Vysunuté platničky

crysol
5. jan 2022

Ahojte. Opat sa na vas obraciam. Mam uz dlho vysunutu platnicku. Pred rokmi mi vyskocila. odvtedy sa mi doteraz zhorsili problemy.
Neurolog by iba cvicenie, a podobne veci predpisoval. Chcem sa spytat, ci vie niekto o niecom ako operacia laserom, mimo chirurgickeho otvorenia chrbtice akykolvek iny sposob a podobne, ale uz ma skusenosti. Bezi mi reklama na piestansku nemocnice cu s nejakym drahym pristrojom, no zda sa mi to iba ako biznis.
Takze viete prosim o niecom zazracnom.. nejaky pristroj, alebo operacia, ktora pomoze. Mam este aj 7 cm cystu.. teda kedze ma lekar dva roky neposlal na rezonanciu, tak uz bude mat aj 20cm 😂

tehulka2011
5. jan 2022

Cvičenie naozaj pomáha, odporúčam SM systém cvikov

simsalabim
5. jan 2022

@crysol na platnbicky naozaj velmi pomaha uz spomenuty SM system. Moja byvala kolegyna sa nim vyhla velmi narocnej operacii, pri ktorej jej hrozilo ochrnutie.

peta2202
5. jan 2022

pravidelne cvicenie by to podla mna malo upravit, len ide o beh na dlhu trat a hlavne v pravidelnych intervaloch. o laserovej operacii chrbtice som teda este nepocula

kacena4
5. jan 2022

cvicit je jedna vec ale zalezi nakolko mas vysunutu platnicku a ci tlaci na miechu toto je zaklad zistit ak je vystupena cca cez 10 mm (moj odhad nie odborny) avtlaci na miechu jedine operovat cvicenie nepomoze 4r. som sa takto trapila kym som sa odhodlala na operaciu rez 7cm na druhy dem som chodila bez bolesti... neporovnstelne. urcite by som nesla do lasera.este mi robili aj opich pod ct - mne nepomohlo

mims138
5. jan 2022

@crysol ja som mala podľa magnetickej rezonancie vysunutú platničku 10mm, nemohla som sa postaviť na špičky, zdvihnuť palce na nohách, ledva som prešla 300m a sedenie bolo veľmi bolestivé. Sám lekár mi odporučil cvičenie, keďže vraj výmena platničky za umelú nie je 100% zárukou že to bude lepšie dokonca niekedy aj horšie a že vraj by to aj tak nebolo nikdy ako predtým. Učila som sa cvičiť u súkromnych fyzioterapeutov SM systém aj iné cviky, potom každy deň sama doma ráno a večer. Nutná sebadisciplína ale stálo to zato a teraz nemám problém isť lyžovať. Sem tam si zacvičim preventívne aj teraz.

marca12
5. jan 2022

@crysol Kazdy dobry lekar ti povie,ze mas cvicit,cvicit a este raz cvicit. A operacii sa mas vyhnut. Cvicenim dokazes zvratit aj operaciu. Ludia su lenivi,nechcu cvicit a len cakaju na nejaky zazrak. Jednoducho musis cvicit

luccija
5. jan 2022

@crysol cvičiť a cvičiť...ak Ti aj zoperuju túto platničku zlým držaním tela sa Ti posunu ostatné a budeš o chvíľu riešiť to isté.Este môžeš pozrieť ozonterapiu

olinaaaa
6. jan 2022

@crysol ahoj..kukni na fb.europaclinics..chodim knim uz rok do bardejova a tuez mam vyskocenu platnicku..pomohli a operuju tak laparo a ides domov hned po operacii..su spickovy objednaj sa tam

mysiacicek
7. jan 2022

@olinaaaa
@olinaaaa dobry den, prosim Vas pekne chcela by som sa opytat ci painclinic je v Bardejove pre samoplatcov alebo je normalne hradene poistovnou a taktiez ci sa zaoberaju len vysunutymi platnickami alebo vseobecne bolestou chrbta. Vopred Vam pekne dakujem

olinaaaa
7. jan 2022

@mysiacicek hradi to poistovna.neplatim ani za injekcie..a liecia chrbticu.kukni na fb.ty mas tiez problem?

