Začervenané podpazušie

lili929
10. aug 2023

Ahojte, prosim nemal niekto takyto problem? Zacervenali mi pazuchy, ale len proste pasiky, kde sa koza zahyna, nie cele. Su to zapareniny? Alebo co to moze byt? Svrbi to, trocha aj pali a je to citlive. K lekarovi sa dostanem najblizsie v pondelok. 😕 dakujem za rady.

daja07
10. aug 2023

znie to ako zaparenina, pripadne nejaka reakcia na kozmetiku, oblecenie, prasok na pranie. umy, vysus, daj zinkovu mast

obcanka123
10. aug 2023

@lili929 ja som takto mala žihľavku... Kožná mi dala na to masť a zmizlo to 😊 nepoužívala by som chvíľu antiperspirant lebo to môže byť aj to

anavixy
10. aug 2023

Urcite by som vyskusala najprv klasicke kremy na zapareniny, Bepanthen, Spiridea, pripadne Sudocrem, ci tu zinkovu mast. Ak by pokozka mokvala a zapachala, tak Framykoin. Velmi pravdepoodbne ide o zapareniny, kedze je to len v zahybe.
Viem, ze tu kazdy kazdeho zvozi ze ma ist k lekarovi a nie sa pytat na MK, ale s tymto podla mna utekat k lekarovi fakt netreba.

lili929
autor
10. aug 2023

Takto to vyzera dievcata, vcera som si dala deo a riadne to stipalo, dnes som tuto chybu uz neurobila

majamat
10. aug 2023

@lili929 a holila si sa?

dievecka
10. aug 2023

Toto som mala minulé leto, štípalo to, ale prešlo samé

lili929
autor
10. aug 2023

@majamat nie praveze 🤔

lili929
autor
10. aug 2023

@dievecka a ziadnu masticku na to, ani nic?

majamat
10. aug 2023

@lili929 asi si len an neico zareagovala. nie ej to velka reakcia, ked by sa to zhorsilo, masi yb si to musela riesit.,

skus umyt cistou vodou a natriet neicim setrnym, ukludnujucim - pantenol, aleoe vera gel a pod.
asi sa to bude trochu lepit.
pripadne ja mam rada aj detsky zasyp

koza moze rozne reagovat ato ze niekedy neragovala, to neznamena ze sa to nestane, vekom pribudaju kozne tazkosti v zmysle dehydrovanej pokozky a nasledne zvysenia citlivosti. potom koza zareaguje tak, ako predtym nereagovala.

lili929
autor
10. aug 2023

@majamat dakujem, skusim dat tej pokozke oddych a ponatieram pantenolom, snad to bude ok 🙂

dievecka
10. aug 2023

@lili929 prešlo samé, neviem no, tuším som musela trochu zredukovať sprchovanie (cca 1x za 2dni), pretože to vtedy otrasne štípalo

dievecka
10. aug 2023

A stalo sa mi to tak 2x za minulé leto, toto leto je pohoda 🙂