Zabúdam

juliana1931
28. sep 2022

Zdravím Vás.
Ja by som sa chcela opýtať niečo ohľadom mojej pamäte. Ja som úplne normálna a aspoň myslím zdravá žena. Ale občas sa mi stane, že ak som v práci a niekto sa ma opýta s akou kolegyňou dnes robíš? Alebo s kým robíš? Tak zrazu mi to vypadne. Normálne mám okno, na par minút si neviem spomenúť s kým som na službe a potom mi to naskoči už si spomeniem. Nikdy sa mi to pri ničom nestava iba v práci. Normálne mi na par sekúnd, minút vypadne s kým robím je to zahanbujúce, potom sa cítim trápne ako ďalej a čo s tým? Neviete niekto poradiť prečo mi tak vypadne pamäť? Čo to známena? Ďakujem za každý názor

lrnka
28. sep 2022

@juliana1931 ja mam také výpadky podobne po viacnasobnom prekonaní Covidu

juliana1931
autor
28. sep 2022

@lrnka Ahoj ja som mala Covid 2x, ale zdá sa mi, že to bolo aj pred tým. Ale môže byť no je to každopádne veľmi zahanbujuce sa cítim potom trapne...

anjelicek26
29. sep 2022

Vacsinou toto robi unava, stres, nedostatok spanku ci prekonana choroba... ak je to len v praci, ber to tak, ze tam ides rutina, sustredenost a ked sa niekto opyta otazku pomimo, tak ta to vykolaji a musis zresetovat...

marsmykkok
29. sep 2022

Ja súhlasíms @anjelicek26 nehladala by som za tým nič vážne. Ale kľudne pogoogli nejaký test napriklad na demenciu, alzhaimer a ak budeš mať kľud a nebudeš unavená urob si ho. Budeš aspoň viac v kľude že je to v pohode.

barborachors
29. sep 2022
miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivanka33
29. sep 2022

@juliana1931 aj ja to mám, normálne mi vypadne slovo, výraz, meno... Kúpila som si Lucetam tbl., je to viditeľne lepšie teraz... raz mi na ten liek vybehla reklama na fb, tak som si kúpila.. pozriem sa ešte tiež na to ginko.... tiež som mala covid, ale príznaky som mala ešte pred tým.... Nechcem tu vyburcovať nejakú debatu o tom, ale mám pocit, že to začalo práve po očkovaní 🤷‍♀️
Ale môže to byť aj vekom, stresom....

galioska
29. sep 2022

@juliana1931 nemas toho vela na starosti? myslim nie len v praci.

stanulienkat
29. sep 2022

Booooze moooj. Ani po ockovani, ani po Covide. Mam pocit, ze my zeny zaciname dementiet po porode.🙂 Stratila som vybornu slovnu zasobu, zabudam slovicka, neviem sa zrozumitelne vyjadrit. Zacalo to vredy, ked som na materskej zacala mentalne krniet, nebola som socializovana, riesila som "mliecko", " kakanicky", grkanie, papanie, brusko. Cim viac moje dieta vdaka mne mentalne napredovalo, ja som pomaly blbla.
Potvrdilo mi to vela mamiciek. Podla mna prirodzeny proces.😁 Bohuzial. A nie ockovanie. Niektorym to ockovanie ocividne skodi. Bohvie na co by sa vyhovarali, keby nebolo ocko.

evabb35
29. sep 2022

@juliana1931 na tomto sme sa nasmiali v práci v období, keď sme toho mali strašne veľa, množstvo nadčasov sme mali...

ivanka33
29. sep 2022

@juliana1931 a ešte jedna vec u mňa.... málo tekutín....

myrra81
29. sep 2022

@juliana1931 nie si tehotna? 😅

juliana1931
autor
29. sep 2022

@myrra81 Nie, nie tehotenstvo nehrozí to nie a to už skôr takže to by som už dávno porodila od vtedy....

juliana1931
autor
29. sep 2022

@galioska Áno mám a nemám práve ľahký život otec mi zomrel keď som mala 19, mamka toho roku v auguste, chodím do práce, nákupy, byt no áno je celý život mám taký tažši 🥺 ale ja si to tak neuvedomujem mne sa zdá, že všetko zvládam všetko ok....

