Začínajúci zápal stredného ucha

2. jan 2024

Zdravím, chcem sa vás opýtať aké boli prvé príznaky zápalu stredného ucha u vás? Včera som prvýkrát skúšala preventívne výplach nosa a mám pocit že mi to len pohoršilo… cítim taký tlak v uchu a horšie na neho počujem a sem tam také akokeby bodanie. Zatiaľ ma nejako extra neboli ale tak to by bolo asi skoro keďže výplach som si robila včera večer okolo deviatej… Ako začínal zápal stredného ucha u vás ? Ďakujem

lukbe
2. jan 2024

Ja mam teraz problémy s uchom,beriem ATB kvapky do nosa a do ucha. Bolo mi povedané, že ak je nádcha, netreba spray, že to môže prejsť do ucha, tie baktérie. Ci aj pri vyplachovaní, netusim. Mala som niečo medzi svrbenim a bolestou. Nebolelo veľmi, ale bolo citlivé, aj pri zatlaceni na ucho.

autor
2. jan 2024

@lukbe teraz som čítala že výplach nosa môže spôsobiť zápal stred. ucha, ak po sa po výplachu silnejšie vysmrka nos alebo ak bol použitý príliš veľký tlak pri vstreku… no tak som zvedavá čo sa z toho vykľuje…

lukbe
2. jan 2024

Tak je to tak. Človek chce dobre,ale niekedy sa treba spýtať usneho.

alenka7777
2. jan 2024

@lukbe nám práve ušný odporúčam výplach nosa. Len to treba vedieť správne urobiť.

lukbe
2. jan 2024

@alenka7777 nehadam sa, ja som to ešte nerobila, ale napr. spray do nosa mi zatrhla.

alenka7777
2. jan 2024

@lukbe ale pri dg. zápal stredného ucha? Lebo čo ja viem, tak zápal ucha spôsobujú hlieny, ktoré človek nevie dať von a tlačia na ucho.

lukbe
2. jan 2024

@alenka7777 nejaký zápal tam asi bol, ale hlieny stekajú dole, ak sa dal spray roznesie sa to aj do ucha. Tak mi bolo vysvetlené.

megleka
3. jan 2024

Opuch bubienku ako keby v vonka postupne z vnútra a ako keby pulzovanie..plus ma ešte aj sánka raz bolela taktiež môžu byt prítomné aj teploty

autor
3. jan 2024

@megleka A ako dlho u vás trvalo že to prešlo z toho pulzovania k bolesti teda že ste museli navštíviť lekára? Pretože mne to pulzuje už druhý deň ale zatiaľ nie je prítomná žiadna extra veľká bolesť a tiež cítim taký pocit zaľahnutia tak neviem že čo mám robiť či mám ísť k lekárovi alebo počkať

autor
3. jan 2024

@megleka teda to pulzovanie cítim najmä keď si ľahnem

autor
3. jan 2024

@megleka teda to pulzovanie cítim najmä keď si ľahnem

simca06022011
3. jan 2024

vzdy dostanem pri problemoch v prvom rade prikaz cistit nos, kvapky do nosa aj typu nasivin po vycisteni.. ak tak skusim burrovove kvapky ci ako sa volaju, ak nepomoze smer lekar.
Zapal prinosovych dutin ma zalahnutie usi a pod, bezne.. ja som mala bolave usi aj s covidu teraz :D

megleka
3. jan 2024

Prvý krat ma večer bolelo ucho resp z vonka bubienok a asi na druhý deň večer mi to už pulzovalo..druhý deň som ešte vydržala že čo a isla som k obvodnej tá predpísala výmenný lístok na ušné..akútny zápal stredného ucha ATB kvapky a novalgin od bolesti ale na bolesť som nebrala nič ..chodila som aj do roboty lebo ma to extra nebolelo…asi po nejakých 4mediacoch sa mi to v lete vrátilo večer keď som išla spat som na pravej strane už veľmi ležať nevedela ráno už ma silnejsie bolelo ucho vtedy som cítila aj bolesť sánky..bola nedeľa keď som takto vstala čiže k dr som sa obratom v pondelok ale to som už bola aj na PN asi nejkaych 5dni…
Uši sranda nie sú hlavne zápal stredného ucha či už klasicky alebo hnisavý…určite to nezanedbajte a choďte take aj zalahnute som mala aj ja ..môže to iba iba prievan možno vám len výplach urobia a nemusíte mat zápal ale uši netreba podceňovať veď je to organ sluchu predsa…a s usami nie sú “žarty” pri zanedbaní môžete ostat v nemocnici…otec raz takto zanedbal zápal stredného ucha čo mu spôsobilo problémy a teraz nepočuje…bol asi 3x na operácii kde mu dávali nejaku titanovu trúbku ale nejako dlho to nevydržalo žiaľ….takze teraz bude hľadať v iných mestách primárov…
Ešte si pamätám že keď sa mi vrátil ten zápal čo bol august išla som k primárke tá vtedy robila pozerala do ucha a jej slova boli “fuuuuha…”…takze asi toľko len

autor
3. jan 2024

@megleka ďakujem veľmi pekne za ochotu a rady🙏 tak teda pôjdem zajtra k obvodnej radsej aby som niečo nezanedbala ako vravíte

megleka
3. jan 2024

Jasne určite choďte aj keby ste sa lepšie cítili ale choďte a dajte vedieť ako ste dopadla..