Z čoho môžem mať štípance na tele?

zu_zik
22. jún 2021

Ahojte, viem, že tu je už veľmi veľa takýchto tém. Chcela by som sa poradiť pred par dňami som si pri večernom sprchovaní všimla stipance... Cez deň som sa sprchovala a neviem na 100 percent povedať, že tam neboli. Čo ma mohlo pohrýzť? Ďakujem za odpoveď

nikpa
22. jún 2021

@zu_zik takéto za sebou v rade robia štípance ploštice, vygoogli si. Ale tak teraz v lete je kadejaka háveď.

zu_zik
autor
22. jún 2021

@nikpa bála som sa tejto odpovede... Dostipana som len ja nikto iný... Nechápem odkiaľ by sa nabrali všetko čo kúpim vyperiem upratujem pravidelne aj posteľné prádlo mením raz do týždňa

nikpa
22. jún 2021

@zu_zik neznamená to že máš doma špinu, u nás sa po baraku šírili od susedov ktorí mali nimi premoreny byt. Ďalšia možnosť je že si si ich priniesla domov na oblečení, v nábytku z obchodu, v matraci, v deke alebo niečom kde mohli byť. U nás v meste bola jednu dobu aféra, že mali ploštice v Sconto a ľudia si ich odtiaľ v tovare nosili domov, či to bola pravda neviem ale možné to je. Prezri si medzi a pod matrac, cez deň ich inde nenájdeš, sú svetloplaché. No a ked sa ti to potvrdí tak deratizerov a najlepšie overených podľa recenzií aby z vás len neťahali peniaze.

zu_zik
autor
22. jún 2021

@nikpa prehladala som celú posteľ... Madrace úložný priestor rošt nič podozrivé som nenašla... Zaujímavé je ale aj to že nikto iný nie je iba ja

izabela181
22. jún 2021

@zu_zik vyzerá to ako plostice, bohužiaľ aj ja mám s nimi skúsenosť, a tiež som bola jediná doma ktorá mala štípance 🙈 ale keďže si všetko prehľadala a nič nenašla možno to bude niečo iné...pockala by som pár dni, a ak štípance nepribudnú môže byt že to bol iba nejaký iný hmyz 😊 držím palce nech to tak je

sashka22
22. jún 2021

@zu_zik svetlou handričkou popretieraj posteľ. Ak zachytis ich výlučky budú krvavé. Bude to jasne. Prajem pevné nervy a skoré vyriešenie problému.

zu_zik
autor
22. jún 2021

Ďakujem za rady... Chlap do mňa stále hučí, že to bol mravec ale pre istotu ešte raz prezriem všetko... Cez víkend ešte vyhodím všetky madrace na slniečko a všetko znova operiem... Ja som chorá len keď vidím pavúka

andrejka1974
22. jún 2021

Mozu to byt plostice su vyberáve idu len na niekoho mali sme ich nedavno ale len u dcerky v izbe aj mi povedali ze si to doniesla z dss inde sme ich nemali plostice sa tazko hladaju nie su vidno a dcerka mala uplne inu reakciu stipance ziadne len bola vyhadzana ako keby mala nabeh na exzem drobne vyrazky na rukach krku a chrbate