Z čoho mám na koži toto?

atomiclena
27. nov 2022

Nevie mi niekto poradiť z čoho mám na kozi toto? Ku kožnej sa nedostanem tak skoro. Nestiplo ma nic

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
atomiclena
autor
27. nov 2022

@elizabet173 ďakujem za názor, jasne svrbí to dosť, vôbec netuším z čoho to je, no nič také som nejedla, alergie som nikdy nemala 🤔

mogaa
27. nov 2022

holila si sa? depilácia? ale kludne to môže byť reakcia na telové mlieko....

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alienkami
27. nov 2022

Telové mlieko, aviváž, nový sveter, reakcia na chlad... možností je veľa. Ale s najväčšou pravdepodobnosťou je to alergická reakcia (nemusíš byť alergická, ale telo mohlo jednorazovo na niečo zareagovať). Ak máš fenistil gél, tak si to natri.

marca12
27. nov 2022

@atomiclena vyzera to ako zihlavka. Pokial by sa to zhorsovalo po celom tele alebo na usta,krk,chod na pohotovost. Pichnu ti injekciu,takisto obvodna ti pichne injekciu a predpise lieky. Ja som to mala az tak,ze som nemohla dychat a tiez z nicoho nic. Dodnes neviem na co som takto zareagovala.

alienkami
27. nov 2022

@elizabet173 to mi pripomenulo, že niekedy kombinácia alergénov môže vyvolať alergickú reakciu aj u nealergika - napr. kombínácia orechov a citrusov.

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
atomiclena
autor
27. nov 2022

Veru išla by som hneď na kožné, len mam doma 2 týždňové bábätko a beham s nim po lekároch

lb1984
27. nov 2022

@atomiclena daj si zodac a uvidíš ak to zmizne je to alergia. Ale brat min 10 dní...

elizabet173
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
barborachors
27. nov 2022

smer alergologia a imunologia, kozna ti nezistí nic. Je to pravdepodobne alergia a mozno histaminova intolerancia (alebo ako sa to volá)

diaszoky
27. nov 2022
sovica
27. nov 2022

@atomiclena Súhlasím so všetkým, čo vyššie kočky napísali. Môže to byť alergická reakcia na čokoľvek (jedlo, lieky, telové mlieko, nové oblečenie - hlavne, ak nebolo opraté, čiže nejaká chémia, prací prostriedok atď.). Ale keďže si neskôr dopísala, že máš 2 týždňové bábätko a beháš s ním po lekároch, tak zo psychosomatického hľadiska to môže byť aj reakcia tela na stres a úzkosť.

atomiclena
autor
27. nov 2022

Ďakujem, pozisťujem teda z čoho to je🙂