Zadýchavam sa

6. júl 2021

Zadýcham sa vždy keď vyjdem po schodoch z čoho to môže byt nemá niekto skúsenosti?

1angelika
6. júl 2021

no čo slabá kondícia...ak je to aj po malej námahe môže to byť problém aj so srdcom.

autor
6. júl 2021

@1angelika no mne stačí že vyjdem po schodoch v dome a sa zadýcham nie vždy to tak mám

ivula0807
6. júl 2021

No ak to prislo z nicoho nic, moze to byt priznak vaznejsich problemov so srdcom. Samozrejme nemusi, nie som lekar, odbornik.
Ale v kazdom pripade, na tvojom mieste by som s tymto problemom vyhladala lekara a nechala si urobit potrebne vysetrenia.

autor
6. júl 2021

@ivula0807 u kardiológa som bola pred mesiacom a krv minuly týždeň

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
marsmykkok
6. júl 2021

nie si obézna? športuješ? covid si neprekonala? Lebo aj po covide to býva,

autor
6. júl 2021

@marsmykkok no mala som áno a som chuda práveže

autor
6. júl 2021

@viestta no mala som áno v poriadku celkom okrem železa

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
6. júl 2021

@viestta ale mám aj extrasystoly a minimálnu nedomyksvost chlopne v máji som bola u kardio

autor
6. júl 2021

@sisa_s možno pre vás je premna nie keďže sa necítim stále ok

janickacrazy
6. júl 2021

tak po covide sú niektorí ľudia oslabení aj dlhší čas, už sú na to aj nejaké špeci ambulancie, tak tam sa skús informovať

autor
6. júl 2021

@janickacrazy no skúsim

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
6. júl 2021

@viestta áno minimálnu ale že to sa nelieči a vyšší pulz som mala zo stresu

tncka
6. júl 2021

No a mas odpoved,si zdiagnostikovana nakomplet. Dychavicnost po covide,od srdca pruser tiez a ta anemia ti do toho nepomaha.

autor
6. júl 2021

@tncka neviem

1angelika
6. júl 2021

tak to kludne môže byť nedostatkom železa, zadýchavanie, potenie, točenie hlavy, neprimeraná únava..

marsmykkok
6. júl 2021

treba ísť k pľúcnemu ak si nebola. Ale s najväčšou pravdepodobnosťou ak je to po covide sú pľúca ok a je to bežný jav po covide. Treba viac regenerovať, primerane sa zaťažovať a časom by sa to malo zlepšiť.

autor
6. júl 2021

@marsmykkok pľúca su asi ok bola som v nemocnici aj ale rtg pľúc nemám robený no všetko iné áno, mna aj chrbtica veľmi boli lava strana lopatka

tncka
6. júl 2021

Na tu krv ti daju zelezo,chlopnu v najhorsom vymenia za umelu a pluca sa snad nejak zregeneruju. Vybavene 🙂

autor
6. júl 2021

@tncka myslím že pľúca by mali byt v poriadku v nemocnici mi merali saturáciu cely čas a krv crp bolo ok aj všetko okrem železa a tu nedomyksvost povedal dr že nemám vrodenú

malinoismum
6. júl 2021

A niesi Lenka?

ladybug138
6. júl 2021

To bude tym zelezom, anemia z nedostatku zeleza, malo hemoglobinu, tym padom menej krviniek, ktore mozu transportovat kyslik, a preto sa zadychavas

autor
6. júl 2021
mimini
6. júl 2021

Môže to byť tým železom, moja mamka mala veľmi nízke hodnoty a už po pár krokoch sa zadýchala. Mne železo kleslo v tehotenstve a ak po pôrode boli hodnoty nízke a takisto s sa zadýchavala. Asi po mesiaci liečby sa mi to upravilo

autor
6. júl 2021

@mimini no to železo mám dedične mame všetci menej z maminej strany, ja mám pár dni do ms tak možno aj to

fiafia
6. júl 2021

Ja keď som sa zadychavala už pri bežných činnostiach ma poslali na pľúcne a tam po vyšetreniach som mala pozitívny čierny kašeľ, paradoxne bez kašľu. Dostala som ATB a zadychanie zmizlo.

autor
6. júl 2021

@fiafia ja to mám občas len pred ms väčšinou