Warfarin verzus Fraxiparin - informácie zo strany lekárov

bianka0111
25. mar 2014

@alenah31
@niki101988
@zuzub
ahojte žienky, vzhladom na to, že do otázky som už nevedela prispiet, rozhodla som sa rozvinut diskusiu práve takto 🙂 a trochu sa dozvediet viac,kedze som zostala dost zdesená, ako sa lekárom rozchadzaju nazory ☹
ako to bolo podané mne :
Predčasne som porodila v 7 mesiaci tehu, a po porode som dostala plucnu emboliu, bola som preložena na interné oddelenie, kde mi bol dva krát denne pichaný fraxiparin a tieto včeličky som si odniesla aj domov...práve pri injekciách, mi lekári nedovolili posielat maličkej mliečko, takže si viete predstavit, aké smutné mi prišlo, každé odstriekanie mliečka, ktoré skončilo v umývadle ☹ ☹..kedže, mi bolo povedané, že mám vydržat, pretože prejdem na Warfarin a pritom kojít smiem, zhruba mesiac a pol som si mliečko odstrekovala a vylievala, len aby sa mi mlieko tvorilo a nevedela sa dočkat, kedy zazračnu tekutinu budem podávat mojej palculienke..
podotýkam, že pri oboch druhoch liekov sa názory za a proti kojenie zhodli primár z neonatologie, hematologie a o fraxiparine aj internista....aj pribalové letáky k daným liekom ma utvrdili v správnosti ich názorov : toto som skopírovala:
Warfarín sodný neprestupuje do materského mlieka, takže žena môže počas liečby WARFARINOM ORION pokračovať v dojčení dieťaťa.
Dojčenie sa počas liečby s FRAXIPARINE FORTE neodporúča. Nie je známe, či zložky obsiahnuté vo FRAXIPARINE FORTE môžu prejsť do materského mlieka.
je mozné, ze teraz moje kojenie pri Warfarine nieje spravne? ☹ ...warfarin budem uzivat dlhodobo..
ako to bolo podané Vám? to sa ozaj lekari nevedia zhodnut v tak dolezitych informaciach? ☹ ☹

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
jankalac
25. mar 2014

ja som "vyfasovala" fraxiparin po porode, koli krcovym zilam na nohach, a pichala som si 3 mesiace.. malu som normalne kojila, ani jeden dr mi nepovedal ze kojit nemozem... za tyzden ma caka znova cievne oddelenie, zhorsili sa mi zili ked som teraz znovu tehotna, tak asi zasa budeme pichat.. tak sa spytam aj tam ... ale citala som uz diskusie ze normalne s fraxiparinom kojili babatka... tak ja neviem, 100doktorov - 100odpovedi....

mamjka
25. mar 2014

ja som si pichala fraxiparin počas tehu aj po pôrode a dojčila som....bolo mi povedané že je to v poriadku a mojmu malemu to rozleptralo tvaričku a zvukovod ☹ tvarička sa pomaly dava dokopy...zvukovod je trvalo poškodený a ostal mu atopický ekzém ☹ ....dostal akoby reakciu na tie lieky...
ja by som nedojčila vôbec na tvojom mieste....lieky brať musiš a maličká vyrastie aj na UM.môj názor 🙂

bianka0111
autor
25. mar 2014

@alenah31 nie, to som zle napisali, tam heparin, domov ma poslali s fraxiparinom...Ja mam Warfarin ružový.. nie nepýtala, lebo len dnes som si prečítala vaše príspevky, a zistila rozdielnost informácii.
No to si dopadla velmi zle, ja dufam, že mi bude stačit ročná liečba s Warfarinom,...ja ja som chodila každých 5 dní na odbery, teraz raz za mesiac...zatial sa držím v norme...

bianka0111
autor
25. mar 2014

@mamjka to mi je luto ☹ , verím, že maličký sa dá doporiadku, ja som na kojení trvala hlavne koly tomu, že je predčasniatko, teraz má tri mesiace, a príroda to akosi riadi za mna, mliečka nieje dost, a začínam na UM...a po tomto Tvojom príspevku, už veru ani nebudem bojovat za kojenie u mna...

123zuzka123
14. mar 2015

@alenah31 ahoj...ja mam teraz naordinovaný clexan 0,6, a tiež ma strach o maleho lebo kojím,,,...ale hematologička vravela, že vraj toto sa môže a ona aj len celexan odporuča pri kojení a v tehotenstve...z nemocnice som si doniesla zapalenu žilu....tak ho mam zatiaľ na 10 dní......takže malému neuškodí, kľudne môžem kojiť????- radšej mám aj osobnú skúsenosť, než len odbornú🙂))))ďakujem zuzana

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
roxam23
14. mar 2015

Ja som si pichala fraxiparine rok, 9 mesiacov som kojila, maly bol a aj je v poriadku... Vraj sa popri kojeni moze, vhodnejsi vsak je warfarine. Ked to ale cele prehodnotim - chemia ako chemia, uz by som to neurobila...
@alenah31 fraxiparine su injekcie nizkomolekularneho heparinu - liecba bola ok, je viac druhov tychto injekcii...

123zuzka123
14. mar 2015

@alenah31 a to lekar vravel, že neprechádza do mlieka...už som počula aj taky názor, že vraj sa v žaludku zničí, ak náhodou niečo prejde....tak neviem čo je na tom pravdy......mám ho na 10 dní...tak dúfam, že všetko bude oki

liebling98
14. mar 2015

@123zuzka123 ja som pichala Clexane každé tehotenstvo a šestonedelie, popritom som všetky tri deti kojila (v šestonedelí). Všetci drobci sú zdraví. Nemusíš mať vôbec strach.

123zuzka123
15. mar 2015

Potesila si ma..dakujem

mlpj
7. mar 2020

Dobry den , prosim vas ma niekto skusenosti s uzivanim warfarinu, prave ho naordinovali manzelovi po CMP, pichal si fraxiparin a mame prejst na warfarin, no ale co citam je to jed..dakujem

hyberncia
7. mar 2020

@mlpj wwsrfarin je liek na riedenie krvi, pôsobi NATO,aby sa krv nezrazala- aby pacient nedostal infarkt,cievnu mozgovú príhodu, pľúcnu trombozu,zilovu trombozu. Je to veľmi dôležitý liek. Jeho nastavenie je ťažšie,kedze každý človek potrebuje inú dávku,čo sa zisťuje podľa krvnych testov,či je ho dosť alebo málo,či veľa. Warfarin vo vysokých dávkach sa používa aj ako jed na potkany, potkan zje návnadu a následne vykrváca. To sa stane aj u človeka,ktorý by sa chcel warfarinom otráviť.

mlpj
7. mar 2020
kika1572
31. jan 2023

@bianka0111 ahoj,môžem sa spýtať prečo si mala takú dlhú liečbu po pľúcnej embolii?a často odbery?tiež som pred rokom prekonala pľúcnu emboliu po pôrode mala som fraxiparin na 3 mesiace potom mi ich vysadili lebo na hematologii som mala dobré výsledky ale odvtedy mi krv kontrolujú len obyčajný krvný obraz mi spravili raz.Tiez som celý čas kojila keď som si pichala fraxiparin

pallacinka29
31. jan 2023

@kika1572 ja som mala tesne pred porodom trombozu, mesiac som si pichala Fraxiparine a rok brala Warfarin