Z depresie bipolárka

marinka2222
24. feb 2024

Ahojte, mám už od tínežerského veku stanovenú depresiu, teraz ako bol kovid 2020 až, potom prišlo umrtie blízkeho člena rodiny, mám pocit,že sú moje nálady nestabilné. moja psychiatrička mi dala liek depakine chromo, bola som u sestričky, termín mám v apríly. depakine chormo je na epilepsiu, to nemám ale je to na bipolárku. a súhlasím s tým,
viac mám výkyvy nálad, neviem spať, pomôže mi tento liek?
a medzi vedlajšie účinky môže byť priberenia? ale priberá sa iba vtedy, ked sa je nadmerne nie? samotní liek. potom môže aj pečen sa zaťažiť.
pomôže mi tento liek? lebo som velmi emočne nestabilná. dakujem za odpovede. mám ráno pol dávky, večer celý liek, a potom beriem ešte dva tretiny tritika, alventu antidepresium mi lekárka radšej vysadila aby reakcie. a iným tenliek tritiko skutočne pomáha, aj unavuje a ja som roztrasená pred spáním neviem spať. čo robiť? asi ma nemusíte pochopiť, čo myslím, ale po korone ten strach mi asi tú bipolárku vyvolal. vedela som ako tak spať, teraz mi nezaberá ani tritiko a xanax sa bojím brať, aby zavislosť

majamat
24. feb 2024

@marinka2222 pri psychickych ochorneiach to funguje tak. v zavislosti od stavu a ochorenia sa urcuje, ake sa pouziju lieky, pripadne sa najskor nasadi vysoka davka na presytenie a potom sa davka znizuje, aby clovek mohol fungovat. to sa robi pri zavaznych akutnych stavoch.

a teda ak je moznost, davka a kombinacia liekov sa nasadzuje postupne, zacina sa pomaly, postupne.
ak liecba nezabera, skusa da pridavat, rpipadne menit. nieekdy trva, nez sa liecba a nou aj stav stabilizuje.

a Depakine sa dava na epilepsiu a nedava sa vyslovene na bipolarku,a le pri mnohych psychickych ochoreniach. poznam a poznala som neikolko desiatok ludi, co to uzivaju,c i uzivali a mali fakt rozne psychiatricke dg. dokonca bipolarku asi ani jeden z nich nemal, s bipolrkou som poznala asi len 2 ludi ani jeden Depakine neuzival.

cloemail
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
majkakvet
24. feb 2024

@cloemail radit sa vestcom pri psych diahnozach je uplna topka. Vy pokracujte ale nechajte inych sa liecit.

anna777115
24. feb 2024

@cloemail Ty, čo tu dnes robíš reklamu nejakému vestcovi. V každej druhej téme odporúčaš daného vešca, nemyslíš, že je to trochu priehľadné, že čo od toho sleduješ

cloemail
24. feb 2024

@majkakvet preco by som neodporucala niekohokto mi pomohol ?Nie treba sa znicit psycho liekmi ako skusit silu prirody, gratulujem

cloemail
24. feb 2024

@anna777115 ano preco by som nerobila reklamu a neodporucila niekoho kto mi pomohol , wau az v dvoch diskusiach som ho odporucila

lukbe
24. feb 2024

@cloemail veštec to už je teda sila prírody 🙈.

cloemail
24. feb 2024

@lukbe nie vestice ani nahodou nezbieraju bilinky, neliecia , nerobia lektvari, strasne zaskatulkovany nazor

nikolca
24. feb 2024

@majamat depakine sa uživa aj na naladi nielen na epilepsiu

majamat
24. feb 2024

@nikolca viem na co sa dava, len som to blbo napisala.
chcela som napisat autorke, ze za to, ze uzova Depakine a nema epilepsiu, neznamena ze ma bipolarku.

marinka2222
autor
29. feb 2024

díky