Začali sa mi robiť červené fľaky na tvári

exina144
6. aug 2022

Ahojte dievčatá,začali sa mi robiť takéto fľaky na tvári a neviem z čoho. Nič nové nepoužívam.
Máte niečo overené na tieto červené fľaky na tvári? Mám na mysli nejaký krém. Ďakujem za rady 🌺

tanika
30. mar 2023

@exina144 ahoj poprosim ta o odpoved sk je to mozne trápim sa s tymto aj ja , cervene flaky po tvari niekedy ma az pália , ako keby horeli lica teda to miesto. A mam tam ako keby taky flak ktory potom zmizne ako sa to ukludni . Moja skergologicka ze alergia . Histamin na jedlo ale vyšetrenia ziadne . Veriem zodac niekedy ani on nepomoze . Dik za info .

exina144
autor
2. apr 2023

@tanika Ahoj. Nesvecernaju ti líca napríklad keď sa ti zvýši tlak? Aj vtedy to býva že ako keby až pálili a potom sa to ukľudní a fľaky,začervenanie zmizne.
...ja som sa dočítala že aj pri HP- helikobakter Pylori sa môžu objaviť takéto fľaky.
Teraz asi mesiac dozadu som kvôli tmavým kruhom pod ocami skúsila hydrogelove vankúši ktoré sú namočené v takom sere,a ku podivu mám pocit že mi to pomohlo aj na tie fľaky na tvári

lopuch22
2. apr 2023

@exina144 rosacea začínajúca.

exina144
autor
3. apr 2023

@lopuch22 ja už to nemám

exina144
autor
3. apr 2023

@lopuch22 ale ďakujem za odpoveď

tanika
3. apr 2023

@exina144 no ja mam Helikobaktera bez protiatómovom teda som si myslela , atb nemozem brat lebo som mala silnú alerg.reakciu . Potom kortikoidy brala takze , u mna bud alergia , helikobakter , a prdc mesiacom som mala pozitivneho hemofila v nose .
Alergologicka ze alergia raz to mam , potom nemam . Ako kedy este ze histamin zatial odbery krvi nebrala 😏