mysiacicek
7. jan 2022

@olinaaaa
@olinaaaa ano velky,24 hodin v bolestiach,ale strasnych az ma trasie vnutorne z tej bolesti..mna boli v miestach cca pod lopatkou,ale neznesitelne a mam male babatko,ktore ma potrebuje..buduci tyzden idem na mr th oblasti len to sa nevyznam ci mi toto vysetrenie zobrazi aj tu cast pod lopatkami alebo ako to je,ci to nezachyti len chrbticu ako stavce a platnicky..

olinaaaa
7. jan 2022

@mysiacicek no uvidis..

lucia147852
7. jan 2022

No to cvičenie je naozaj dôležité. Na platničku neexistuje zázračný prútik. Operácia je, až keď je to veľmi zle a tiež nesie rizika a stav po nej môže byt tiež nič moc. Tiež mám platničky a veru tiež sa mi nechce cvičiť, ale keď cvičím je to lepšie. Keď flakaˇ, hneď to cítim na bolesti

olinaaaa
7. jan 2022

@lucia147852 a cvivis stale??ja cvicim a bolest stale.bardejov mi mic pomaha ti lekari.su nemci polaci a

aurora33
7. jan 2022

@crysol buď rada za takého lekára a cvič

lucia147852
7. jan 2022

@olinaaaa zo začiatku som cvičila stále stále. Najskôr som mala pocit že boli viac ale potom sa uľavilo. Teraz už niekedy flakam, ale mala by som stále. Ty čo cvicis?

olinaaaa
7. jan 2022

@lucia147852 s.sistem

ruza112
9. jan 2022

@lucia147852 súhlasím tiež mam problém s vysunutou platničkou ...cvičím sm systém 2mes...a momentálne mám taping ...inac super vec od bolesti . Parada

ruza112
9. jan 2022

@mysiacicek lekárka mi odporucala Bardejov aj Košice... vraj Bardejov to robí v menšom Košice vo väčšom asi sa priklonim ku KE

olinaaaa
9. jan 2022

Su tam dobry lekari

ruza112
9. jan 2022

@olinaaaa mas skúsenosti?

olinaaaa
10. jan 2022

@ruza112 ano.chodim tam 2 rok

mackove
10. jan 2022

Ahoj. A v ktorej časti maš vysunutu platničku ? V driekovej alebo krčnej? ..
Ja mam už vyše dva roky problemy z driekovou , vysunute L4/L5 s utlakom na S1 .. povysuvane 12mm ..plus kade co..poviem , bolesti nehorazne , kolko X som skoncila v nemocnici , na kvapackach ... cvicila som , intenzivne , aj pod drobnohladom , nepomahalo..ked len , na chvilku , lieky som jedla stale , nepomahali uz ani opiatika ..proste citila som uz bezmocnost , teraz dvojrocnu dceru , o ktoru sa treba starat , muz v zahranici. Nakoniec som teraz v decembri podstupila operaciu. Dlho aom nechcela , odmietala som , branila som sa. Ale znova , po X krat , ked som ostala lezat na gauci , a dvojrocnu dcerku prosila s placom, nech mi poda lieky , telefon , vodu, som si povedala dost. Ako sa venujem tej dcere , ze cely den som nutena sa setrit , nic pomaly skoro nerobit , lebo ak nieco urobim , platnicka zatlaci na nerv a mozem ist znova do nemocnice... 9.12 ma hned prijali na prijem , v RK vo vojenskej nemocnici. Bala som sa , strasne moc. Ale verila som im , plakala som na sale a hovorila som si , ze to robim pre svoju dceru ...nech som jej plnohodnotna matka. Podstupila som , prezila som , chodim , sedim . Bolo to sice tazke , bolestive , ale trvalo to asi dva dni "prezit". Poviem ti , keby som to vedela , tak tam idem skor , dam sa uz davno zoperovat a netrpim takto. Nehorazne .. Ver mi , bude sa to len zhorsovat a zhorsovat , pokial s tym nezacnes nieco robit. Niektori maju stastie , ze im pomoze cvicenie , zial , ja som nemala tolko stastia a musela som pod noze. Ale ako hovorim , prezila som , to je hlavne , citim sa ovela lepsie ...drzim palce !