Vysvetlenie vyšetrenia prsníkov

franky1234567890
1. aug 2014

Dobrý deň, môže mi niekto vysvetliť obsah z vyšetrenia prsníkov ?

echogény žľ.parenchým s nudulárnou štruktúrov , ducty do 2.6 mm na rozhraní LQ splývajúce hypoechoformácie 15,2 x8,2 mm 13,8 x7,4 mm a 5,8 vytvárajú ložisko 25,8x9,8 mm s dorzálnym zosilnením, koža , podkožiepravidelne vyznačené, axilla voľná.
LP: echogénny žľ. parenchým s nudulárnou štruktúrou, ducty nedilatované path. ložiská neprítomné, koža, podkožie, axilla voľná .
Záver : fertílny ty p prsníkov, v PP ductektázie, hypoechoformácie, FIA BI RADS 2
dop: extirpovať
Prosímm Vás či je to akútny stav ,že musím ísť hneď na operáciu alebo môžem s tým počkať keď nie som rozhodnutá lebo je to prvá moja operácia a mám strach. Ďakujem

luslus
1. aug 2014

@franky1234567890 v com nie si rozhodnuta? mas tam nejaky nalez, je jedno aky a preto by som cim skor sla na operaciu. az vtedy ti budu vediet na 100% povedat co to je

franky1234567890
autor
1. aug 2014

Chcem vysvetlenie tých hieroglyfov. Či je to niečo vážne alebo môžem s operáciou počkať. Doktorka mi povedala ,že mám si to nechať uležať v hlave a tak mám ísť na operáciu tak chcem názor aj iných odborníkov .

lili_mia
1. aug 2014

@franky1234567890 Napíš priamo do diskusie, kde odpovedajú lekári, do nejakej gynekologickej, pohľadaj si na nete. Ja z toho rozumiem akurát popis parenchýmu (voľne preložené je to typ tkaniva). Vyhľadávaj si jednotlivé slová a z toho si vytvoríš obraz.

lalinko2010
1. aug 2014

@franky1234567890 napíš na anticoncepcia.com a tam ti to vysvetlia.

tana85
1. aug 2014

@franky1234567890 cize si to uz preberala s doktorkou? ak ti dala cas si to rozmysliet, tak to nebude az tak vazne. ak sa bojis len samotnej operacie, tak sa nemas coho, predoperacne odsleduje rizika. ak mas potrebu to skonzultovat aj s inym lekarom, tak skus zavolat do nejakej ambulancie, na ktoru mas dobru referencie, ze by si rada len jednu konzultaciu vysledkov

franky1234567890
autor
1. aug 2014

@tana85 ďakujem za radu . Hej bojím sa operácie a hlavne za chvíľku odchádzam na dovolenku, ktorá je už zaplatená a chcem tam prejsť na iné myšlienky tak preto chcem vedieť či je to až také hrozné.

adula3334
2. aug 2014

@franky1234567890 v zavere mas,ze je to FIA-FIBROADENOM,teda nezhubny nador.pred operaciou budu este robit biopsiu?ja mam tiez nalez na prsniku,na sone vyzerali podozrivo,dr ma objednal hned na operaciu,a pred terminom na biopsiu.s operaciou som nesuhlasila,pokial by to bolo nezhubne,tak som sa objednala do mamacentra v bb,tam mi urobili biopsiu,z coho vyslo,ze to je nezhubne,budem chodit kazdeho pol roka na kontroly,a vybrat si to dam,ked dodojcim.nestresuj,podla spravy to nie je nic vazne,jeden dr navrhne vybrat,druhy ze nechat.stravila som teraz vela casu citanim,nastuduj nieco o fibroadenomoch