Z čoho to môže byť?

elronie
18. júl 2023

Prosím Vás, z čoho môžem mať takéto ruky ? Riešila som to aj s kožným lekárom, skúšali sme všelijaké kortikoidy ,maste , vodičky nič nezabralo, až keď som otehotnela s druhým dieťaťom tak mi to začalo samo od seba miznut a však hneď po pôrode to opäť začalo, sú to také mapy suchej kože ktorá sa šúpe až do krvi .

dino15
18. júl 2023

@elronie mali ste na tom aj take male pluzgieriky vodnate? Svrbi to?

7miriam77
18. júl 2023

Nemôže to byť psoriáza?

7miriam77
18. júl 2023
lienka.7
18. júl 2023

@elronie zmeniť stravu, začať ocistou tela. Zelenina, ovocie, kvalitné mäso... nic údené,polotovary, všetko na čerstvo. Niečo vám vadi, alergie a intolerancie vám alergolog zistil aké?

domiklik
18. júl 2023

@elronie pekne, že dal doktor lieky... A robil aj testy? Také to klasické pichanie do rúk, na chrbát sa lepí taka nálepka na zistenie parazitov v tele ( napr svrab vám tým vie diagnostikovať), krv, moc... Boli ste preliecena ATB? Lebo toto už vyzerá na seriózny zápal koze

elronie
autor
18. júl 2023

@domiklik ziadne testy mi nerobil , krv dal vziať a však nič podstatné nezistil , ATB som mala ale ani po nich nenastala zmena.

elronie
autor
18. júl 2023

@dino15 nie práve že nesvrbi ani pľuzgiere vodnaté sa nerobia , ono to je začína ako mala suchá bodka ktorá sa behom pár dní o dosť zväčší

pribinak
18. júl 2023

Skúsila by som iného kožného doktora

bubka23
18. júl 2023

@elronie ahoj, presne toto mám aj ja.. Lenže ja to mám od saponátov.. Obvodná mi dala dve maste, jednu na vysušenie a druhu na hydratáciu... Rok som s tým behala od obvodnej po kožné, alergiu , a stále dokola.. Uzatvorili to napokon s tým že je to od jari , čistiace prostriedky, celkovo saponáty..

bubka23
18. júl 2023

@elronie skús vynechať, vyhýbať sa či sa to náhodou nezmení , nezlepší... Aj stravu som zmenila, nič to nerobilo... Rukavice dlho nemôžem mať, aj keď som už všelijaké vyskúšala, zalepiť tiež nie dlho všetko sa mi to nalepí a mokvá.. Takže som aj na inú pozíciu prešla a vymenila produkty, v dmke som našla bez chemikálií, nie je to úplne ono, ale zas nemôžem prestať nič používať... Skús, snáď pomôže.. Nevšimla si si kedy sa ti to robí? Nemáš obdobie kedy je to okey , a kedy sa to zhorší?

cliuska
18. júl 2023

@elronie tiez sa mi to robilo, po 1.porode som mala len na prste, po 2.porode sa mi to rozsirilo na dalsie dva prsty a po 3.to bolo najhorsie, asi ako u Vas.. ale mne pomohli kortikoidne masticky a nosenie bavlnenej rukavice stale,ked som isla mimo bytu.. pri domacich pracach som pouzivala stale bavlnenu rukavicu a na nej gumenu ak bolo terba.. dr.mi brala krv, robila aj ster, nic mi nevyslo, uzavrela to ako kontaktnu dermatitidu.
Inak, pri tak silno popukanej kozi si dajte fakt dobry pozor, aby ste si tam nezavliekli nejaku infekciu, tym som si tiez presla a bola to nasledujuci rok moja nocna mora. Drzim psty

elronie
autor
18. júl 2023

@bubka23 skúšala som aj ja vyhýbať sa saponatom, všetko som robila v rukaviciach , absolútne sa nič nezmenilo, už som z toho zúfalá, myslela som si , že keď som bola tehotná a zmizlo to , tak sa to už neobjaví, opak je pravdou , už som sa objednala na piatok k inej kožnej rak snáď aspoň ona trosku pomôže

elronie
autor
18. júl 2023

@elronie a nemáte problém so štítnou žľazou? Lebo ja sa na ňu liečim už 14 rokov , rozmýšľala som ešte, či aj tam nebude náhodou problém

bubka23
18. júl 2023

@elronie nie nie.. Všetko mám v poriadku, štítnu, žiadne alergie na nič ( na pár ľudí 😂 ale to asi každý) ale inak v pohode.. všetko v norme.. Nemám deti a ani nie som tehotná , takže, trošku mi behá chrobák v hlave či sa to náhodou nezhorší v tehotenstve alebo po ňom 😬.. Práve ma napadlo napríklad prach aviváž? Ale to by asi bolo po celom tele, nie len na ruke, keď sa pozerám či? Ja to mám len na dlani, nikde sa mi to neťahá, len v horšom stave ešte.. Keď mám voľno , sa mi to zlepší, akonáhle začnem robiť som takomto stave a stále dookola..

Nemáte stres napríklad v rodine alebo celkovo? Aj to sa ma pýtali, či nemám ťažké obdobie alebo podobne , môže to vyvolávať takúto reakciu

aurinia
30. júl 2023

@elronie ja som mala toto....a bolo to z pečene, trávenia....treba si dať do poriadku trávenie...tiež som si myslela ze nemam problem s trávenin, veď mi nic nie je ...to je problém z vnútra.... Ziadny alkohol, káva, nic s konzervantami ....2-3l vody vypiť.... Mala som ruky ako ty, krémy mi nepomohli. Na akútne zlepšenie ti pomôže more. Stotinu zlazu tiež nemám v poriadku.

slezakova24
21. mar 2024

@elronie ahoj, presne toto som mala aj mala. Začalo to vzdy svrbivymi pluzgierikmi . Behala som 4 roky na kožné, alergolog, samozrejme nezistili mi z čoho to je. Zaberala mi len kortikoidova masť. Nakoniec mi zistili z gastro vyšetrenia ze mam intoleranciu na laktózu. Po vysadení laktózy zo stravy uz nemam žiadny ekzem 🙂