Zablokovaná chrbtica pri hypermobilite

viera1107
8. aug 2023

Ahojte baby,
Prosím tie ktoré ste hypermobilné máte skúsenosti s odblokovaním, ale u lekára?
Som objednaná k neurológovi (ak náhodou poznáte mudr Haring neurolog v Piešťanoch poteší recenzia).. Trochu mám obavy lebo s naprávaním mám zlé skúsenosti.. Ale 10 mesiacov sa mi hrozne točí hlava a cítim blokádu v hrudnej chrbtici..
Ďakujem

palicka
8. aug 2023

@viera1107 no.mne este nikdy neurolog chrbticu neodblokoval, mne to robil rehabilitacny. Ale mozno su zvyky vsade ine. A oredtym, ako bude robit natahovacky a hmaty, mal by sa opytat, ci suhlasis...nne fyzio hovoril, ze najprv musi but telo po masazi, uvolnene....aby sa nic neposkodilo, nenatrhlo..

viera1107
autor
9. aug 2023

@palicka ahoj, ak sa môžem opýtať.. Si hypermobilná? Ešte keď som o mojej dg nevedela dala som sa napraviť a mala som hrozné problémy potom. Mám normálneho neurológa, ale ten mi s týmto vôbec nevie pomôcť.. Dal mi rehabilitácie, obstreky som už odmietla lebo mi v minulosti nepomohli. Tento mudr Haring je súkromný neurológ, všetko si budem platiť. Keď som tam volala a povedala som čo mám tak mi sestrička vravela, že majú takýchto pacientov.. Dúfam, že doktor vie čo robí.. Dva mesiace mám fyzioterapeuta a trénera 2x do týždňa, viem že mi to na hypermobilitu pomôže ale táto blokáda nechce povoliť ani za nič..

palicka
9. aug 2023

@viera1107 mne rehabilitacny povedal, ze mna ako hypermobilnu je zbytocne naoravat. Pretoze kym od neho odidem a prejdem 100m, zas to bude vsetko povyskakovane, ... ci mal pravdu, neviem...ale je to lekar

viera1107
autor
9. aug 2023

@palicka mávaš aj také dlhodobé blokady?

palicka
10. aug 2023

@viera1107 mam, ja som.poblokovana vlastne nonstop.

simca06022011
10. aug 2023

V živote má nikdy neurológ "nenapraval".

viera1107
autor
11. aug 2023

@simca06022011 tento je tým známy, že to robí.. V každom prípade sa ho budem najskôr pýtať čo mi chce..

luccija
11. aug 2023

@viera1107 tiež som hypermobilna a mávam problémy.Dolezite je posilnenie oslabených svalov a uvoľnenie stuhnutych, blokovanych.Chodila som na infúzie a blok povolil asi po 7 infúzií od neurológa plus obstrek, plus chodím na masáže.
Naprávať ako hypermobilna mám zakázané.mala si robené MRI?

viera1107
autor
12. aug 2023

@luccija ahoj, mala som mri.. Nič vážne sa nenašlo. Skúšam dva mesiace silový tréning, platím si 2x za týždeň trénera a masáž.. Zlepšilo sa mi držanie tela, menej sa mi prehýbajú ruky aj nohy ale ten blok čo mám 10 mesiacov povoliť nechce 😔..