Z Prednisonu mi začali vypadávať vlasy

veronikatiki
1. jún 2020

Prosim vas dalsi vedkajsi ucinok z prednisonu zacali mi vypadavat vlasy v dostacujucej miere teda vela aj pri cesani ,umyvani :( to budu padat kymnich beriem ci sa ustaly?nenodaj pridem o vlasy? Uz mi 2x znizili davku orednizonu a tyzdene dalej znizuju co som si myslela ze to prestane a ja teraz viac puchnem na tvari viac vyrazok....,vyp.blasov ...prestaneto prosim vas?mam pouzivat nueco na vlasy ci to nena vyznam?

babina_33
1. jún 2020

Skus si od vichy kupit take ampulky @veronikatiki tie si kamaratka kupuje lebo tiez jej z kortikoidov padaju vlasy. Vsetko to chce cas aby sa to v tele ustalilo. Zo dna na den to nepojde. Aj to puchnutie ustane. Ako dlho ich uz beries? Prosim ta hlavne ak ich bude brat dlhodobejsie, ze niekolko mesiacov tak si daj vysetrit aj kosti, denzitometriu, lebo ta kamoska berie liecbu uz skoro dva roky a teraz jej zistili osteoporozu. A nik ju neupozornil na to, ze nieco take sa jej moze stat, az teraz na to dosli ked na rtg sa ukazala zlomenina krcka stehennej kosti.

kacena4
1. jún 2020

ja som pri prednisone pouzivala parusan je aj sampon aj tinktura ci ako sa to vola na suche vlasy bez samponovania. trosku sa mi to zlepsilo ale pri prednosone je to tak ☹ je to svinsvo, vzdy som cakala kedy to uz douzivam a po case sa to zlepsilo. a ano ako pise babina bacha na osteoporozu. ale to by si musela brati vysoke davky alebo dlhodobo a mat svoj vek na to. je tam viac znakov aby sa ti vyvinula nestrachuj sa hned. ale treba sa dr. popr. v lekarni spytat ako podporit imunitu pri liecbe prednisonu. mne vzdy davaju aj lieky na zaludok, lebo mi byva zle

jaass
1. jún 2020

@veronikatiki moja mamka brala prednison a zozaciatku jej tiez vypadavali vlasy. Chudinka uz bola zufala ale potom prestali vypadavat.

veronikatiki
autor
1. jún 2020

@jaass vypadavalj ze moc?aj do uplnee hola?

jaass
1. jún 2020

@veronikatiki nie, niee, az tak nie. Vypadavali jej viac ako normálne. Ale ked tebe vypadávajú az tak velmi, tak to skus nejako poriešiť, každý organizmus prijíma lieky inak

veronikatiki
autor
1. jún 2020

@kacena4 a ked nebudem.moct douzivat? Lebo vacsina jak citam nemohla prestat....brala som 60mg teraz som na 30mg no mbe sa zda ze este horsie priznaky a to uz znizuju nechapem :( berem aj na zaludok ozzion a vitaminy plno .... osteoporozunpise aj na tabletke dufam nie :( ale mam krce na chodidlach vkuse :( stiahne mj az tak krc ze az vytaca mi prsty:(

kacena4
1. jún 2020

@veronikatiki krce v nohach nemas z prednisonu tie su skor z nehostatku magnezia a z neprekrvenia koncatin. prednisoz sposobuje traviace problemy a pod co sa tyka vnutronych sliznic kedze je tazky. nemas chodit na slnko a doplnat draslik