juliana1931
autor
29. sep 2022

@anjelicek26 To áno, ale je to trapas.... Keď rýchlo premýšľam s kým robím

galioska
29. sep 2022

@juliana1931 sucitim s tebou nemam mamku od 18🥲
musis to nejako dat a venovat sa niecomu

lennaa
29. sep 2022

Mozno je to aj stres alebo unava, tiez som mala take obdobie a ked mi niekto nieco vravel, tak velakrat to len tak nejako cezomna preslo. Ze keby sa ma opytaj tak ja nic, lebo neviem co hovoril.

juliana1931
autor
29. sep 2022

@galioska Ďakujem, keď ocko zomrel ostala som sa starať o mamku bývalá so mnou je ťažké si teraz zvykať, že tu nieje ale dajako to musím dať

mandzula
29. sep 2022

podla toho, co pises, si zrejme pretazena. Ja mavam vypadky, ked som unavena, v strese, potom mi vacsinou naskoci aj migrena. A vypadavaju mi uplne bezne vyrazy.

juliana1931
autor
29. sep 2022

@stanulienkat Ja som to mala ešte pred Covidom a Očkovaná nie som, ale ani nemám bábätko, ani som nerodila takže u mňa ani Covid, ani Očkovanie a ani Bábätko

juliana1931
autor
29. sep 2022

@mandzula Je to možné

stanulienkat
29. sep 2022

@juliana1931 tak potom prirodzene😁 Ale nie. Primerane zabudanie je normalne. Nikto nie sme 100%.

myrra81
29. sep 2022

@juliana1931 ja som bola v praci uplne vygumovana ked som bola tehotna obe tehotenstva 😁 ja som nevedela kde je sever, drzim ti palce nech niekto dobre poradi

jjanulienka
29. sep 2022

Napíšem ti moju príhodu a zistíš že tvoja hanba nebola hanba...😅
Išla som na rodicko... všade kopec aut tak som zaparkovala trochu ďalej rovno pred restikou väčšinou tam parkujem vždy keď pred skolou neni miesto. Sedela som tam chvíľu lebo išlo akurát okolo auto a išlo dosť pomaly aby ma nešuchlo ešte som rozymslala či ho tam nechať. Po rodicku mi trebalo strašne cikat a ja v hlave jedine- čo najskôr sa dostať domov na záchod. Prídem pred restiku auto nikde.
Volam 159 tam mi povedali, že neevidujú žiadny odtah na tej ulici aby som kontaktovala 158.
Tak ja som všetkým volala že mi ukradli auto za bieleho dňa. Došli policajti išli kuknúť záznamy z kamier. Vyšiel vysmiaty policajt že no dnes im kamery nejdu. A ja že a to je Vám smiešne? Normálne som mala pocit že si robia zo mna srandu. Niekoľko krát sa ma opýtali či som nemohla zaparkovať inde. Ja že nie sak nejsom debil tu som zaparkovala. Pýtala som sa na další postup a on že no musia privolať ďalšiu hliadku. V tom došla kamoska za mnou. Že mala som nejaký pocit že musim ísť za tebou. S mobilom v ruke sa ma pýta či to neni moje auto. Odfotila ho o dve ulice ďalej.
Áno parkovala som úplne inde 😅😅😅🤦‍♀️
Akoze pod zem by som sa najradšej prepadla 😅🤦‍♀️
Doteraz nechápem prečo som tam neostala 😅🤦‍♀️

juliana1931
autor
29. sep 2022

@jjanulienka Ou ha... Tak toto je teda riadny trapas fu tak to nezavidim. Trapas ani nie tak to zabúdanie, ale ten rozruch kolo toho čo si spôsobila ach jej... Ale stava sa ta čo už

juliana1931
autor
29. sep 2022

@stanulienkat Áno to je pravda, ale viete idem po chodbe s niekym sa stretnem a teraz sa má spýta s kým robím.... A ja nič vypadok a som tam iba ja a on a teraz rýchlo si v duchu menujem kolegyne a ta práve s ktorou robím mi nenabehne normálne okno, vypadok, vypnutie

stanulienkat
29. sep 2022

@juliana1931 to sa aj mne stava, mne niekedy vypne aj priezvisko za slobodna.😁

sonoio
29. sep 2022

@juliana1931 uzivas nejakej lieky?napr na cholesterol

tomika
29. sep 2022

Mna sa to stáva odvtedy, ako som robila nočné. Po nočnej som nevedela vypočítať dcére druháčke príklad z matiky.

stanulienkat
29. sep 2022

@tomika ale to už bola vyčerpanosť.