Vyvrtnuté koleno

cabby88
13. mar 2021

Ahojte,mate skusenosti s vyvrtnutim kolenom?Mali ste aj pretrhnuty vaz v nom?Aka bola doba liecenia abola nutna aj operacia?Ja som si pred tromi tyzdnami vyvrtla koleno,opuchlo,mala som velku podliatinu,vyberali mi z neho krv-35ml.CT a rontgen bol ok,som objednana na magneticku rezonanciu,aby sa potvrdilo pripadne pretrhnutie vazu.Koleno mam v orteze,bez ortezy ho zohnem,ale len trochu,potom mam pocit akoby mi nieco branilo ho zohnut uplne,boli ma po bokoch kolena..Takze nohu mam vlastne uz tri tyzdne stale rovno a teda neviem ci to vlastne nebrania len stuhnute svaly a tym,ze ju nezohynam si nerobim vlastne len horsie,ci by som nemala pomaly nohu rozcvicovat?K dr idem teraz az s vysledkami MR,ktore mam o tyzden..

siska53
13. mar 2021

@cabby88 no..mne raz vyskocili tak, ze sa nevedelo dlhsie vratit spat.. ale.nez prisla sanitka, tak uz bolo naspat. Ale ja tym, ze som.hypermobilna, tak som tam nic nemala natrhnute..len som marodila 2mesiace a asi po 5 tyzdnoch som rehabilitovala. Musela som.si ho polohovat, lebo som nevydrzala v jednej polohe.

A tebe mali povedat, co mas robit, ako cvicit.