Vzduchová bublina v infúzii

1. jan 2023

Dostala som infuziu a ked skoncila tak isla dole uz ta hladina infuzie, a potom prisla sestricka a este trosku spustila dalej infuziu a medzi tymi dvoma hladinami "vody" vznikla vzduchova bublina asi 10 cm dlha. Proste vzduch bez tej "vody" a potom mi to islo do zily.Mam obavy ze ci sa mi ten vzduch nedostal do zily ach.Preslo uz 50 minut odvtedy.

mikadooo
1. jan 2023

Nabudúce sa rovno opýtaj sestričky. Ja som kdesi počúvala lekársky podcast, že tie bubliny nie sú nebezpečné, tie hadičky sú vnútri veľmi tenučké, to len laici z detektívok majú takú predstavu, že ich to zabije, ale vraj by muselo ísť o oveľa väčšie množstvá vzduchu v krvi. Ale kde je tá hranica to neviem, oni sa bavili o týchto bežne používaných hadičkách, že nie je také jednoduché zabiť pacienta 😄. Neviem akú máš poisťovňu, ale dôvera má myslím "lekára na telefóne". Pozriem číslo. Malo by to fungovať nonstop

mikadooo
1. jan 2023

.

mikadooo
1. jan 2023

@mikadooo ešte toto som našla. Takže je to v pohode 🙂

autor
1. jan 2023

@mikadooo raz som sa opytala ked isla tiez vzduchova bublina ale mala, a povedala sestricka ze to by muselo byt ovela viac vzduchu ale teras to bolo viac

ja_mama
1. jan 2023

Mini bublibnka by nevadila, ono sa to vstrebe ale 10cm netusim, kedze bola v hadicke tak do zily to slo. Povedala by som to urcite sestricke a dr a nabuduce si daj na to pozor - ak budes bublinu vidiet radsej si priskrt tu hadicku a zavolaj sestricku, ona ti tu cast s bublinkou z hadicky vypusti.

autor
1. jan 2023

@mikadooo kolko je to 60ml cca?

1xenia1
1. jan 2023

Nie, nestane sa ti nič.

mikadooo
1. jan 2023

Počkaj, prepočítavam. Malo by to byť 3,14 x (0,5 x 1,8mm)² x 100mm = 254,34mm³. To je množstvo vzduchu v 10cm dĺžke (to je tých 100mm). 60ml = 0,06l = 0,06dm³ = 60cm³ = 60 000 mm³. Uff takže. Je to dosť ďaleko od 60ml 🙂. Možno som sa o nejakú tú nulu sekla, ale aj tak je to veľmi veľmi ďaleko. Podľa všetkého ti do žily natieklo 0,25434 ml vzduchu. Ale ak to náhodou bolo 2,5434, tak tiež je to veľmi ďaleko od smrteľnej hranice.

autor
1. jan 2023

@1xenia1 uz preslo hodina aj 15 minut a zatial je to ok, len som sa strasne zlakla lebo fakt tych 10cm tam islo urcite

autor
1. jan 2023

@mikadooo dakujem no ukludnili ste ma, a klobuk dole pred vypocitanim

janiikkk
1. jan 2023

Objem hadičky z infúznej súpravy je veľmi malý. Myslim si,ze keby je aj cela hadicka vzduchu,tak by to bolo ďaleko od 60ml. A z tých 10cm sa ti dostalo naozaj maličké množstvo vzduchu do žily. Nemusíš sa báť.

mikadooo
1. jan 2023

V pohode. Viem si predstaviť tie nervy 🙈.

malykonik
1. jan 2023

Neboj sa, nič sa ti nestane, naozaj

malykonik
1. jan 2023

Neboj sa, nič sa ti nestane, naozaj

autor
1. jan 2023

Dakujem vsetkym ukludnili ste ma, ste topky a prajem vam hlavne vela zdravia 🍀

heln
1. jan 2023

ked som pred sekciou cakala a tiekli mi infuzky, tiez mi sli bublinky, tak som zavolala anesteziologicku ci je to v poriadku, tak sa zasmiala, ze v skutocnosti to nie je ako vo filmoch, ked chcu niekoho zabit, ze mu daju bublinku vzduchu a on zomrie, ze ten objem vzduchu by musel byt fakt velky, ale uz sa nepamatam kolko.
ale pre pokoj sa opytaj sestry.

janinah
2. jan 2023

Bola by si mŕtva do minúty.nestresuj.