Z čoho mám takýto štípanec?

alenaa209
3. aug 2020

Dobrý deň prosím vás mali ste niekedy takýto štípanec, z čoho to môže byť ?

Prvý týždeň tmavočervené na prvej fotke a teraz po týždni mi to začalo od stredu blednut do žlta na ďalších fotkách . Nesvrbi to . Neviem čo ma postipalo ani kliešťa som si nevytahovala. Ďakujem vám

1xenia1
3. aug 2020

Nie je fľak ako fľak. Nemusí to byť nič vážne ale naozaj to nevyzerá pekne. Zvážila by som návštevu lekára

caroline_
3. aug 2020

nie som odbornik, no osobne tam nevidim miesto po vpichu, nemohla by to byt borelioza ?

kacena4
3. aug 2020

moze to byt od hociakeho hmyhu hoci aj komar ale bol infikovany, popr. mas prave nizsiu imunitu... a tak sa ti ranka zapalila. moj syn mava take flaky pravidelne po stipancoch dostava atb kedze ich mava vacsie ak to po tyzdni nebledne treba zbehnut k dr nech sa na to pozrie popr. ak uzna za vhodne predpise sirokospektralne atb

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
yellow28
3. aug 2020

@alenaa209 nechcem ta strasit, ale mala som nieco podobne....kedze to nesvrbelo, tak som tomu nevenovala az taku pozornost....a ked sa mi zdalo, ze to nemizne, tak som si to zacala "rypat"...nakoniec som vybrala nieco ako obal a po googleni na nete sa mi najviac hodilo, ze ma ustipol pavuk, ktory tam zaroven "vlozil" zarodok. Ja viem, hnusne....no uz by som necakala a isla si to dat vybrat alebo aspon pozriet ku koznemu

33henika33
3. aug 2020

Mne ked ustipne ovad mam presne to iste

alenaa209
autor
4. aug 2020

@kacena4 ďakujem ,bola som u obvodnej lekárky a ona mi dala antibiotiká SUMAMED na tri dni . Pichli mi kortikoidy a to je všetko , vášmu synovi dávajú aké antibiotiká a na koľko dní ak sa môžem opýtať 🙂

alenaa209
autor
4. aug 2020

@caroline_ no práve tej boreliozi sa dosť bojím, obvodná mi však povedala že testy až za osem týždňov , zatiaľ len antibiotiká na tri dni

kacena4
4. aug 2020

@alenaa209 priznam sa neviem presne, ale vzdy ma ine kedze je to niekolkokrat do roka nedostava tie iste, a ano ked ho stiplo do ramena dostal aj kortikoidovu injekciu lebo zacal opuchat v hrdle to sme skoncili aj na pohotovosti ☹ drzim palceky nech je to ok. toto na boreliozu nevyzerala ta ma 2-3 kruhy inej farby nie 1 a hnisavy

vero013
20. máj 2023

@alenaa209 Dobrý deň. Môžem sa prosím opýtať čo vám zistili? Dnes som si všimla že sa mi vytvoril podobný fľak. Ďakujem