Vyzná sa niekto vo výsledkoch krvi?

3. jan 2023

Prosím vás, rozsifrujete mi tieto výsledky? Co je vlastne zle? Mali ste niekedy takéto výsledky krvi?

stellarstar
3. jan 2023

Daj foto do komentu, inak nejde zväčšiť a na tel je to moc male

stellarstar
3. jan 2023

@stellarstar inak si to vieš veľmi ľahko aj sama rozlúštiť. Na L str máš svoje výsledky, tam kde je záver máš napísané ci je to OK alebo znížené ci zvýšené a na P str máš referencie. Podľa tých referencií vidíš koľko by si mala mat a koľko máš ty.

zuzi0911
3. jan 2023

To čo máš + tak tie hodnoty sú zvýšené a teda "zle" ...
Už si nájsť len na Google co znamenajú tie názvy a nájsť co znamená ich zvýšenie...

stellarstar
3. jan 2023

Protilátky máš vysoké, fhs a l hormón máš vysoký, a s progesteron tiež

animus
3. jan 2023

Interpretácia bez predošlej anamnézy je celkom náročná. Jasné je len to čo píšu dievčatá vyššie, že máš zvýšené niektoré pohlavné hormóny a protilátky

autor
3. jan 2023
autor
3. jan 2023

Ďakujem vám za vaše odpovede, ja som skôr chcela vedieť, či je to vážne? Nakoľko ide o 20 rocne dievča s takýmito hodnotami

stellarstar
3. jan 2023

Boli ste alebo len idete na endokrinológiu? Nasadia lieky

zuzi0911
3. jan 2023

Skus ešte skupinu zdravotníci na MK..
A vyznač tam #gynekolog

autor
3. jan 2023

@stellarstar áno niekedy o tri mesiace

karush
3. jan 2023

Závisí od fázy menštruačného cyklu, nebol udaný pre labák deň cyklu, preto sú tam nuly v ref. hodnotách a len preto je tam +, takéto LH, FSH je OK pre každú fázu , prog., ak si v prvej fáze cyklu, tak tiež, ak však pred menštruáciou, tak je dosť nízky.

autor
3. jan 2023

@karush ďakujem pekne za vás komentár. Jedna sa o 20 rocne dievča ktoré nemá 6 mesiacov žiadnu menštruáciu.

karush
3. jan 2023

Ešte v týchto základných odberoch sa zvykne kontrolovať aj estradiol, takáto hodnota progesterónu na rozbehnutie menštruácie nestačí.

autor
3. jan 2023

@karush ďakujem vám za info. Gynekológ ju ani len nepozrel. Len základny odber a dovidenia. Neviem, či nemá cysty napr a podobne. Lebo ma priserne akné na tvári co nikdy nemala. Snáď na tej endokrinológii pomôžu viac. Ešte raz vám ďakujem za info

karush
3. jan 2023

Rada som pomohla. To fakt ju nepozrel pri takýchto problémoch? 😯 Ach...