Zachytí antigénový test aj vírus chrípky?

29. apr 2021

Je pravda že antigenove testy zachytia aj vírus chrípky ? Mám negativny pcr a pozitívny antigen o dva dni neskôr ako pcr

petus998
30. apr 2021

Ten test nema preco zachytit chripku asi mate zaciatok len koroni

tayla
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
puticka7
30. apr 2021

Nemyslim si, ze by ho mal zachytit, predsa len to nie je asi to iste

mapa
30. apr 2021

Je to absolutne iny druh virusov. Takze test urcite nezachytil chripku a ak mas prinaky, tak mas koronu...

nafka0483
30. apr 2021

Nie je to pravda. Je to test,ktory zachytava covid, nie chripku.

autor
30. apr 2021

@mapa tiež si myslím, ale svokra tvrdi svoje že mám len chrípku 🤦🏽‍♀️Až mi to rozum neberie... hlavne keď som bola v kontakte s pozitívnym

mapa
30. apr 2021

Svokry toho narozpravaju... 🙂🙄

nafka0483
30. apr 2021

Cize doveryhodnejsie je pre teba co povie svokra na zaklade coho? Diagnostiky, ze sa na teba pozrela?
Alebo je doveryhodne to, co urcit odborny test?

Nehovorim, aj tie antigenove testy maju nejaku chybovost, mohlo sa stat. Ale ak si bola v kontakte s pozitivnym, mas priznaky a vysiel pozitivny test, tak asi to nieco bude znamenat.

berny800
30. apr 2021

@mapa mozes nejako podlozit toto tvoje tvrdenie? Rada by som si to pozrela

nafka0483
30. apr 2021

@berny800 Ktore tvrdenie, ze je to iny druh?
Covid 19 sposobuje druh koronavirusu, chripku sposobuje virus chripky, ktory je z inej skupiny, nepatri medzi koronavirusy. Spolocne maju to, ze su to RNA virusy.

berny800
30. apr 2021

@nafka0483 nie, myslím tvrdenie, že covid testy nezachytia chrípkový virus, iba covidovy

nafka0483
30. apr 2021

@berny800 No covid test zachytava dany koronavirus. Chripku sposobuje uplne iny virus. Tak ako by ju test mohol zachytit?
Tak ako ti test na drogy nezachyti tehotenstvo, tehotensky test nezachyti drogy v moci, alebo ak robis kultivaciu vyteru na konkretne bakterie, tak z neho nezistis zhorsenu cytologiu a pod.
Ten test je vyvinuty na to, ze zachytava konkretnu vec a nic ine. Este keb yzachytil velmi podobny druh koronavirusu, tak ok, ale uplne iny virus nema ako zachytit.

berny800
30. apr 2021

@nafka0483 ja rozumiem ako to myslíš, ale je to tvoja logická úvaha z toho co máš napocuvane. Ja myslím, nejakú štúdiu, odborné vyjadrenie ... čokoľvek relevantne ako zdroj, ktoré tento fakt potvrdzuje

nafka0483
30. apr 2021

@berny800 Nie je to moja logicka uvaha, vysvetlovali to infektologovia, ale neviem dat teraz link, lebo to bolo este zo zaciatku ked sa zacalo testovat a vyvstali taketo otazky. Vysvetlovali ako test funguje, co zachytava a pod. Ved skus pogooglit, nenaslo ti nic?

berny800
30. apr 2021

@nafka0483 našlo, dokola to iste od našich medialnych infektologov a to su ludia nedoveryhodni.

nafka0483
30. apr 2021

@berny800 Kto su medialni infektologovia? Normalne pozri ludi, co posobia na univerzitach, robia vyskum, co su odbornici. Pripadne si hladas v anglictine - ak bude svediet rozlisit "medialnych" a doveryhodnych zahranicnych infektologov a dalsich odbornikov.

andri7
18. nov 2021

Z vlastnej skúsenosti viem, že atg test zachytí aj virózu, ak je rozbehnutá.
Syn sa testoval školským atg testom. Výsledok bol nevýrazný, vzala som ho do MOM. Povedala čo je vo veci - otestovali ho atg. Pani o pár minút vyšla von a hovorí, že je pozitívny, že rovno posiela správu vedľa, kde robili pcr testy.
Medzi odbermi prebehlo sotva 15 min.
Výsledok pcr testu o dva dni bol NEGATÍVNY.
Mám aplikáciu poisťovne, kde mám aj jeho covidpass.
Z dňa odberu má len výsledok pcr test - NEGAT. Oficiálny atg tam nie je. Pretože pcr je presnejší a spoľahlivejší.
Sms mám obe. Aj pozitívny atg, aj negat pcr.
Na čo som narazila, je nemožnosť sa dovolať kdekoľvek, kde by nám niečo vysvetlili.
Syn je v pohode.. Viróza a teploty bola za dva a pol dňa celkom preč, presne rovnako, ako keď mal virózy ešte pred covidom, ja som sa o neho starala "iba tak"
Som v pohode.

dii13
22. nov 2021

@andri7 my sme mali v marci koronu vsetci doma, muz mal pozit Ag a PCR negat, ale koronu mal urcite pretoze mal vsetky priznaky a my ostatni sme mali PCR pozit.