Začervenalá citlivá pleť

mon_ben
24. feb 2022

Co by ste mi na toto poradili? Mam po pôrode veľmi citlivú pleť, včera sa mi vyhodili tieto fľaky po tvári. Neviem s čím plet ošetrovať, všetko ma štípe.
Na kožné plánujem, ešte nemám termín, nakoľko moja Dr. prestala ordinovat ako som dnes zistila.

marcellka32
24. feb 2022

Teraz nič nedávaj, len studenú vodu kým sa to ukľudní

domiklik
24. feb 2022

@mon_ben "bioderma sensibio ar" je to nepenivy gél, ráno a večer s vlažnou vodou a na to nejaky cica krem, la roche posay taky ma, aj mixa ale ten je asi parfumovany...

mon_ben
autor
24. feb 2022

@domiklik ďakujem, skúsim pozriet dane produkty

simca06022011
24. feb 2022

A nič si si na to nedávala? To vyzera ako riadne podrazdene.. 😔 Ja by som skusila ako sos bepanthen.. A na cistenie len nieco uplne nealergenne, na citlivu pokozku. Avene ma taku kozmetiku, cely rad napr. Maju velmi casto aj vzorky v lekárňach...

mon_ben
autor
24. feb 2022

@simca06022011 nie nič. Takto mi to vybehlo, neviem z čoho. Dala som si len termálnu vodu LRP

simca06022011
24. feb 2022

@mon_ben zaujimave, no hadam lekar pomoze... mozno kontaktna alergia, alebo aj potravinova by to mohla byt ak sa to opakuje (moja byvala "macocha" mala takuto tvar napr. po ciernom koreni, a kadecom.. mala take zvlastne alergie.. ja som takato cervena ak si dam nejaku kozmetiku na tvar, a posledne mesiace mam takuto bradu, lica casto z respiratora,a le mne sa do toho aj vyrazky narobia, cize to bude ine). Alebo to bude daco jednorazove a zmizne- to by bolo najlepsie 🙂

mon_ben
autor
24. feb 2022

@simca06022011 no sama som zvedavá. Kontaktnú aj potravinovú alergiu vylucujem. Celkovo sa mi po pôrode pleť zhoršila, možno teraz prišiel aj stres.

zoobaby
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanika
23. apr 2023

@mon_ben ahoj prosim presne toto mam sa mi zacalo diat po tvari a cerveny dekolt atihistaminika moc nezaberajú , vcera mi na pohotovosti dokonca pichli hydrokortidan a ditiaden inj. Lebo zodac rano a na o ed nepomohol . A strasne to aj pálili a cervene lica cele . Sede sa mi to uz od februára pi chorobách a atibiotitach , hemofila . Som zufala . Az pred dva tyzdnami mi konecne brala odbery alergologicka krvi len vysledky tak za 2 tyzdne rste aj kozna brala dao ze sa uvidi ci histsmin , alergie , potravinové nevie sa. Nic
Dok za info vo ti pomohlo .

tanika
15. máj 2023

@mon_ben ahoj poprosim ta pisala som ti uz čo ti pomohlo trápim sa s tym opakuje sa mi to jedine co zistili vypustil z krvi nizky hidtamin DAO 1,69. Este sa ti to robi po tvari ? Dakujem moc za pomoc co na tvar od koznej vodička nezabera🙈 . Dakujem za info 🙏

mon_ben
autor
16. máj 2023

@tanika prepáč, úplne som zabudla 🙈😔 napíš mi súkromnú správu a neviem ci počas dňa, ale najneskôr večer sa k tomu dostanem

mon_ben
autor
16. máj 2023

@tanika min vždy keď začnem nám pocit diskomfortu tak si strieknem termálnu vodu La roche posay. A min ma pred pohotovostou zastavila táto kortikoidova masticku z lekárne bez predpisu