechala odbit.. a tiez to starký zle niesol lebo nikdy od nas takto nebol ...a zrazu musel a psychika velmi sla dole u neho az ho to polozilo 😞
Starostlivost o pacientov je uboha obzvlast leziacich starších...starká zas ked lezala chodila som ju umyvat kazdy den krmit atd. Ked som raz poprosila sestricku ci mi ju nepomoze zdvihnut, tak ze ona neni zeriav.... ja mam tazke srdce na vela protivnych sestriciek.....:( a dufam, ze sa nebavime o Bojniciach internom

trendyy
21. mar 2023

@bluka2 chorobnost vysoka a udajne aj covid stupa 🙈🙈🙈🙈🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ akurat neviem kde to nabrali ked sa nik netestuje alebo teda nik uz covid nerieši

panonia
21. mar 2023

@marca12 Ani známa nemôže pustiť, porušila by pracovnú disciplínu. Jedine primar a to pisomne musi povoliť návštevu, pokiaľ s návštevou nepride on sám.

katulienkax
21. mar 2023

no lebo sa zle o nich staraju, daju zakaz a lepsie ututlaju kadejaku smrt

bluka2
21. mar 2023

@trendyy radšej sa už ďalej nebudem zapájať do tejto diskusie, lebo nemám čo pekné k týmto pseudoargumentom a fungovaniu slovenských nemocníc povedať

petulda333
21. mar 2023

@trendyy veď covid sa už berie ako bežná choroba,nie? Bez karantény atď? Nebolo niečo také v tv? Potom nevidím dôvod na zákaz nastev

micusa2222
22. mar 2023

ja to chápem, ľudia sú nedisciplinovaní, predlžujujú si svojvoľne návštevné hodiny, príbuzný má diétu, donesú mu rezne, nesmie sladké, na stole sú koláčiky,,to po prvé, po druhé, mnohí si neumyjú ruky, kadečo pochytajú,,už nehovorím o objímaní, keď je pacient po operácii slabý, bez imunity..a mohla by som vypisovať ešte dlho..ide však o to, že kvôli nedisciplíne mnohých si to odskáče zopár slušných ľudí...

trendyy
22. mar 2023

@petulda333 to mi tak vravela znama co pracuje v nemocnici tak ja neviem

marca12
22. mar 2023

@panonia Mam bohate skusenosti s nemocnicami,takze viem ako to tam chodi. Pustaju po znamosti aj sestricky

vroni
22. mar 2023

@micusa2222, si to pleties, pacient nie je trestanec, aby mal nad sebou bacharov. Na sk sa nemocnice vyzivaju v buzeracii pacientov a pribuznych. Ziadne navstevy, ak navstevne hodiny, tak idealne raz do tyzdna, deti nie, hento nie, tamto nie. A preco? No lebo medved. Vedenie rozhodlo, nemocnica rozhodla, svaty Peter rozhodol, oni za nic nemozu. A starostlovost na zaplakanie.

puticka7
22. mar 2023

@marca12 ale tak to bolo zakazdym a vsade, len smola, ak tam nikoho nemas, tak sa na navstevu proste len tak nedostanes

tanyag
22. mar 2023

@petulda333 už aj pred covidom to takto bolo, keď bolo chrípkové obdobie, tiež bol zákaz návštev...pamätám ako bolo v nemocnici všade vylepené, že návštevy nie su povolené kvôli chrípke...🙄