Z pedikúry som si doniesla zlatého stafylokoka

anitka100
13. okt 2022

Ahojte mate niekto skusenost so zlatym stafilokokom? Ja som si ho doniesla z pedikury na prstoch na nohach, mam hnisave loziska a velmi to boli. Dr. mi dala antb ktore som ale musela prestat brat lebo mi nerobili dobre ale citala som ze stafilokok je odolny voci antb, tak mi dala nejake tabletky na imunitu . Hlavne sa bojim aby sa tym nenakazila moja 4 mesacna dcera. Aka je sanca nakazy? A ako by sa jej to prejavilo keby to odomna chytila?

marianarem
13. okt 2022

@anitka100 Existuju aj ATB maste, ja som kedysi pouzivala Bactroban a pomahal. Len to bolo davno, neviem, ci este existuje.

nikha2809
13. okt 2022

Môjmu synovi vyšiel zlatý stafilokok a moraxella z vyteru keď mal asi tri mesiace.Dr.to ani neriešila kým vraj nerobí problémy

oli18
13. okt 2022

Toho si moze doniest dieta aj z porodnice. Antibiotika zaberaju, ale musia byt z vyteru presne urcene.

nevenka
13. okt 2022

@oli18 no ak ma rezistentneho, tak amen tma.

@nikha2809 no ale ona ma hnisave loziska. Uz len prisnu hygienu, inak by to nemalo dieta chytit. To nie je sopel a ze by nakychala na babo...viete, ako to myslim...

anitka100
autor
13. okt 2022

Len mna aj ked po dlhsej dobe vstanem na nohy ma extrem bolia clenky az do litok nemoze sa mi to tahat u hore od tych prstov ze mi to prechadza? Po chvili sa to rozchodi a je dobre ale predtym som to nikdy nemala kym som nemala problem s tymi prstami