Za aký čas schudnem 10 kg?

oliqa
26. dec 2019

Zdravím ja by som potrebovala poradiť ohľadom chudnutia takých , ktorý to majú za sebou .
Prosím vás za aký čas a koľko sa vám podarilo schudnúť? Chcem dať dole aspoň 10 kg .
Upravím si jedálniček, začnem cvičiť a max si kúpim nejaký čaj na spaľovanie tukov
Myslíte že to bude stačiť? Ďakujem

amelie2017
26. dec 2019

S muzom sme zacali chudnut pred mesiacom a 3 dnami. Ani nie chudnut, ale upravili sme stravu. Pecivo len na ranajky a aj to celozrnne. Ja som bola od peciva doslova zavisla a muz sa v praci stravoval velmi zle. Same vyprazane a nepravidelne. Desiata jogurt alebo ovocie. To iste olovrant. Obed a vecera jeme takmer klasicky ako pred tym, ale vynechali sme cestoviny, ryzu a zemiaky a vyprazane jedla. Cize jeme k masu a rybam zeleninove prilohy. Spomenute 3 veci jeme len tak raz za tyzden, za dva. Hladom netrpime. Cvicit sme nezacali, chodime len na dlhsie prechadzky s dcerou a tak 3 krat za tyzden na bicykel nejakych 10 km. Muz uz schudol 9 kil, ja 5.

oliqa
autor
26. dec 2019

@amelie2017 super paráda len ja mám dosť problém so sladkým :(

sunny8
26. dec 2019

Neviem vraj treba cvičiť .. osobne skúsenosti nemám .. mne dr kázala vynechať sladké slané vyprážané mastné .. vynechala som taktiež, aj pečivo .. váha mi dole nešla .. fungujem takto (problémy so žalúdkom nie kvôli chudnutiu) zasa aspoň sa mi zlepšila pleť 🙂

liz_lemon
26. dec 2019

@oliqa najdolezitejsia je strava, ak to nedodrzis, tak cvicit je super, ale na postave sa to velmi neodrazi
chut na sladke, to je tazke, poznam to velmi dobre, ale co som si tak vsimla, ze ak jem normalne jedlo v dostatocnom mnozstve, chut na sladke nie je az taka vyrazna, alebo urobit to tak, ze dat si sladke ranajky, to tiez pomoze

akinom0077
27. dec 2019

@amelie2017 / dobra volba, ja som zastancom takehoto chudnutia ake pises🙂 drzim palce dalej..

akinom0077
27. dec 2019

@liz_lemon / neviem chut na sladke... pokial mate taku chut na sladke ze si to neviete odopriet alebo obmadzit v strave tak pravdepodobne mate v tele Candidu... akonahle to preliecite chut na sladke vam prejde alebo zmiernie...

lenuliatko84
27. dec 2019

Ka som cvicila kardio a posilovala a za 4 mesiace som dala dolu 10 kg.na sladkosti a alkohol zabudni,ale vysledok stoji za to.vecer ked som mala chut do niecoho drapkat,nakrajala som si bielu redkovku alebo hrst orechov

skvrnka14
27. dec 2019

ahoj, pred 5 rokmi som schudla cca 18kg ale nesprávnym spôsobom (hladovanie a každý deň beh, veľa behu :D ) samozrejme sa to vrátilo a pred 3 rokmi som začala znovu pomaličky chudnuť a mám dole cca 20kg (ale mala som chviľu kedy som pribrala 8kg ale nazad som to zhodila)... teraz mam 170cm/71kg ale chcem to dať ešte na 65 cca :D
čo som robila bolo že pohyb taky aby ma to bavilo, hlavne na jar je super beh... nie je tak horúco a ak to človeka baví (ak má kondičku) tak sa dá spáliť celkom dosť kalorii :D snažila som sa stále posluchať svoje telo a ked som citila že som jak mechom udretá tak som si dala dayoff :D väčšinou ale som sa snažila dodržiavať každý deň 10 000 krokov (sú na to aj hodinky ktore ťa motivuju)..snažila som sa chodiť čo najmenej busom (to fakt len ked dlhá vzdialenosť) ked som mala čas :D ked som mala byť len doma, tak som sa snažila stále nejaku tú aktivitu najsť.. či už bicykel v lete (čo som brala ako vylet kedže som videla niečo nove) alebo v zime sa stále dá zájsť do posilky (tam je ale lepší treéner) alebo na skupinové cvičenie (napr jumping ma chytil za srdce) alebo len pocvičiť doma pomocou videí na youtube :D alebo plavanie..
čo sa tyka stravy zvykla som si na 4 jedlá denne a snažila som sa mať rovnováhu v sladkom aj slanom.. ranajky napr. ovsene kaše s ovocím, fit lievance, wafle (receptov je milion väčšina obsahuje ovsene vločky, jogurt, vajička, banan atd), bieely jogurt so steviou a ovocím alebo vajička na rôznee spôsoby :D obedy klasika väčšinou slané, čo som určite vyradila sú vyprážané jedlá (z toho mi je teraz už furt ťažko :D ) a tučné mäso a veľmi som obmedzila pizzu a typicky sladké jedlá (palacinky atd).. jem klasicky mäso, prílohu a snažím sa aj zeleninu k tomu alebo cestoviny atd 🙂 po obede ku kavičke proteínovu tyčinku alebo na nete je mnoho inšpirácií na fit kolače (napr. nejake cookiesky alebo akekoľvek napodobneniny sladkého.. nie sú presladené a myslím že ccelkom uspokoja chute na sladké :D ) na večeru zvyčajne už na čo je chuť (napr. cottage), snažím sa tam mať veľa zeleniny :D a hlavne veľa piť, určite nepiť žiadne sladené nápoje, vynechať sladkosti, alkohol (ten len veľmi príležitostne hlavne aj preto lebo vzniká vlčí hlad :D ) neviem z akej vahy ideš, ale ak z vyššej tak prvých 5kg ak zrazu prejdeš z klasického životného štylu schudneš rychlo :D
hlavne si tento režim nastav tak aby si ho nemala tendenciu stale porušovať a aby si ho (až na vynimku typu vianoce, sem tam oslava atd) vedela dodržiavať stále a tak sa udržiavať 🙂

