Vytekajúci lymfóm

29. aug 2022

Ahojte prosim vas otec uz doat davno ma opuchnute nohy aj ruky ale pted dvoma dnami mu z jednej ruky zacalo tiect taky zltokrvavy vytok!zajtra ide k lekarovy !prosim Vas neviete co to moze byt?

mimi3008
29. aug 2022

Lymfom? Lymfom je rakovina lymfatickych uzlin. Nechapem, co sa pytas

taktotedanie
29. aug 2022

Lymfom je rakovina lymfatickeho systemu, cize absolutne netusim o co teraz ide.. nemoze to byt absces? Cysta? Nepozname zdravotny stav otca, preco ma dlhodobo opuchy ruk a noh? Kvoli zlyhaniu srdca ci obliciek?

autor
29. aug 2022

@taktotedanie Jaj prepacte zle som to napisla otec je diabetik a ma aj napuchnute nohy aj ruky !a teraz z jednej ruky mu zacalo vytelavat taky zltokrvyvy vytok ale nema tam vobec ranu!

jaskolka
29. aug 2022

Pri silnom dlhom opuchu je možné, že začne vytekat tekutina(lymfa) akú opisujes. Nemusí byť rana, presakuje to cez pokožku.Je to kvôli poruche a problémom s krvnym obehom.
Mama mala rakovinu prsníka, vzali jej lymfaticke uzliny, takže bol zmenený prirodzený tok lymfy. Ruku mala silno opuchnutu a zvlášť v horúcich dňoch sa stalo ze skutočne jej cez kožu presakovala zltkava tekutina.
Ak je to aj s prímesou krvi, určite ísť k lekárovi.

autor
29. aug 2022

@jaskolka otec ma amputovanu nohu kvoli cukrovke a vzdy mal problemi sozilamy! A odkedy ma amputovanu nohu odvtedy mu opuchaju ruky a aj druha noha!este sa mu to nestalo len teraz

mimi3008
29. aug 2022

Tak ma, ci nema lymfom?

anicka176
29. aug 2022

Asi myslíte lymfedém... uvádza lekár v správe lymfedém? Či nepôjde o iný typ opuchu...

autor
29. aug 2022

@mimi3008 nie nema ja som tp zle napisala

mimi3008
29. aug 2022

V tom pripade treba kompresnu liecbu, teda bandazovanie. Bud elasticka kratkotazna bandaz, alebo su na predpis rozne navleky na koncatiny, treba sa poradit s lekarom, u ktoreho je sledovany a zvazit dalsie pridruzene diagnozy, napr. ci nie su aj ochorenia srdca, v tom pripade treba bandazovznie zvazit

anicka176
29. aug 2022

Poraďte sa s lekárom lebo pri tých pridružených diagnózach je vyššie riziko vzniku infekcie