Vystaví mi chirurg žiadanku na CT mozgu?

6. jan 2022

dobry vecer,poobede som tu mala diskusiu,kde som zvažovala návštevu pohotovosti kvoli udretiu hlavy o skrinu.Nakoniec som na pohotovosť nesla,keďže pociťujem len mierne bolesti budem to riešiť zajtra.Ak by neurológ neordinoval,moze mi ziadanku na CT mozgu vystaviť aj chirurg?A k chirurgovi.treba ziadanku od obvodného?:( Viem že budem tu za blbu ale naozaj to nemám skym riešiť:(

mamina0078
6. jan 2022

Na chirurgiu s urazom nepotrebujes ziadanku a moze ta poslat aj chirurg na CT...

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
6. jan 2022

@bambulienka25 áno mohla som,len byvam dalej od mesta a moc som sa tam nemala ako dostať..a vraj klucovych je 24hodin,nevracala som našťastie ani nejak zavraty nemam..ale zajtra to budem už riešiť určite

bambulienka25
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
renab
6. jan 2022

Ked ti nic do zajtra nebude, je mala pravdepodobnost, ze ta niekto na CT posle. Zbutocne budes behat po lekaroch.

janinah
6. jan 2022

Nestresuj,udretá hlava bolí ,aj udreté koleno či ruka.Nijaké príznaky nemáš a nemáš ani dôvod bežať na CT .

autor
6. jan 2022

@janinah a je normálne aj keď ma to neboli v mieste udretia ale kdekoľvek v hlave?

fiffinkaa
6. jan 2022

Porovnaj veľkosť zrenic.

autor
6. jan 2022

@fiffinkaa tie su rovnake

janinah
6. jan 2022

bolí ťa nonstop?analgetikum si brala?pomohlo?

adka176
6. jan 2022

CT mozgu? Ja som asi nečítala celý príspevok....tebe spadla skriňa na hlavu?
Či ty si vypadla z balkóna?
CT hlavy ? No prosím ťa daj mi potom vedieť či ťa na to CT aj poslali....

ecko80
6. jan 2022

Autorka: pred dvoma mesiacmi som v noci odpadla, ked som isla na wc. Mala som rozbitu hlavu, v hlave mi hucalo, silno bolela cela hlava doslova, mala som pocit na vracanie, zavraty, dvojite videnie. Brala ma sanitka a na urgente mi robili CT mozgu aj krc. chrbtice. No ja som mala taketo priznaky, mala som slaby otras mozgu. Nic vazne chvalabohu nenasli. Ale po uraze som niekolko dni mala stale pocity na odpadnutie, bolesti hlavy...