Z čoho môžu byť tieto vyrážky?

liviafazekasova
17. mar 2021

Ahojte prosím vás má niekto niečo podobné??? Manžel má tieto vyrážky stále cca 3 roky, predtým nikdy s týmto problém nemal, nevie sa toho zbaviť, kožná doktorka povedala len toľko aby hydratoval pokožku krémom, že s tým sa nedá nič robiť ale jemu to vadí a nevieme čo s tým. Už sme čítali že mávajú také ľudia ktorý majú celiakiu, ale on nemá žiadnu alergiu. Viete niekto poradiť???

liviafazekasova
autor
17. mar 2021
kikka95
17. mar 2021

@liviafazekasova Ja mám tiež také vyrážky na rukách čo si pamätám tak od detstva.. alebo puberty neviem... ale ani kožná mi s tým nepomohla. Povedala len, aby som si to natierala vždy po sprche krémom, napr. Excipial alebo tak nejako sa to volalo.. ale nepomohlo. Myslím, že v lete sa to o trocha vie zlepšiť.

marticka85po
17. mar 2021

@kikka95 tiez mam take vyrazky presne na tom istom mieste od puberty 😀 a to uz mam 35.

soja88
17. mar 2021

Bývala kolegyňa take mala a Dr.jej povedal, že to je problém s pečeňou.

ingrid16
17. mar 2021

Syn ma tiez, nazov si uz nespominam ale nic sa s tym neda robit, Len premastovat

hipuska
17. mar 2021

Podoba sa mi to na kuriu kožu Keratóza pilaris

lauriinkaa
17. mar 2021

Ja to mám od malička, mne na to pomohlo jedine horské slnko, keď som bývala v alpách, po návrate na sk to bolo hneď späť. Netuším, čo to je, ale mám to po otcovi a predpokladám, že to bude mať aj moja mala.

andreatytler
18. mar 2021

@liviafazekasova
Podla mna to je Keratóza pilaris ako vravi @hipuska.
Precitaj si clanok od koznej lekarky tu na fore... dufam ze pomoze.
https://www.modrykonik.sk/blog/dextella14/article/pre-vsetkych-s-kuracou-kozou-pjcfrk/

ingrid16
18. mar 2021

@andreatytler áno, myslím, že je to presne to. Ako vravím my sme u kožnej boli. Vraj sa toho nedá zbaviť .

andreatytler
18. mar 2021

@ingrid16 Ano aj v clanku pisu ze je to dedicne. Ale poradili ako priznaky zmiernit... zase na druhej strane je to len kozmeticka vada ale chapem ze skusate ako sa toho zbavit.