Z čoho môžem mať neustále popraskané dlane?

borihh
24. júl 2019

Môže sa šúpať koža na dlaniach z toho, že sa mi potia ruky ? Stále sa mi potia ruky a začali sa mi šúpať dlane.. kremujem si ruky asi 5x denne - vždy keď ma napadne. Mama povedala, ze to moze byt z toho, že sa mi potia. Ku kožnej s tým idem budúci týždeň, len ma to zaujíma už teraz, či by to mohlo byť z toho.

jamimka
24. júl 2019

Alebo nedostatok vit A

lilitela
24. júl 2019

@borihh MOzno aj nejake plesne. Mne by sa z kremu potili ruky este viac ako na sucho, aj ked chapem, ze si to chces zvlacnit.

hanka1674
24. júl 2019

Pochybujem, že to je tým potom, skôr by som to tipovala na nejaký problém. Čím si krémuješ ruky? Akým krémom? Skús niečo prírodné 🙂

borihh
autor
24. júl 2019

@hanka1674 celý život len modrú niveu, zatiaľ nikdy nebol problém 😏

babina_33
24. júl 2019

Tak tomu sa cudujem a ozaj si nemohla niekde nejaku plesen alebo nieco chytit? :/

lilitela
24. júl 2019

@borihh No z potu sa urcite mozu supat dlane, pretoze koza zvlhne a proste zlezie, ale podla mna by to mohli byt aj nejake plesne (mozno sekundarne) , ktorym sa v tom spotenom vlhku dari.
Neuvazovala si skor nejaky puder? Alebo nejaky antiperspirant na nohy, kludne by som to dala na noc aj na ruky.

hanka1674
30. júl 2019

@borihh nikdy nebol, ale teraz je to možno aj z toho, mám kamošku, čo dlho používala napríklad len jednu kozmetiku a po rokoch začala mať s ňou problém. Vyskúšaj zmeniť 🙂

salonka22
30. júl 2019

nemusis mat nijaku plesen, to su chujoviny. mojej mame praska koza na dlaniach, pritom ma kancelarsku robotu. spytam sa jej, aku mast na to pouziva, a dam vediet

borihh
autor
30. júl 2019

@salonka22 super, diky🙂

salonka22
31. júl 2019

@borihh takže Belosalic (asi na predpis), Infadolan a lekárska vazelina vraj pomaha