Záhadné svrbenie tela

lamadea
17. júl 2019

Ahojte. V októbri minulého roka ma z ničoho nič začalo svrbiet celé telo, svrbenie občas sprevádza aj take jemne ihličkovanie. Myslela som si, že som asi len niečo zjedla a je to nejaká alergická reakcia, alebo čo aj keď na tele som nemala a ani nemám naznak nejakej vyrážky. Tak som zašla za svojou obvodnou doktorkou, teda že niečo sa so mnou deje a ja neviem čo. Tak automaticky mi vzali krv, spravili krvné testy a všetko v poriadku, ste zdravá. Poslala ma k alergologovi, kde mi opäť vzali krv a spravili testy. Alergie žiadne. Ste zdravá... Medzitým som brala dithiaden, ktory na svrbenie vôbec neza eral, tak som už bola nešťastná. Nevedela som sa v praci sustredit na nič, to svrbenie bolo otravné. Zašla som aj ku kožnej. Tam taktiež všetko v poriadku, predpisala masticky, ale tie tiež boli uplne na nič. No ja cela zufala som opäť zašla k svojej doktorke a ta ze ci to nemôže byť zo stresu, ja ok a co mam teda robiť? Tak hopsa k psychiatricke 🙄, predpisala mi tabletky Ludiomil beriem ich už asi pol roka ak nie viac. Vysledok? Stále mi obťažuje život to svrbenie. Premastujem si stale pokozku, prášky a avivaz milion krat menene vsetko som uz vyskusala a nechapem co je pricina, dokonca aj na helikobaktera ma preliecili. Prosim vas, da mi tu niekto nadej na lepšiu víziu do budúcna???? 🤔 Fakt už neviem kudy kam...
Vsetkoq

moonlight1210
17. júl 2019

Co takto neurolog. Mozes mat trebars nieco s nervami a ich zakonceniami.

Mna ked chytal v zapasti karpalny tunel, zacalo to tym, ze ma neznesitelne svrbela pokozka na predlakti. A aj zospodu predlaktia. Skriabala som sa, casto, az kym mi koza nepodbehla krvou a kludne by som sa preskriabala aj hlbsie, keby to slo.
A nie som sama, komu sa to tak prejavilo na zaciatku, nez to zacalo boliet.

lamadea
autor
17. júl 2019

@moonlight1210 bola som na vyšetrení aj u neurologicky, kedze som sa licila aj na zapal trojklanneho nervu, brala som pregabalin, ten som na jar vysadila, lebo som konečne citila úľavu.

hettinka
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lamadea
autor
17. júl 2019

@hettinka horomony mám taktiež v poriadku, ale sono brucha mi nerobili. V podstate nepociťujem ziadne ťažkosti okrem toho svrbenia 😐

peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
peter952
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
montemotherone
17. júl 2019

@lamadea pečeň? 🤔 Skús nejakú očistnú kúru na jej prečistenie (pestrec mariánsky)...

lussiane
17. júl 2019

Moze to mat suvis s pecenou
@lamadea

ada309
17. júl 2019

Iné príznaky nemáš? Napr. teplota, ktorá sa objaví z ničoho nic, zvýšená unava, podráždenosť, strata hmotnosti?
Krv ti bral aj hematolog?

lamadea
autor
17. júl 2019

@peter952 dietovat som zacala hned na zaciatku. Ziadne tabletky neuzivam iba ten Ludiomil, ktory aj tak nepomaha... Akuraz som z neho stale akaai nemotorna 😀

lamadea
autor
17. júl 2019

@ada309 pri hematologovi som nebola. Ale ppdrobny krvny obraz mi robila aj endokrinológicka

lamadea
autor
17. júl 2019

@lussiane pecenove testy v poriadku aj bilirubin.

lerenard
17. júl 2019

Ja som mala toto iste, niekedy v decembri má začalo svrbiet cele telo, a stále neprechádzalo, fakt to trvalo pár mesiacov.. bola som na koznom (mávam ekzém ale toto bolo iné,čistá koža má svrbela z ničoho nič,aj v noci som sa na to budila).. tam všetko ok,aj sono pečene atd..tak moja dr tiež porobila krvné testy a všetko ok,aj vytery.. akurat mi vyslo vyššie ASLO.. tak smer orl,tam mi zobral primár výter z mandli a bol tam veruze hemofilny streptokok masívne.. pritom angíny,bolesti hrdla som nemavala.. tak mi nasadil atb penicilinove,že skúsime ak nie,von mandle..brala som ich skoro mesiac ale už cca po týždni svrbenie skoro úplne ustúpilo.. teraz kontrolný výter som už mala ok..tak asi to bolo tým.. kukni či ti brali protilátky na to aslo

lamadea
autor
17. júl 2019

@lerenard robili mi výter z hrdla na orl vraj na nejaky skrytý zápal v tele, ale tiež všetko negatívne 😔😔😔

daniella30
17. júl 2019

Avivaz nepouzivaj ziadnu. No, mna svrbi cele telo iba ak sa nenatriem kremom, ale ked ty vravus, ze sa natieras. Ja sa natieram Garnier cerveny obal, na extra suchu pokozku. Skus saunovat, alebo kryokomoru niekedy su take veci dost pre telo a kozu ocistne, skus aj alternativnu medicinu homeopatika alebo akupunkturu.

jersey87
17. júl 2019

Robili ti testy na histaminovu intoleranciu?

