Wellness po pôrode

19. mar 2022

Ahojte baby. Chcem sa opýtať tie ktoré ste rodili prirodzene s nastrihom/natrhnutim, po akom čase ste boli na wellness? Akurát mi skončilo sestonedelie a priateľ navrhol na další týždeň že by sme išli na wellness trochu si oddýchnuť a hlavne si užiť aspoň chvíľku spolu. Bude to 7 týždňov čo budem po pôrode. Jazvu už teraz mám peknú a všetko v kope a povypadavane štichy. Moja mama mi už dlho pili nervy že jej mám doniesť dcéru a že my si môžeme ísť kam chceme že ona sa mi o ňu postará. Tak rozmýšľam že to využijem a pôjdeme si oddýchnuť. Len sa bojím kvôli nejakým infekciám a tak či to bude v pohode alebo len stresujem. Bol to môj prvý pôrod tak neviem čo a ako. Ale ja osobne sa cítim zospodu super a to som mala extrémne bolesti a dlho som si nemohla sadnúť. Tak rada by som vedela názor ostatných. Nemyslím to v zlom ako nezodpovedná matka ktorá si chce len užiť. Ale normálne sa pýtam. 😊 ďakujem pekne

erikaa09
19. mar 2022

Ja som bola ale v sukromnom . Kde sme boli len my dvaja. Do takeho velkeho by som radšej ešte počkala

nezabudka3391
19. mar 2022

ja by som tiez este pockala ved este len zacina byt teplejsie tak nemas co stratit

pribinak
19. mar 2022

Toto je odd topic, ja by som neodchdzala od tak maličkého dieťaťa. Wellnnesovat ešte budeš mat kopec času, ale vytvárať si puto s dieťaťom môžeš len 1x v živote

zuzanockamt
19. mar 2022

Kľudne choď. Aj skôr sa dá bez problémov, dokonca aj s dieťaťom takto na dovolenku.

ell_mala
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
drzaopica
19. mar 2022

Nie, keď nekrvacas to neznamená, že si vo vnútri zahojena.Hnusilo by sa mi ísť do vody medzi ostatných.Urcite budete chcieť mať sex, rozdrazdi Ti vnutro

pribinak
19. mar 2022

@ell_mala ja píšem svoj názor, že ja by som wellness ešte odložila

autor
19. mar 2022

@pribinak myslím že keď budem 2-3 hodinky bez nej nestratíme medzi sebou puto. To dlhšie prespí ako budem od nej preč. Ja nehovorím o wellnesse kde sa ubytujem na cely víkend preč bez dcéry.

drzaopica
19. mar 2022

Tak chod, načo sa pýtaš druhých?Spýtaj sa gynekológa na názor žiadny Ti to neodobri.

autor
19. mar 2022

@drzaopica no myslím že sex ešte počká dosť sa bojím že to bude bolieť. Išli by sme len do vírivky možno nejaká sauna a to je celé.

Len som chcela relax na 2-3 hodinky nemyslím wellness na cely víkend aby ste ma nechápali zle. Moje dieťa bez problémov spi 3-4 hodinky pri troske šťastia by si ani nevšimla že som preč ak by u mojej mami pekne spala

stanulienkat
19. mar 2022

Tak krátko po pôrode by som ešte do wellnessu nešla, aj keď ty si myslíš, že je všetko v poriadku a už vôbec nie do vírivky, kde sa tá voda mení naozaj raz za čas a už som zažila všeličo aj v luxusných hoteloch. Tá voda normálne dmrdela od ľudí, ktorí sa ani neosprchovali keď tam vošli. Mastná smradľavá voda, normálne hnus.
Aby si si neliečila gynekologickú infekciu nasledujúci mesiac.

erikaa09
19. mar 2022

Skus napisat do akeho wellnessu chces ist ? Velkeho,sukromneho. Do sukromneho chod. Napriklad u nas sa voda vo virivke filtruje sama takze je cistena 24 hodin 7 dni v tyzdni ak tak si daj tampon ktori je vhodny do vody .

luciannka83
19. mar 2022

Po 6tich tyzdnoch by si mala byt uz v pohode, no l3n ty mozes v3diet, ako ei nachylna na infekcie zo spodu. Welnes si viete spravit aj doma😊 ked dieta doma nebude. Viete dat doma spolu vanu, ale o spolocnu sprchu, masaž😊 uzite si to.

petamich
19. mar 2022

ja som este 5 mesiacov po porode zahojena nebola a musela som ist na korekcny zakrok 🤷‍♀️ to len priklad ale teda ty vies aky si mala porod, ja osobne by som sla len do sauny a oddychnut si ale do virivky nie

elizabet173
19. mar 2022

nešla by som, nevieš, kto tam bol pred tebou, je to ešte príliš skoro podľa mňa. Nemôžeš sa riadiť inými ženami, niektorá je fit, iná nie, nikto do teba nevidí. Neriskovala by som prípadný zápal alebo čo.

jazula
19. mar 2022

Wellness by som zo zdravotných dôvodov tak skoro neriskla a teda mne keď v tom čase niekto postrážil malú, tak som hodila rovnú šípku do postele si zdriemnuť 🙈.
Ale zacina byť pekne, tak by som na tvojom mieste vybehla do obľúbenej kaviarne na miešaný nealko drink niekam na terasku 🙂