Xilovit - prírodné sladidlo rastlinného pôvodu

nifadita
10. jan 2013

Ma niekto skusenosti so Xilovitom? Dostal sa mi do ruky letak z Bio obchodu , ze je to prirodne sladilo rastlinneho povodu, nizkokaloricky, s nizkym glykemickym indexom a priatelsky k zubom.

maser
10. jan 2013

Kup Stéviu a máš to bez otázok a pochybností 🙂

bubbles
10. jan 2013

@maser KDE??? kde sa dá zohnať??? už pol roka zúfalo márne hľadám.. 🙂

vroni
11. jan 2013

Vyzera a chuti presne ako cukor, len sa neda pouzit do kysnuteho cesta a nekaramelizuje, ale inak sa pouziva ako bezny cukor. Pouzivam ho uplne normalne v kuchyni, fakt je od cukru nerozlisitelny. Podla mna je ten chemicky nazov nestastne zvoleny, ludia si hned myslia, ze ide o nejaku sialenu umelohmotnu zmesku - a ono to je fakt len brezovy cukor... Stevia je podla mna bleeeeee, ale zato ju dostanes uuuuuplne vsade (sa divim, ze este aj v mestskych zachodoch nenukaju steviu 😠)

maser
11. jan 2013

@bubbles Drogéria DM. Kúpiš tam steviové kapky, alebo sladidlo a myslím že aj nejaké výrobky. Ja som ju pestoval na zahrade... dá sa aj na balkóne 🙂

bubbles
11. jan 2013

@maser veď to, krík by som chcela.. 🙂 keď príroda, tak ozajstne 🙂

anuska74
11. jan 2013

xylovit používam asi už druhy rok , je super, mne čo so mala chuť na sladké velmi pomohol, stevia mi nechutí

maser
11. jan 2013

@bubbles Už som sem niekde prispieval k tejto téme ...Ale napíšem aj tebe. Rastlinu som kúpil na výstave rastlín v Nitre. Ale semienka normálne v obchode Záhradkárskom.