Za ako dlho ste boli ok po prekonaní Covidu-19?

13. aug 2021

Ahojte. Otázka smeruje na tých z vás, čo ste prekonali covid.. za ako dlho ste boli zasa ôk? Myslím úplne ôk, ako pred covidom. Ja som prekonala v marci a môj čuch stále nie je taký silný ako niekedy plus mávam arytmie a rôzne pichanie v pľúcach.. prejde to niekedy?

simona139469
13. aug 2021

My sme mali v novembri a tak do mesiaca sme boli ok.

kleopatra114
13. aug 2021

Po 5 dňoch Ok, muž doteraz od marca cíti rôzne pachy.

dollyzv
13. aug 2021

Ja som mala čo februári,a ja mám skôr opak čo máva väčšina..cítim oveľa viac ako pred covidom..ako chuť tak aj čuch..v apríli som mala problémy s dýchaním,na pohotovosti to uzavreli ako postcovid..stále toľko nevládzem čo kedysi,oveľa rýchlejšie sa zadycham a tiež ma občas bolia pľúca..ale mňa aj veľmi bolí chrbtica tak neviem či to nie aj z toho tie bolesti v pľúcach/na hrudi🤔🤔

sonetta
13. aug 2021

Dobrý mesiac a pol. Ale ja som mala covid v 30.tt a nie zrovna ľahký priebeh vďaka tomu,ze som nemohla poriadne lieky. 12dni som mala teplotu. A cca o 6tyzdnov som rodila 🤦‍♀️

kkovacovak
13. aug 2021

Dlho som ešte mala kašeľ, nemohla som dlhšie vkuse rozprávať, spievať vôbec a hneď som sa zadýchala. To asi ešte mesiac po. Čuch a chuť sa mi pomaly začali vracať až cca 2 mesiace po prekonaní. Potom som otehotnela takže doteraz neviem či sú niektoré divné pachy čo cítim tehotenstvom alebo covidom 🤷‍♀️

zaphyra
14. aug 2021

Prakticky hneď, alebo par dni po. Priateľ ma doteraz problémy s čuchom..... Mali sme vo februári.

berenike114
14. aug 2021

Kovid v decembri, horší priebeh, mesiac som ležala a liečila sa našťastie doma, bez zápalu pľúc. Zostalo mi viacej problémov, postupne ustupovali, niekedy sa pridali nové, vracali sa neskôr vo vlnách, slabších. Teraz mi zostal len tlak na hrudi, tvorba modrín a strata pocitu hladu. Proste necítim hlad. Vôbec. Čuch sa mi vrátil do týždňa aj chuť. Mala som skôr problémy neurologické ako trpnutie rúk a nôh a zhoršenie kognitivnych funkcií ako písanie, čítanie, plánovanie…, žalúdočné ťažkosti takmer 4 mesiace, schudla som strašne veľa kg a potom rôzne bolesti - hlavy, hrudníka, chrbtice, únava, problémy so žilami, strata sluchu na jedno ucho niekoľko dní. Absolvovala som aj viacero vyšetrení. Všetko ok. Teraz sa cítim už o dosť lepšie, takmer ako pred kovidom. Chce to len vydržať…

1stefi121
12. feb 2022

@berenike114 bože a vsetke vyšetrenia ok? Ja už nevládzem už mám dole veľa kíl nechutenstvo, bolesti hlavy , tlaky v hlave , čistá mŕtvola som...nevládzem ani žiť...

berenike114
12. feb 2022

@1stefi121 áno to je na tom to ironické, že všetko ok. Len nové kŕčové žily sa objavili… podozrenie na hit tam som sa nedostala, keďže som otehotnela. Je to boj na dlhu trať a vyrobiť si vyšetrenia. Chápem, tiež som mala pocit, že môj život ani nemá zmysel.. ale treba veľa oddychovať, veriť, nasadiť si diétu ako pri hit, sledovať ktoré jedlo robí zle - u mňa to bolo sladké a káva.