Vytiahnutý nerv a bolesť zubov v okolí

mirka172
8. apr 2022

Dobrý deň potrebujem radu už sama neviem čo to môže byť pred dvoma týždňami mi bol vytiahnutý nerv zo zubu mám ho otvorený aby sa hnis dostával von ,a potom o týždeň mi ho majú uzavrieť,no mňa bolia aj zuby vedľa neho a aj vrchné stalo sa to niekomu a čo sa stým dalo robiť 🙏🙏 poraďte mi

lenkahorny
8. apr 2022

Ahoj, môžeš tam mať zápal, zavolaj zubárovi. Mohlo sa stať aj, že ti to nevyčistil poriadne alebo sa ti tam mohol dostať kúsok jedla. Ja som mala po zubnom implantáte veľké bolesti všetkých zubov na okolo, dostala som atb, preliečilo sa to a bolo dobre.

elenka.k
8. apr 2022

ahoj, dcéra tak isto mala, strašne citlivé až k bolesti,
zubárka jej to zlé uzavrela, myslím slabo strčila tú ako keby ihlu do tej jamky, kde bol vytiahnutý nerv, tak sme šli k inému /akurát zubárka nerobila, to preto sme šli k inému / on jej zrengenoval, strčil novú tyčku a potom jej to vyplnil s nejakou vložkou, akurát máme ísť na riadnu blombu, tak mám dilemu, či k pôvodnej zubárke, či k tomu čo jej to napravil?? A tiež ešte predtým dcéra brala antibiotiká, som zabudla dodať. Ale podľa mňa si tú tyčku / či ihlu tenkú / musela vycucať, keďže si mala vycicávať hnis z dierky, alebo zubárka zabudla jej dať 😕

domiklik
8. apr 2022

@mirka172 mala som podobný problém, bola to dlhodobejšia zalezitost

mirka172
autor
11. apr 2022

@elenka.k
@domiklik a ako ste nakoniec dopadli ?

elenka.k
11. apr 2022

@mirka172 tak zajtra má ísť dcéra k svojej zubárke, tak snáď jej to spraví ako má. A Ty? ako už nebolí? či si bola ešte raz pri zubárke?

mirka172
autor
11. apr 2022

@elenka.k stále to boli menej ako predtým ale k tomu ma začali bolieť ďalšie zuby vedľa 😭doktorovi som volala a keďže sa liečim na zápal trojklanneho nervu tak mi nemá ako pomôcť vraj to prikladá tomu

mirka172
autor
11. apr 2022

@elenka.
@elenka.k a dcéra to mala uzavreté vložkou?lebo aj mne najprv uzavrel liečivou vložkou na ktorú som dostala alergickú reakciu do rána som mala neskutočne bolesti a na druhý deň som išla na pohotovosť a tam mi to tu vložku vyvrtali a na chvíľu to prešlo

elenka.k
11. apr 2022

najprv tam mala otvorené, mala si to vycicavať, vtedy brala aj antibiotiká, bolelo ju, tak sme šli, a jej tam dala tú vložku čičo, zrejme jej to vypadlo, lebo ju to začalo ešte viac bolieť a mala to strašne citlivé a už ju boleli aj zuby okolo ako Teba, bolesť neprechádzala, tak som s ňou šla k súkromníkovi , ten jej urobil rengen, strčil jej tam ako keby ihlu a vyplnil nejakou vložkou, ktorú teraz má ísť vytiahnuť a má sa jej dať riadna blomba,

elenka.k
11. apr 2022

@mirka172 ešte som zabudla dodať, keď sme vyšli od toho zubára, akoby bolesť zmizla rázom, až sa bojím, čo bude a ako - a dúfam, že jej to jej zubárka urobí dobre, lebo je to predný zub s zubár vravel, že veľká diera. Vidíš som zabudla dodať, že jej ten zub zmodrel aj preto sme šli, druhýkrát k zubárke.

elenka.k
11. apr 2022

@mirka172 skús ísť k inému zubárovi, lebo vidíš dcére to pomohlo, nemôžeš byť v bolestiach, zápal sa prelieči do cca. 3 - 4 dní a bolesť má prestať. Ak neprestáva, je tam niekde problém, pýtaj sa na rengen. / snímok/

mirka172
autor
11. apr 2022

@elenka.k zmodrel asi kôli prekrveniu prvý krát som to mala aj ja že mi zub zakrvacal mala som ho modrý tiež ,a keď vicistil a nechal otvorený už bolo dobré nech aspoň vám to dobre dopadne 😃

elenka.k
11. apr 2022

@mirka172 ďakujem

domiklik
11. apr 2022

@mirka172 chodila som každé 3 dní na čistenie a pod zub mi pichli nejaké ATB, po čase ta bolesť ustúpila... Zub stále mam 😉

mirka172
autor
12. apr 2022

@domiklik ja to asi mať nebudem pitala som sa viac krát či mi dá aj antibiotiká lebo mi zahnisalo ďasno a povedal že nie tak pochybujem že by mi pichol do zubu