0hena0
17. júl 2019

@lamadea daj si spravit odber krvi, na PH pri zakyslenom organizme svrbí ihlickovite pokozka. Prisna dieta. Akykolvek cukor vysadit a nejest nic tazko stravitelne. Dieta, dieta a dieta. Vysadit maso. Sol a cukor!!!

mareka49
17. júl 2019

Sestra mala takyto problem a bolo to spojene s pecenou, podrobnosti neviem

danielahamar
17. júl 2019

Co takto alergia na teplo? Prehrievanie organizmu, c oblečením, alebo vzduchom, teda ak to ozaj nie je ta pecen

lerenard
17. júl 2019

@lamadea no ono to nemusí byt len v hrdle,ten streptokok môže byt hocikde v tele.. o tom vlastne hovori to ASLO, že sa na neho vytvárajú protilátky..nie je to v bežnom krvnom obraze,obvodná dr ti musí zobrať špeciálne krv na ASLO.. skús sa na to spytat..ako fakt som mala čo ty, a vysadila som čo sa dalo, dieta a podobne.. mne to proste bolo potom jasne že je tam nejaká vnútorná príčina..

anotatorka
17. júl 2019

Ja som mala svrbenie v poslednych mesiacoch tehotenstva, dovodom boli vyssie hodnoty pecenovych testov a zlcova kyselina. Svrbenie hlavne na rukach a nohach, najma k veceru a cez noc okolo jednej, ked je aktivna pecen a zlcnik.

maminuska
17. júl 2019

@lamadea ster z kože , môže ísť o obyčajný svrab.

mima172
18. júl 2019

@lamadea Ahoj. Príčiny môžu byť rôzne, no pripájam vlastnú skúsenosť.
V decembri min. roku (bola som mesiac po potrate - no neviem či to má súvis) ma veľmi začalo svrbievať telo. Najmä ráno. Ruky nohy, brucho. Hneď začiatkom januára som šla na podrobné krvné testy a tie preukázali nedostatok vit. D a zlé výsledky pečeňových testov. Akonáhle som troška upravila stravu, začala jesť ľahšie jedlá, piť viac čistej vody a cvičiť, tak svrbenie postupne ustávalo. Na kontrolnom odbere som nebola, no nakoľko svrbenie ustalo, tak to považujem za dobré znamenie 🙂 Toto je moja skúsenosť, u teba môže ísť o niečo úplne iné, no za preverenie to stojí.

lanczi
18. júl 2019

Možu to byt aj parazity.

natalichovancova
4. mar 2021

Zdravím ☺️viem, že trosku staršia téma, no nechcem zakladať novu. Chcem sa spýtať, či vám na niečo prišli. Mne to totiž začalo tiež cca v októbri 2020. V novembri som bola hospitalizovaný (nie kvôli svrbeniu) robili mi ct brucha a hrudníka. Všetko ok len jedna cysta na vaječníku. Krv ok. Avšak svrbenie stále neustupuje. Väčšinou ma svrbia len nohy, občas aj ruky a hlava. Kožná mi nedala nič. Vraj všetko mam v norme.. Pečeňové testy, žlčník, krvné vyšetrenia.
Pomohlo vám niečo? NAOZAJ som už zúfalá. Ďakujem

66simonka66
4. mar 2021

@natalichovancova ja už tiež neviem čo robiť. Mňa svrbenie chytilo v tehotenstve, minulý rok v apríli a bohužiaľ to ešte stále neprešlo 😭😭😭 niekedy je to lepšie, niekedy nespím skoro celú noc. Je to veru strašne a neviem už čo s tým robiť, už je to skoro rok. 😢😢😢

bubuzu
4. mar 2021

Ahojte,tu sa pridam,aj mna svrbelo cele telo,vsetky testy ok.Doktor sa priklanal k histaminovej intolerancii.Tak si skuste pozriet,ci to nemoze na vas sediet.No a co sa tyka mna,trapilo ma to asi pol roka a dufam,ze uz je to prec. Zacalo mi aj byvat strasne horuco v noci a tak som vymenila moj paperovy paplon za tensi a zrazu vyzera,ze svrbenie ustalo. Svrbievalo ma to aj cez den,cize uplne nechapem tu suvislost,ale zatial mi to sedi-odkedy som zrusila paperovy paplon,je to ok.mozno sa mi objavila alergia na perie alebo to bolo tym prehrievanim a rozsirovanim ciev,neviem.Drzim vam palce.

zuzliq
4. mar 2021

@0hena0 väčšiu sprostosť som nečítala. A aké pH krvi ( či čo jej to odporúčate) má podľa vás byť?

natalichovancova
5. mar 2021

@bubuzu mam hit a mam aj laktozovu int. Ale prejavy som mala skôr problémy s trávením. Avšak viem, že v tehotenstve hit ustupuje. Ja nejem nič zakázané, nič histaminove. Mam blok odkedy som mávala tie príšerne kŕče a schudla som 13 kg. Takže sa stravuje stále nizkohistaminovo. Naozaj už neviem čo mi koze vadiť a prečo ma telo svrbí. V nemocnici mi robili celkom podrobný rozbor krvi a všetko ok. To bol november. Teraz mi robia krv každý mesiac a všetko ok. Už som bola aj na internom 😪 je to otras ze si nedokážem pomôcť :(

natalichovancova
5. mar 2021

@66simonka66 ja sa tiež budím v noci na to ze ma hrozne svrbia nohy. Dnes aj pokožka vo vlasoch. :( ak na niečo prídete dajde mi prosím vedieť 🙏