Výsyp u dospelého

28. apr 2024

Ahojte. Chcem sa spytat na podobnu skúsenost, tym ze je nedela, dr nieje musim cakat do zajtra. Pondelok az streda, este aj stvrtok rano...som mala slabost, bolest svalov mozno aj zvysenu teplotu, horucku nie, davala som si 1x denne teraflu. Stav jak pri nastupujúcej chripke, troska slabsie, fungovala som po teraflu normalne. Bez nadchy, kasla a bolesti hrdla...a od stvrtka večera som mala zihlavku na ruke, potom piatok aj nic, a vcera som mala rano vysypane ruky a brucho trochu, ale potom to zmizlo. A dnes rano som vysypana na celom tele, momentálne to nesvrbi, vyzera to ako po alergickej reakcii, vela drobných vyrazok.. moze to byt virusoveho povodu? Ďakujem

gelifil
28. apr 2024

Mozu to byt kiahne...aj budu podla mna

yvankamala
28. apr 2024

Kľudne aj 5.choroba. teraz je dosť rozšírená

autor
28. apr 2024

@gelifil kiahne som uz mala, tie vyzerali inak

autor
28. apr 2024

@yvankamala no dost sa to na to podoba podla fotiek

gelifil
28. apr 2024

tak alergia...

ajsha123
28. apr 2024

Ja mám pocit, že choroby, čo doteraz mali zvyčajne deti, majú zrazu aj dospelí.... Presne podľa prejavov, 5.choroba, nádcha, kašeľ, slabosť, únava, podobné chrípke a následne vysyp. Ja som nemala typický vysyp, ale všimla som si,ze mám flakavu tvár. O pár dní na to suseda, že má vysyp, žihľavku po celom tele... Šla dr., tá jej potvrdila vysyp ako pri deťoch.... Fenistil kvapky ak treba, zinok, selén, C vitamín, aj D môžeš... Prejde to ...

autor
28. apr 2024

@ajsha123 pride mi to tiez ako piata choroba, len teda nebola som si ista ci aj dospely moze mat, tvar mam cistu, ale telo teda vyhadzane, okrem chrbta všetko

uhnakova
28. apr 2024

Najskôr piata choroba. Dospelý ju tiež môže chytiť, ak neprekonal v detstve.