Vysvetlenie výsledkov magnetickej rezonancie

nikusik0107
4. okt 2023

Dobrý deň

Viete mi prosím vysvetliť tieto výsledky?

Som dosť v strese a moja neurologická ma asi dovolenku neviem sa jej dovolať...

lienocka2808
4. okt 2023

je dôležité kvoli čomu ta odoslali na MR. čo sa malo vylúčiť? Podla popisu tam máš nejaký nález malé lézie cerebrovaskulárneho charakteru, t.j. po malej mrtvici, alebo sposobené krvácaním, alebo inou príčinou.

nikusik0107
autor
4. okt 2023

@lienocka2808 poslali ma koli tomu ze mam take divne stavy je mi zle točenie v hlave atď...mam potvrdenú tetaniu ... preto ma poslali aj tam ...bože a som vystresovana ešte viac ...😒

kvetinka75
4. okt 2023

@nikusik0107 nebuď vystresovaná, to ti nepomôže. U dr. si už s výsledkom bola? Čo povedala? Vznik lézií môže mať viac dôvodov. Dr. podľa symptomov by ti mala vysvetliť, prečo vznikli a zvoliť ďalši postup, príp. nejaké doplňujúce informácie, ak by mala podozrenie na nejaké ochorenie. Iné problémy nemáš, len točenie hlavy? Ako ti je zle? Popíš bližšie

nikusik0107
autor
4. okt 2023

@kvetinka75 nie len hlava ma boli točí sa sem tam a niekedy nechuť do jedla to pripísali tej tetanii ze mam tie stavy ...nebola poslala som jej výsledky avšak asi ma dovolenku neozvala sa ...preto som to hodila som ze co jak ďalej...a ešte ma boli pod rebrami ale to ze môže byt chrbat ...😒a samozrejme už 2 dní som.v strese od kedy viem výsledky...

lienocka2808
4. okt 2023

hlavne klud. Pravdepodobne je to starsieho data, v popise MR mas vylucenu akutnu ischemiu (mrtvicu) alebo hemoragiu (krvacanie). Nador ani nic ine nemas. iba tie male lezie.

nikusik0107
autor
4. okt 2023

@lienocka2808 no dobre ale aj tie lezie tam nemajú čo robiť....môžu zmiznúť? Alebo? Tak mam 2 malé deti preto ten strach

lienocka2808
4. okt 2023

viac menej kazdy ma v hlave nejake malé nespecifické ložiská, bud zo zápalu, alebo rozneho povodu. Tebe neurologicka presne povie co mas robit. ci to je na liecbu, alebo je to ok. Niektore lezie sa vobec nijak neliecia. Ja som neni lekár, neviem sa k tomu vyjadrit, ci bude nejaká liečba, alebo co.

nikusik0107
autor
4. okt 2023

@lienocka2808 jasne chápem...ale tak asi viac vidíš do toho ako ja ...keďže po prečítaní netu som ostala dosť v strese ...nečakala som žiaden nález a nie to nejaké lezie ....😒

lienocka2808
4. okt 2023

@nikusik0107 velmi vela ludi ma na mozgu lezie, casto sa ani nepride na ich pôvod. Mozu byt starsieho data, po prekonaní nejakého zápalu napr. niektoré sa vôbec neliečia. Neviem sa viac vyjadrit, nie som neurolog. chapem tvoje obavy. Odkedy mas problemy?

mamina7070
4. okt 2023

@nikusik0107 mas tam vaskularnejbetiologie takze sa nemusis obavat nie je to nic zvlastne v naleze

mamina7070
4. okt 2023
nikusik0107
autor
4. okt 2023

@mamina7070 ale sú...a nemajú tam co robiť....a ja nechápem prečo sú na základe čoho....plus tie moje stavy ... bojim sa aby to nebolo niečo vážne...a co to znamená do budúcna...môže dá mi niečo stať keď to tam mam?alebo bože teraz musí mať voľno doktorka to jak naschval

kvetinka75
4. okt 2023

@nikusik0107 panebože- nemajú tam čo robiť. Jednoducho nastala nejaká situácia, ,kvôli ktorej vznikli. To máš ako keď máš napr. angínu, môžeš mať hnisavé mandle. Nemajú byť také, ale sú kvôli zápalu. Keď zápal zmizne, zmizne aj hnis. Takže niečo sa stalo. Možno nejaké nedokrvenie. Lézie nemiznú, zostávajú tam. NIe sú aktívne, tzn. že neprebieha nič zápalové. Sú z ,,minulosti,,. Veľa ľudí ich má. NEmusia byť nebezpečné. Tak ako má veľa ľudí napr. pingmentové škrviny. Vzniknú na základe niečoho. Ak by išli ľudia na komplet vyšetrenie, nikto by nebol bez nálezu, či už na mozgu, vnútorných orgánoch. Jednoducho počas života vznikajú rôzne situácie, zaťažovanie organizmu a to sa potom takto prejaví. Nikto nemá organizmus ako novorodenec, úplne ideálny . Tými stresmi si ešte viac uškodíš. Nemusí ti nič vážne byť. Lekár sa ti k tomu vyjadrí. Čo čakáš od žien na MK, bez mediícnskeho vzdelania. Veľakrát ani lekár nevie povedať prečo vznikli. Príčin je veľa. Už týždeň hore-dole nezaváži

nikusik0107
autor
4. okt 2023

@kvetinka75 ja viem ze časom sa telo opotrebuje ale mam 33 r a problémy jak 50 ročná...🤣takže suma sumarum je nález ôk nič sa nedeje ?

kvetinka75
4. okt 2023

@nikusik0107 dr. ti povie bližšie, vysvetlí, z čoho mohli vzniknúť , príp. ti niečo odporučí - nejakú liečbu. Možno , ak uzná za vhodné doplní ešte ďalšie vyšetrenia.

kremlika
4. okt 2023

budes si musiet podla mna pockat fakt az na vysvetlenie od lekarky, lebo takto, proste neda sa to len tak vsetko vygooglit. ale tak dufam, to nebude nic vazneho.

mamina7070
4. okt 2023

@nikusik0107 skor sa zameraj na nejaku terapiu na tieto uzkosti co mas to nie je v poriadku
treba sa tesit zo zivota a z deti

nakopirovala som ti vyssie linku s odpovedou z poradne od lekarky takze daj sa do kludu 😉

nikusik0107
autor
4. okt 2023

@mamina7070 ja sa teším len stále mam nejaký problém....a už ma to hnevá...stále ma niečo boli točí sa hlava atď...proste furt dačo....😒

sofi1234567
22. nov 2023

Dobry den dnes mi prisli vysledky s Mr s kolena vie niekto ze co mam s kolenom podla tohto vysledku? Dakujem