Vyvrtnutý členok

alexaa3
16. máj 2023

Ahojte, nešťastne som skočila a vyvrtla si nohu, noha odrazu opuchla... Viem stupit na nohu, ale hrozne ma to boli. Opuch je studený (prečo????) a v pokoji nebolí, možno len trošičku. Není to zlomenina že? Čo by som s tým mala robiť? Ďakujem za pomoc..

monillia
16. máj 2023

@alexaa3 určite zajtra k dr nech ta pošle na RTG,teraz vyložiť nohu hore a octanovy obklad

hipuska
16. máj 2023

Noha v tomto mieste je komplikovaná, má strašne veľa malých kosticiek. Takže jedine RTG

kvietok2891
16. máj 2023

@alexaa3 určite hneď zajtra choď k Dr nech spraví RTG

alexaa3
autor
16. máj 2023

No práveže som v Poľsku a zajtra sa vraciam na Slovensko, od 12 do 21 cestujem a som sama 😢🤦🏼‍♀️ to ste ma nepotešili.. ďakujem krásne za rady dievčatá ❤️❤️ vo štvrtok teda idem k dr..

nikdenikto
16. máj 2023

Chladiť, potom octan, podľa mňa by bolo dobre to ak stiahnut, šetri nohu a čo najviac vo vyvýšenej polohe. Zajtra to bude horšie 🙈 mala som 3 týždne dozadu, na jumpingu sa mi zvrtla noha a ešte stále to citim. Prvé 3 dni som poriadne ani nechodila a to som nemala ani opuch. Držím palce

janetinka27
17. máj 2023

@alexaa3 ahoj, urcite k dr a ak mas urazovu poistku, tak to po ukonceni liecby posli do poistovne. ja som takto bola pred vyse 2 rokmi, bola som na chirurgii s tym (tam ma poslala obvodna, lebo ja by som nevedela, kam s tym ist)

simca06022011
17. máj 2023

chod na chirurgiu... ako uraz. nemusis urgent, ale rovno na chirurgiu aku mas v okoli. Najlepsie taka co ma blizko rtgcko... zrengenuju a povedia co a ako, ja to mam pravidelne, posledne mi museli dat skrobovy obvaz na cca tyzden, potom dole, potom podal vysledkov ti daju rehabky, alebo aj nie.. ako sa budes citit. Cca 2t sa to bezne lieci tak do "viem chodit", ale do u plneho to moze dlhsie trvat. Studeny obklad a setri nohu ked sa da. Obvaz (ja odporucam jemny, elasticky, take drsne elasticke sa mne otlacali o kozu, neskutocne ma to potom svrbelo :D)

janetinka27
17. máj 2023

ano, ako je napisane vyssie, elasticky obvaz cez den (v noci sa nesmie). mne kazali natierat voltarenom

bylinka25
17. máj 2023

Natrieť octanovou masťou, zakryť gázou,, alebo obväzom a ešte si daj elastické ovinadlo.
Ja som si už nie raz takto vytkla členok, na strednej dokonca oba.
Pozoruj, či ti nefialovie, alebo ešte viac nepuchne.
Vylož si nohu na vyvýšené miesto a zbytočne ju nepreťažuj.
A tiež navštív urgent, aj keď v Poľsku, je to úraz a ZP by to mala preplatiť, ak by si aj niečo platila ty.

alexaa3
autor
17. máj 2023

@monillia
@hipuska
@kvietok2891
@nikdenikto
@janetinka27
@simca06022011
@bylinka25
Ďakujem každej z vás za pomoc 😍 mám zlomeninu s posunutím 🤦🏼‍♀️

janetinka27
18. máj 2023

@alexaa3 drz sa 🙂

mirro
18. máj 2023

@alexaa3 skoré uzdravenie

kvietok2891
19. máj 2023

@alexaa3 prajem skoré uzdravenie