oliqa
autor
27. dec 2019

@skvrnka14 ďakujem to má veľmi povzbudilo

sindla
27. dec 2019

Ja som sa po dlhých mesiacoch konečne dokopala a pred 3 dňami začala cvičiť a upravila som si stravu. Tiež chcem schudnúť 10kg a sladké milujem, takže som zvedavá do kedy mi to vydrží :D :D :D

bets
28. dec 2019

Ja som dala 11 kg za pol roka, pôvodne som chcela štyri, ale dobre to šlo 🙂 chudla som 0,5 kg za týždeň. Už to budu dva roky a váhu držím, BMI udržiavam do 19 🙂 možno pre niekoho malo, ale ja sa dobre cítim, pri vyššej váhe mi už nabieha bruško, to mi odišlo posledné. Chcelo to prísnu disciplínu udržiavať výdaj versus príjem - počítať, vážiť.

henikav
28. dec 2019

@oliqa zalezi od toho aka je tvoja vychadzajuca vaha. Cim vyzsia, tym rychlejsie idu dole prve kila. Potom sa to postupne spomaluje. Ale nie je dobre sa zamerat len na to co najskor dat dole kila. Skus len upravit jedalnicek. Ja osobne som zacala vynechavat cukor do kavy, sladkosti nahradzam ryzovymi chlebikmi ci ovocim, ak si dam tak len malu kocku tmavej cokolady. Cvicit som spociatku nevladala, tak som zacala chodit, kedze predtym vsade autom, vsade beh, casu malo. Teraz kazdy vecer ked su deti v posteli idem "vencit psika" chodim aj 1 a pol - 2 hodiny, kolko vladzem. Za 3 mesiace zislo 9 kil, bez nejakej extra velkej namahy, len tym chodenim a nahradzanim jedla vzdy za zdravsiu verziu. Napriklad aj obed ked si mam vybrat, vyberiem si to co je zdravsie, doma si vzdy naberiem viac zeleniny a menej zemiakov, tie skor len na okrasu. Dala som si cez sviatky aj zemiakovy salat, na tanierik spod salky, ked mas velky tanier, mas tendenciu si viac nalozit. Aj zakusok som si dala 1 denne. Ani som nepiekla, len kupila asi 5 zakuskov a staci, ked nebudu dokupim, lebo ked je vsade jedlo, clovek ma chut jest, okrem toho jedzme lebo sa to pokazi, okrem toho som vzdy dojedala po malej, uz to nerobim, radsej to vyhodim, aj ked mi srdce "krvaca" 😀 Cez sviatky som neschudla nic, ale ani nenabrala zhodene kila a aj to je uz uspech

monika92
18. jún 2020

J som dala
Dole 14kg ... upravila som stravu presne 25.4.2020 cvičiť s trénerom som začala od 3.5. 2020 za necelé 2m mám dole 14kg... nehladujem... žiadne pečivo ani celozrnne ... syr vôbec ovocie len melón... ak máš chut na sladké ráno si dať môžeš niečo malé potom už nie... ale dá sa zdravo aj lievance či hocičo pripraviť .. jeden deň v týždni keď zdravo sa stravujes a cvicis si dať deň “prasa” kedy môžeš jesť vyprážané, mastné, sladké proste hocičo... aby si si naštartovala metabolizmus.. keď dávaš telu len zdravé jedla salat maso.. zachvíľku prestaneš chudneš resp pôjde to strašne pomaly váha sa stopne.. keď mu dáš kalorické raz za týždeň telo si povie že nežije len na salatoch ale dostane aj iné kalorické jedlo .. neukladá si to do tukov a druhý deň to pekne vycvicis a váha pôjde pekne dole... ja som po porodoch dosť pribrala no ešte takých 15kg musím dať dole už to ide pomalšie ale ide 💪

akinom0077
19. jún 2020

@monika92 / super to sa ti zadarilo riadne, len tak dalej drzim palce. pecivo je svina aj biele aj celozrnne pribera sa z toho viac pomaly ako so sladkeho. Ja pecivo nejem minimalne max 1ks dacoho cez tyzden ale nie koli chudnutiu, biele mi nerobi dobre na zaludok a celkovo atmave neviem proste pecivo mi nejak ani nechyba mximalne ked grilujeme :D

monika92
19. jún 2020

@akinom0077 ďakujem 🙂to aj mne strašne sa z toho nafukujem ja som až pri diéte zistila keďže si dávam jeden deň v týždni kedy môžem hocičo jesť že mám alergiu na asi dosť potravín konkrétne som sama zistila aj na čo... nafukuje má mám kŕče bolesti žalúdka čriev 🙈 a v podstate čo zjem aj tak dlho vo mne neostane ... lepšie sa cítim fakt na tých salatoch dokonca aj únava mi prešla ja som bola každý deň strašne unavená a nič sa mi nechcelo .. konečne mám energiu